آقای ماسک شخصیتی خیال پرداز دارد

در اواخر ماه، پسازاینکه گزارش شد ایالت کالیفرنیا نامی با شماره را قبول نمیکند، زوجین گفتند که نام پسر خود را به “X-A-Xii” تغییر میدهند. به تازگی ایلان ماسک عقیدهاش برای وضعیت اقتصادی در سال ۲۰۲۲ میلادی را مطرح کرده است که میتوان آن را عقیدهای بدبینانه دانست. وی بازرگان، کارآفرین، سرمایهدار و کلکسیونر آثار هنری بوده و مالک 70 برند مطرح در جهان از جمله لویی ویتون و سفورا است. وی مالک دو کمپانی بزرگ و مطرح تسلا و اسپیس ایکس بوده و 50 سال سن دارد.

  • متولد: ۳۰ اوت ۱۹۳۰
  • ثروت: ۱۱۹ میلیارد دلار
  • Arvest Bank
  • ارزش خالص: ۹۵٫۷ میلیارد دلار
  • ارزش خالص: ۵۰٫۹ میلیارد دلار
  • ملیت: ایالات متحده آمریکا
  • منبع درآمد: تسلا، اسپیس ایکس
  • تاریخ تولد: ۲۹ اکتبر ۱۹۷۱

ما هواتنگ، رئیس هلدینگ اینترنتی تنسنت و مالک اپلیکیشن وی چت با حدود 1 میلیارد کاربر در جهان، با ثروت 45.3 میلیارد دلار بالاتر از جک ما، مالک شرکت علی بابا، به عنوان ثروتمندترین فرد چین و آسیا و هفدهمین فرد ثروتمند دنیا شناخته میشود. او متعهد شده که 99 درصد ثروت خود را به خیریهها اهدا کند و تا به امروز نیز حدود 32 میلیارد دلار از سرمایهاش را وقف امور خیریه کرده است. چه کسانی کنترل و مدیریت امور اقتصادی دنیا را بهدست دارند؟ آمانسیو با ثروتی بیش از ۶۶ میلیارد دلار، با فعالیت در زمینهی صنعت مُد اسپانیا در جایگاه دومین فرد ثروتمند دنیا قرار دارد. طبق اعلام بلومبرگ در حال حاضر جف بزوس- مدیرعامل فروشگاه اینترنتی آمازون با بیش از ۱۸۴ میلیارد دلار ثروت، دومین فرد ثروتمند آمریکا و جهان است و پس از وی بیل گیتس، برنارد آرنو، مارک زاکربرگ و استیو بالمر در رده های دوم تا پنجم ثروتمندترین افراد جهان جای گرفته اند.

جالب است بدانید که او کار خود را از یک فروشگاه لباس کوچک و محلی با عنوان شغلی تحویلرسان پوشاک به مشتریان آغاز کرد و اکنون صاحب یکی از مجللترین امپراتوریهای صنعت مُد و لباس در این کرهی خاکی است. در نهایت، من کریشر را نمی شناسم، به اندازه این صنعت کوچک است، اما ممکن است با هم آشنا شده باشیم. وی یکی از تأثیرگذارترین کارآفرینان و مدیران عصر حاضر به حساب میآید که با تأسیس مایکروسافت و عرضه محصولات نرمافزاری توانسته جایگاه خود در فهرست پولدارترین افراد جهان را حفظ کند.

با فرض اینکه او بخش قابلتوجهی از سهام تسلا را که در زمان خروجش داشت، هنوز هم حفظ کرده باشد، احتمال میرود که سهام او تقریبا ۱.۳ میلیارد دلار ارزش داشته باشد. و لایتکوین که درحال حاضر چهاردهمین رمزارز بزرگ است، به عنوان یک انشعاب از بیتکوین به وجود امد.به همین خاطر توسعه دهندگان دوجکوین برای حفظ نزدیکی به بلاکچین بیتکوین تلاش میکنند. ماسک در تلاش است تحولی را در حملونقل زمینی (تسلا) و هوایی (اسپیس ایکس) به وجود آورد. سوینی یک پیشنهاد متقابل داد و از ایلان ماسک میلیاردر 50000 دلار درخواست کرد که انتظار داشت آن را برای تحصیلات دانشگاهی یا خودروی تسلا مدل 3 هزینه کند. بزوس همچنین مالک شرکت بلو اوریجین است و تلاش میکند تا راههایی را برای اعزام انسانها به فضا پیدا کند.

ما در این مقاله قصد داریم دقیقاً درباره مالک آمازون صحبت کنیم؛ یعنی جف بزوس … به گزارش تجارتنیوز به نقل از بلومبرگ، پس از چهار سال یک آمریکایی دیگر موفق شد به ثروتمندترین فرد دنیا تبدیل شود و به سلطه جف بزوس در این رده بندی خاتمه دهد. الیس والتون، دختر سام والتون (بنیانگذار فروشگاههای زنجیرهای والمارت) با ثروت 46 میلیارد دلار به عنوان ثروتمندترین زن جهان و شانزدهمین فرد ثروتمند دنیا معرفی شده است. بر اساس گزارشی که فوربز پس از جمعآوری اطلاعات 2028 میلیاردر از 72 کشور جهان منتشر کرده، ثروت مجموع میلیاردهای دنیا به 9.1 تریلیون دلار رسیده که نسبت به زمان مشابه در سال قبل 18 درصد افزایش پیدا کرده است. فوربز (Forbes) با جمعآوری اطلاعات بیش از 2 هزار میلیاردر در سراسر جهان، ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018 را معرفی کرده است که بر اساس آن، جف بزوس (Jeff Bezos)، موسس آمازون، در صدر این فهرست قرار دارد.

تا اطلاعات بسیار کاملی را در این باره در اختیار شما علاقهمندان قرار دهیم. الیسون در سال 1977 شرکت اوراکل را تاسیس کرد تا به نیاز روزافزودن مدیریت پایگاههای داده ارتباط با مشتری پاسخ دهد و اکنون پس از گذشت حدود 41 سال از تاسیس این شرکت، ثروت او به 58.5 میلیارد دلار رسیده است. او اکنون 90 میلیارد دلار ثروت دارد و ثروت خود را در سهامهای مختلف و سایر داراییها سرمایهگذاری کرده است. سامانه پیپال پرداخت و انتقال وجه را از طریق اینترنت و به صورت آنی ممکن ساخت و جایگزین مناسبی برای شیوههای سنتی نقلوانتقال وجه نقد همانند چک و حواله پولی شد و انقلابی در زمینه پرداخت به وجود آورد.