ادامه گمانهزنیها از چینش کابینه دولت سیزدهم – ایرنا

از اواخر هفته گذشته تاکنون، مباحث پیرامون معرفی کابینه دوازدهم و وزیران پیشنهادی روحانی داغ تر و جدی تر شده و لابی های سیاسی زیادی را پیرامون این مقوله از سوی چهره ها، جریانات و گروه های سیاسی شاهد بوده ایم، این مسأله به داغ تر شدن گمانه زنی پیرامون معرفی گزینه های احتمالی وزارت در رسانه ها نیز انجامیده است و هر روز شاهد انتشار نام و لیست های مختلفی در این رابطه هستیم.

با این حال، او پس از اتمام دوره مدرسه راهی دانشگاه دلاویر شد و دو مدرک تحصیلی در رشتههای تاریخ و علوم سیاسی کسب کرد. به گزارش کاماپرس، برخی رسانه ها گزینه های وزارت در کابینه حجت الاسلام رئیسی را بررسی کرده اند و اگر این گمانه زنی ها در یکی از کلیدی ترین وزارتخانه های دولت – وزارت نفت – به حقیقت بدل شود، رد پای احمدی نژاد در کابینه رئیسی پررنگ شده و دولت سیزدهم با جنجال گره خواهد خورد.

امیدواریم با دقت نظر و توجه به حساسیت کنشگران و فعالان حوزه این وزارتخانه که دغدغه ملی و انسانی دارند، تجربه های تلخی که در دولتهای گذشته داشتیم، تکرار نشود.

شرق: کابینه رئیسی با وجود همه انتقادها به آن از سوی چهرهها و جریانهای غیراصولگرا گویا رضایت خود اصولگرایان را هم به دنبال نداشته.از خطونشان مجلس بگیرید تا جبهه پایداری؛ جریانی که حرف و حدیث های زیادی درباره سهمخواهیشان از کابینه پیشتر به گوش میرسید.

براساس آنچه از سوی هیات رئیسه مجلس اعلام شده است، کابینه ابراهیم رئیسی فردا به صحن مجلس معرفی خواهد شد. جناب ریاست جمهور شما باید مسائل ملیت هارا درنظر بگیرید به نظر من تنها دولتی موفق است که همه مسائل کشور خودرا درنظر داشته باشد دراین لیست دیده میشود انگار برخی از مردم جزء از افغانستان نمی باشند با ید عرض کنم افغانستان مربوط تمام افغان هاست و دولت جدید با ید بکوشد وحدت وهمبستگی کامل به وجود بیاورد آنچه من برداشت دارم از جامع خود دربین ملت هیچ گونه تبعض قومی نژادی و مذهبی وجود ندارد و در کنار هم برادرانه در طول سالیان سال زیستند انتظار میرود جناب کرزی صاحب این موضوع را تقویت بخشند وبدانند آرامش ترقی امنیت و رشد جامع در گرو این مسائل میباشد امید است ایشان دقت بیشتری به خرج دهند.

چندین ماه را برای ابقای چند وزیر سپری کرد و شاید تنها یک شب را برای انتخاب وزیران جدید. سلام این سه تا وزیر بدرد مردم افغانستان نمی خورند اصلا لیاقت این پست ها را ندارن که اسامی شان قرار ذیل است.

عبیدالله عبید اصلا لیاقت تحصیلات عالی را ندارد بسیار شخص مضر و پوک است . اصلا کابينه ی افغانستان کابينه ی جاسوسان است. تشکر از اقای کرزی صاحب گر چند بعضی از وزیر های اعلان شده در لیست سیاه هست ولی بدلیل که حمایت میشوند در سری جای خود ابقا شده و خیلی هم هستند کسانی که در لیست سیاه نیست ولی انان بنده های خدا چیزی بنام کار در افغانستان را نمی شناسد وزیرای بی مصرف و بی خاصیت در بین این کابینه زیاد است خوب به هر حال برای کاکا کرزی و تیمش ارزوی موفقیت دارم و پشنهاد میکنم دیگر مصلحت سنجی هارا کنار بگذارد و با قاطعیت تمام بر اداره امور کشور همت گمارد تا هم خشنودی خدا را و هم خلق را در پی داشته باشد .

