اسامی کابینه دوازدهم روحانی و لیست وزیران جدید دولت روحانی

رئیسجمهوری آمریکا گفت: پیشبینی من این است که ولادیمیر پوتین با وجود اینکه از پیامدهای حمله به اوکراین خبر ندارد و خواهان جنگ تمامعیار نیست، ولی تصمیم حمله به اوکرین را اتخاذ خواهد کرد. روسیه یک رشته درخواستها را با دولتهای غربی مطرح کرده است، از جمله اینکه اوکراین هرگز به ناتو ملحق نشود و فعالیتهای این سازمان دفاعی در برخی کشورهای عضو آن مثل لهستان محدود بماند.

بهطور خلاصه می­توان گفت که سیاست خارجی شامل تعیین و اجرای یک سلسله اهداف و منافع ملی است که در صحنه­ي بین­المللی از سوی دولت­ها انجام می­پذیرد. به اعتقاد من استراتژی ایالات متحده برای تقابل با چین سبب شده است که بیشترین تمرکز، توجه و هسته و مرکز ثقل سیاست خارجی و امور دفاعی و امنیتی ایالات متحده صرف تقابل با چین شود.

ایالات متحده پیش از تجمع نظامیان روسیه در مرز با اوکراین نیز ۴۵۰ میلیون دلار کمک امنیتی به اوکراین اختصاص داده بود. با تردیدهای به وجود آمده در مورد امکان احیای توافق هسته ای ایران موسوم به برجام، عده ای از صاحب نظران در ایالات متحده به طور جدی در حال طرح ایده حمله نظامی به ایران هستند. بر اساس گزارش یورو نیوز، سخنان رئیسجمهوری ایالات متحده در حالی بیان شد که او پیش از این احتمال اعزام نظامیان کشورش به اوکراین برای دفاع از این کشور در مقابل حمله احتمالی روسیه را رد کرده بود.

افغانستان مقبره امپراتوریهاست. افغانستان کشوری یکپارچه نیست و ارتش آمریکا اذعان کرد اگر ما در این کشور میماندیم، مجبور بودیم دهها هزار نظامی را به آنجا اعزام کنیم. وقتی کشوری به تجارت گاز با ایران وابسته شد در مناسبات سیاسی، اقتصادی و حتی اجتماعی خود تلاش میکند که ایران را از خود نرنجاند تا در تامین نیاز خود از طریق ایران دچار مشکل نشود.

او روسیه را به تلاش برای تضعیف نهادهای دیپلماتیک اوکراین و ایجاد شکاف در جامعه این کشور “با استفاده از همه ابزارها از مداخله انتخاباتی گرفته تا دروغپراکنی یا حملات سایبری” متهم کرد. حواشی جلسه افتتاحیه پارلمان عراق باعث شد تا در این گزارش به صورت کوتاه وقایع جلسه نخست پارلمان را مرور کرده و احتمالات آتی را بررسی کنیم.

در جلسه نخست، مشکلات اهالی ده سبز ، پروژۀ وزارت انکشاف شهری درمکروریان چهارم ، استادان دانشگاه کابل ، پولی تخنیک ، تعلیم و تربیه و طب کابل مورد غور و بررسی قرار گرفت و جهت اجراآ ت بعدی به مراجع ذیربط ، هدایات لازم صادرگردید . در این میان نیز برخی جابه جایی ها در کابینه صورت خواهد گرفت که از مهم ترین آن میتوان به معرفی محمد نهاوندیان رئیس فعلی دفتر رئیس جمهور و نهاد ریاست جمهوری ایران به عنوان وزیر اقتصاد دولت دوازدهم اشاره کرد .

به دنبال این انفجار، موضوع از سوی مأموران کلانتری 158 کیانشهر به بازپرس ساسان غلامی اعلام شد و بلافاصله بازپرس جنایی و تیم بررسی صحنه جرم راهی محل شدند. هدف این نوشتار که با روش توصیفی- تحلیلی انجام شده، بررسی این بحران و تأثیر آن بر رهنامه نظامی روسیه است.

وزیر خارجه آمریکا با تاکید بر روابط نزدیک کشورش با اوکراین قول دیپلماسی “بیامان” برای متوقف کردن تعرض روسیه را داد. خسارتهای به ویژه بشری حمله به اوکراین برای روسیه بسیار زیاد خواهد بود و ما این کشور را مجبور به پرداخت هزینه سنگینی خواهیم کرد.

او در بخش دیگری از سخنانش درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان هم گفت: خروج از افغانستان بدون پرداخت هزینه ممکن نبود و من از سرنوشت کنونی این کشور ناراحت هستم. او گفت: میدانیم که قصدی برای افزایش این نیرو حتی بدون مقدمهچینی زیاد وجود دارد، که امکان اقدامات پرخاشگرانه بیشتر علیه اوکراین، آن هم بدون مقدمه، را به پوتین میدهد.

