آمریکا چگونه جلوی گسترش کمونیسم را گرفت؟

اگر به وظایف گفته شده فوق دقت کنید می بینید که وظیفه چهارم مدیریت رهبری کردن است. اما اكنون حوزهاي به نام مديريت منابع انساني مطرح شده است. هيچ يك از منابع مطالعه شده در اين زمينه، مجموعه فعاليتهاي مديريت منابع انساني را در قالب سيستمي از فرايندهاي مرتبط و به هم پيوسته ترسيم و تشريح نكردهاند. زیرا چنانچه گفته شد این نام توسط دول نیرومند(بخصوص انگلستان) و به جهت منافع آنان در منطقه ایجاد شد و به همین سبب مرزهای آن به موازات تغییر منافع مرتبا تغییر کرده است. می توان اینگونه استنباط نمود که به موازات فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و یکه تازی ایالات متحده در عرصه بین المللی لزوم تسلط بر بخشی از دنیا که شاهرگ حیاتی انرژی جهان به شمار می رود سیاست مداران آمریکایی را بر آن داشت تا تعریفی نو از خاورمیانه ارائه دهند. به عبارت دیگر می توان گفت، شرکت هایی معتبر هستند که نام آن ها در این سامانه باشد. مثلا میتوانید زمانی را برای خواندن و بحث در مورد کتابهای خودیاری، اختصاص دهید، یا در کلاس آموزش ازدواج، یا جلسات مشاوره زوجدرمانی شرکت کنید.

این شرکت به طور مداوم به عنوان چهارمین شرکت مشاور معتبر رتبه بندی می شود و بیش از 286،000 متخصص در سراسر جهان دارد. اکنون، به نظر میرسد، تلاش برای معکوس کردن اثرات سیاست سخت گیرانه جمعیتی ممکن است خیلی دیر باشد. این تلاشها برای بالا بردن پوشش نوبت سوم واکسن کرونا و تقویت ایمنی جامعه در حالی است که حدود ۱۱ درصد جمعیت هدف (یعنی حدود ۷ میلیون نفر ایرانی بالای دوازده سال) حتی یک نوبت واکسن هم دریافت نکرده اند البته این افراد بیشتر از بقیه در معرض خطر ابتلا به اومیکرون هستند و حتی افرادی هم که میخواهند نوبتهای دوم یا سوم واکسن کرونا را دریافت کنند، برای پیدا کردن واکسن مورد نظرشان با چالش مواجه اند. تقسیم ⇐ برای تقسیم کردن عبارات استفاده میشود. همچنین استفاده از سرویسهای ریاستریم احتمالاً پخش زنده شما در آپارات را با اختلال همراه خواهد کرد. با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم که چگونه زبان انگلیسی یاد بگیریم. پس از ورود به حساب کاربری جیمیل، با کلیک بر روی تصویر پروفایل خود (اگر تصویری برای پروفایل خود قرار نداده باشید، حرف اول نام شما به جای تصویر شما نمایش داده میشود) و انتخاب گزینه My Account و سپس Signing in to Google، میتوانید ایمیل ریکاوری و شماره تلفن همراه خود را بینید.

به این ترتیب، خاورمیانه بزرگ شامل کشورهای متعددی می شود که دارای ساختارهای سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بسیار متفاوت هستند اما نظریه پردازان آمریکایی با کاربرد این اصطلاح به دنبال نقطه اشتراکی در میان همه کشورهای مذکور هستند. از طرفی نیز قانون اساسی حکومت را مکلف کرده است ابزارها و وسائل تعیین سرنوشت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مردم را فراهم کند. اصطلاح خاورمیانه بزرگ را، همانند واژه خاورمیانه که از طرف غربی ها مطرح شد، اولین بار نومحافظه کاران آمریکا طراحی و وارد اصطلاحات علوم سیاسی کرده اند. اگرچه در طول یک قرن گذشته محدوده جغرافیایی منطقه خاورمیانه هر بار به واسطه سلیقه های شخصی قدرتهای بزرگ و همچنین براساس اهمیت مقطعی کشورهای این منطقه تغییر کرده است (بویژه پس از جنگ جهانی اول که خاورمیانه شامل کشورهایی واقع بین دریای مدیترانه تا خلیج فارس شد)، اما اصطلاح خاورمیانه همچنان یک مفهوم استعماری به معنای اینکه کشورهای این منطقه بازار استراتژیک دولتهای غربی هستند، باقی ماند.

مدیریت به معنای تصمیم گیری برای کاری که قرار است انجام شود می باشد. در مواجهه با این وضعیت و با توجه به شکل گیری نهضت تحول در محتوای علوم انسانی بر اساس دیدگاهها و رویکردهای بومی و لزوم ساختارشکنی و بازتعریف اصطلاحات غربی، در نظر گرفتن خاورمیانه اسلامی به مثابه دنباله ایدئولوژی اسلام خواهانه ایران و به عبارتی ترسیم نظام ارزشی خاورمیانه بر اساس ارزش های اسلامی مانند عدالت و صلح دوستی بسیار مناسب و شایسته تر از در نظر گرفتن آن به صورت میدان ژئواستراتژیک است که توسط قدرتهای غربی غالب شده است. چرا که با توجه به تعریف منطقه که پیشتر گفته شد، میدان واقعی ژئواستراتژیک ایران نمی تواند بیش از قوس بزرگی که از خلیج فارس تا آسیای جنوبی، مرکزی و حوزه قفقاز و خزر امتداد دارد، وسعت بیابد و هرگونه تلاش ایران فراتر از این قلمرو به نقش آفرینی های جنبی فرامنطقه ای محدود می شود. برهمین اساس، خاورمیانه از میانه قرن بیستم، کانون توجه جهانی و شاید حساس ترین منطقه جهان به لحاظ استراتژیک، اقتصادی، سیاسی و حتی فرهنگی بوده است. قبل از جنگ جهانی اول اصطلاح خاور نزدیک در انگلیسی به مناطق بالکان و امپراتوری عثمانی اطلاق میشد در حالیکه اصطلاح خاورمیانه شامل سرزمینهای ایران، افغانستان، آسیای مرکزی، ترکستان و قفقاز بود.