با تشکر از همه مخاطبین عزیز نفس تازه به دلیل استقبال بیش از حد شما عزیزان تعداد بسیار زیادی لیست پیشنهادی کابینه دریافت گردیده است که قطعا پس از جمع بندی و تهیه گزارش برای دفتر آیت الله رئیسی ارسال خواهد گردید. با نزدیک شدن به زمان اعلام وزرای پیشنهادی به مجلس ، به نظر میرسد که لیست مورد نظر دکتر روحانی تا حدی تکمیل شده است و ایشان نسبت به انتخاب معاونین و اعضای کابینه به جمع بندی نهایی رسیده اند .

اسامی کابینه دوازدهم روحانی و لیست وزیران جدید دولت روحانی لیست مورد نظر دکتر روحانی تا حدی تکمیل شده است و ایشان به جمع بندی نهایی رسیده اند. هر جنس در دورافتادهترین نقاط به همان قیمت فروخته میشد که در بهترین فروشگاه بغداد. علاوه بر سید رضا صالحی امیری وزیر کنونی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، «محمد فرهادی»، دیگر وزیری است که در دولت دوازدهم جایی نخواهد داشت. خبرگزاری میزان – کابینه دولت مردمی آیتالله سید ابراهیم رئیسی رفته رفته در حال تکمیل است و اعضای جدید آن به مرور انتخاب میشود.

اینکه توان اقتصاد داخلی آمریکا به قدرت آن در عرصه بین المللی می افزاید و عدم وجود اتحادهایی که آمریکا حامی آنهاست، جهان را به جایی خطرناکتر و بحران زده تر تبدیل می کند و در مبارزه با چالش های دیروز، تهدیدهای مهم تر امروز مانند تروریسم سایبری، تغییرات آب و هوایی و چین نادیده گرفته شده است و با وجود وزارت امور خارجه بی انگیزه که از دولت ترامپ به ارث رسیده، با کمبود نیرو مواجه بوده و با توجه به همه گیری جهانی کرونا و رکود اقتصادی بین المللی، گروه بایدن زمان و تلاش قابل توجهی را صرف بازسازی ظرفیت دیپلماتیک خود کرده است.

کرزی با چند تا از نماینده گان پارلمان شوخی کرده و این نام ها را برای شان داده است تا آنها سرگرم با این لیست شوند و فردا که شنبه است با یک لیست دیگر مواجه شوند و از شدت سرخورده گی و به صورت ناشیانه رای اعتماد به صندوق بریزند.

چالشی که بایدن و ناتو اکنون با آن مواجه هستند، کشف چگونگی حفظ استقلال اوکراین بدون تسلیم شدن در برابر باج خواهی روسیه است. حوادث شدید آب و هوایی که در همه نقاط جهان شاهد بوده ایم، و همه شما از آن مطلع هستید و یا تجربه کرده اید، نشانگر همان چیزی است که آقای دبیرکل به درستی “کد قرمز برای بشریت” نامیده است. در افغانستان بودن حکومت و نبودنش چنان تفاوت بزرګ ندارد چون دوره حکومت پیشین نشان داد که چقدر ما ترقی کردیم تا به چایی که همه دنیا باید تصمیم روز و شب ما را بگیرند و دیگر چه چیزی از دست مان می اید چون چیزی نداریم فقط غلامی غلامی غلامی امریکا و انگلیس!

  • بحرین: سفارت کانادا در منامه
  • چین: سفارت کانادا در بیجینگ
  • میکزیکو: سفارت کانادا در مکزیکوسیتی
  • جوزف بُو بایدن
  • بیمه پارسیان
  • تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۶۶۴۰۲۲۸۴

به امیدی آبادی افغانستان آن سرزمین خسته از جنگ و بیدادی زمان . بذرپاش در سالهای کارشناسی خود در دانشگاه صنعتی شریف رئیس بسیج دانشجویی بود و در زمان شهرداری محمود احمدی نژاد در تهران مشاور جوانان شد. درود به مردم شریف سرزمینم !