معتقدم پوتین خواهان جنگ گسترده و فراگیر علیه اوکراین نیست. به گزارش ایسنا، جو بایدن، رئیسجمهوری آمریکا گفت بر این باور است که ولادیمیر پوتین، رئیسجمهوری روسیه به دنبال «جنگ در مقیاس بزرگ» یا تمامعیار نیست. امیدوارم که ولادیمیر پوتین درک کند که او – غیر از یک جنگ تمامعیار اتمی – در موقعیت خیلی خوبی برای چیره شدن بر جهان نیست.

خیلی دوست داشتم قدمی برای استان خود بردارم و وقتی همزبانانم از من خواستند که کاندیدا شوم، در اولین فرصتی که به دست آوردم، خواستم قدمی برای توسعه آذربایجان شرقی بردارم.

رئیسجمهوری آمریکا همچنین گفت “خیلی مهم است” که متحدان ناتو در برابر احتمال حمله بالقوه روسیه اتحاد خود را حفظ کنند. او در پاسخ به سوالی درباره احتمال کشیده شدن کشورهای عضو ناتو در منطقه به جنگ در اوکراین گفت: تنها وضع بدتر از یک جنگ برنامهریزی شده، یک جنگ ناخواسته است و من نگرانم اوضاع از کنترل خارج شود.

بایدن در پاسخ به سوالی درباره اهداف پوتین گفت: آیا فکر میکنم که او غرب را محک خواهد زد؟ روسیه در سال ۲۰۱۴ بعد از سرنگونی یک دولت هوادار مسکو در اوکراین، شبه جزیره کریمه که بخشی از اوکراین بود را به خاک خود ضمیمه کرد. بیم آن میرود که این مناقشه که جان ۱۳ هزار نفر را گرفته و باعث فرار حداقل دو میلیون نفر از خانههایشان شده دوباره شعله بکشد و ارتش روسیه علنا در آن دخالت کند.

وی به علت جانبداری از یک طرف هیچ اعتباری ندارد که بتواند هر دو طرف را دور یک میز جمع کند. فرهنگ سیاسی تبعی: ممکن از نظام سیاسی آگاهی داشته باشد ولی به علت نبود نهاد های بیان وتجمع خواستها وتقاضاها ویا ضعف ساختار های نهادی افراد نمی تواند از کارایی سیاسی چندانی بر خوردار باشند. در چارچوب رویکرد قدرت هوشمند باراک اوباما در تلاش بود از سیاست یک جانبه گرایانه و سخت افزارانه دوران بوش پسر پرهیز کند و در عوض رویکرد مبتنی بر چند جانبه گرایی، روش های دیپلماتیک، تاکید بر مذاکره، ائتلاف گرایی، اجماع گرایی بین الملل و نهادگرایی بین الملل را در قبال ایران اتخاذ کند.

اکنون چارچوب هماهنگی شیعیان به صورت رسمی به عنوان بزرگترین فراکسیون معرفی شده؛ اما صدریها به راحتی زیر بار این موضوع نمیروند. اگرچه در هشت سالی که زمام دولت در دست خاتمی بود، هیچ زنی به مقام وزارت نرسید، اما ریاست یکی از مهم ترین سازمان های دولت، به یک زن سپرده شد. احیای روابط در شرایطی انجام شد که قطر هیچ یک از شروط 13 گانه تعیین شده از سوی چهار کشور عربی را انجام نداد.

این کشور از آن زمان از جداییطلبان هوادار روسیه که درگیر جنگی خونین با ارتش اوکراین بوده و بخشهایی از شرق اوکراین را کنترل میکنند، حمایت میکند. می دانیم که حمایت ملی و مردمی از سیاست خارجی امری است بدیل ناپپذیر و از الزامات موفقیت سیاست خارجی کشورها. پایان یافتن دوره جنگ سرد و تحولات جدید بینالمللی نیز در دو دهه اخیر بهنوبهخود در گسترش مطالعات و پژوهشهای سیاست خارجی تأثیرگذار بودهاند.

ژنرال بریک گفت، یک جنگ جدید ما را به سالها قبل خواهد برد. آیا وی برنامهای برای سفر به تهران دارد، گفت: برادر ابومازن از رهبران بنیانگذار انقلاب فلسطین و رئیس منتخب سازمان آزادیبخش فلسطین است و هم اکنون ما فلسطینیان در مرحله وحدت ملی و انسجام کامل به سر میبریم بخصوص که مسئله فلسطین و ملت عذابدیده آن در خطر و مقدسات فلسطینی در معرض خطر یهودی شدن است.