آخرین اخبار «ایلان ماسک

او در سال جاری با ترند شدن شرکت خودروسازیش تبدیل به ثروتمندترین آدم روی کرهی زمین شده بود و جف بزوس (مدیرعامل سابق آمازون) و بیل گیتس (مدیرعامل سابق مایکروسافت) را پشت سر گذاشته بود. در حال حاضر جف بزوس نسبت به سایر افراد پولدار موجود در لیست افراد ثروتمند سال 2020 بیشترین میزان پیشرفت را داشته است. به گزارش اکوایران، میزان تولید و فروش خودوری الکتریکی توسط تسلا ظرف سال 2021 بهتر از حد انتظار بود؛ مجموع فروش خودروی الکتریکی این شرکت در سال 2021 از 936 هزار دستگاه عبور کرد که این رقم حدود 87 درصد بیشتر از میزان تولید و فروش این شرکت در سال 2020 بود. ظرف سال 2021 زنگ خطر کمبود جهانی نیمههادیها نواخته شد؛ بحرانی که شرکتهای خودروساز را در عمل به تعهدات خود دچار اشکال کرد.

  • زمینه فعالیت: امور مالی و سرمایه گذاری
  • ارزش خالص: ۴۰ میلیارد دلار
  • ارزش خالص: ۴۲٫۲ میلیارد دلار
  • رئیس ناشران جامعه
  • ارزش خالص دارایی: 120.8 میلیارد دلار
  • Adam J. Tonge (@ajtonge40) 2 فوریه 2022
  • متولد: ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵

در حالی تسلا ظرف 3 ماهه پایانی سال 2021 موفق به تولید 263 هزار خودروی برقی شد که بلومبرگ در گزارشی که از 13 تحلیلگر برتر جمعآوری کرده بود، تخمین میزد که دستیابی به این رکورد تولید در 3 ماهه ابتدایی سال 2022 محقق شود. بعد از چند بار شکست در فرستادن موشک فالکون ۱ به مذار، در نهایت تیم اسپیس ایکس در چهارمین تلاش خود موفق شد. همچنین ماسک اخیرا اعلام کرد زمانی که تسلا در وضعیت مالی خوبی نبود، تصمیم گرفت تا شرکت خود را به اپل بفروشد، اما تیم کوک حتی اجازه ملاقات برای گفتوگو در اینخصوص را هم به وی نداد. ایلان ماسک حتی قصد داد سال آینده یک ماهواره با نام «دوج ۱» به فضا بفرستد. این شرکت خودروسازی سال گذشته رکورد ۵.۵ میلیارد دلار درآمد را به ثبت رساند.

البته خبر مربوط به این موضوع را پیشتر یعنی در ماه دسامبر سال گذشته شنیده بودیم. البته به گفته مسئولین این شرکت هشدار مشکلات زنجیره تامین ظرفیت تولید را محدود میکند. البته تسلا چند ماه قبل اعلام کرد برای خرید خودروهای الکتریکی خود بیتکوین هم دریافت میکند اما ۴۹ روز بعد به خاطر مصرف انرژی زیاد برای استخراج هر بیت کوین، تسلا سیاست خود را تغییر دهد. در دقایق اولیه انتشار این خبر، قیمت بیت کوین ۵ درصد کاهش یافت. همچنین دیگر گزینهی پرداخت قدیمی هم در دسترس نیست و کاربر فقط با پرداخت دوج کوین میتواند یک سری از لوازم را خریداری کند.

خود ایلان ماسک بود که در توییتر اعلام کرد میخواهد ببیند اگر گزینهی پرداخت از طریق رمزارز هم وجود داشته باشد شرایط چگونه پیش خواهد رفت. مشخص نیست برای خرید خودروهای الکتریکی شرکت هم گزینهی خرید با رمزارز فعال خواهد شد یا خیر. به گزارش ایسنا به نقل از سیانبیسی، بر اساس اسناد مالی منتشر شده ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، ۹۳۴ هزار سهام دیگر یا حدود ۱.۰۲ میلیارد دلار از سهام خود در خودروهای الکتریکی را واگذار کرد. شرکت تسلا در کالیفرنیا شروع به کار کرد؛ در حال حاضر کارخانههایی در چین و تگزاس داشته و کارخانه دیگر آن در برلین در دست ساخت است. در این طرح، کپسولی که حامل مسافران یا بار است، با استفاده از پیشرانهی مغناطیسی خطی در لولهای با فشار هوای کم (نزدیک به خلأ) میتواند به سرعتهایی بالاتر از سرعت صوت دست پیدا کند.

ماسک همچنین از گزینههایی برای خرید نزدیک به ۱.۶ میلیون سهم تسلا با قیمت ۶.۲۴ دلار برای هر سهم استفاده کرد که از طریق بسته جبرانی در سال ۲۰۱۲ به وی اعطا شد. بر اساس برخی برآوردها، ماسک هنوز بیش از یک میلیون سهم دیگر برای فروش دارد تا به هدف ۱۰ درصدی نوامبر خود یعنی حدود ۱۷ میلیون سهم برسد. وال استریت ژورنال گزارش کرد که سهام ماسک در تسلا با اعمال گزینههای خود در این سه ماهه از حدود ۱۷۰.۵ میلیون سهم به بیش از ۱۷۷ میلیون سهم افزایش یافته است. به گفته دن ایوز، تحلیلگر Wedbush Securities، تسلا شرایط تحویل ۱۰ تا ۲۰ درصد خودرو در سه ماه آخر سال ۲۰۲۱ بدون مشکلات زنجیره تامین را داشته است.

با این وجود وی در نظر دارد برنامه افزایش تولید خودرو در هر سه ماه را همچنان ادامه دهد. به این ترتیب عرض تونلها به اندازهای خواهد بود که در آن دو کانتینر بارگیری کنار هم جای میگیرند. ایلان ماسک به مدت دو سال در انتاریو مشغول تحصیل بود و پس از آن، در نهایت در سال ۱۹۹۲ رویای خود را به واقعیت تبدیل نمود و به ایالات متحده آمریکا نقل مکان کرد. ایلات متحده آمریکا و چین اصلیترین مقصد خودروهای الکتریکی دنیا هستند؛ البته این شرکت بازار فروش خود را به لحاظ جغرافیایی تقسیمبندی نمیکند. تسلا جزو 5 شرکت بورسی در ایالات متحده آمریکا است که ارزشی بیش از یک تریلیون دلار پیدا کرده است. اگر نتوانید در تسلا کاری پیدا کنید، در اپل حتما پیدا خواهید کرد. در اینجا، منظور از پارچه اپل، محصول ۱۹ دلاری این شرکت تحتعنوان Polishing Cloth است که برای تمیزکردن صفحات نمایشگر دستگاههای اپل استفاده میشود.

این شرکت طیف وسیعی از کالاهای لوکس را تولید و ارائه مینماید. بهروزرسانی نرمافزاری خودروهای تسلا، این محصولات را به بزرگترین دارایی تاریخ این شرکت تبدیل میکند. به گزارش bbc، به گفته ایلان ماسک، فروش تسلا در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال گذشته بیش از ۵۰ درصد رشد میکند. تسلا در حال حاضر مدل S، X، 3 و Y را در کارخانههای خود تولید میکند. عمده فروش شرکت تسلا مربوط به مدل 3 و Y است. شرکت تسلا بارها اعلام کرده که انتظار دارد سالانه 50 درصد بر میزان تولید و فروش این شرکت افزوده شود. ارزش سهام این شرکت در روز 31 دسامبر 1.3 درصد کاهش داشت و به 1026.78 دلار رسید ؛ انتشار خبر رکوردشکنی تولید میتواند مجدد تسلا را به مدار صعود بازگرداند.