اعضای کابینه دولت روحانی در چهار ساله دوم

افرادی که بعدها اکثر اعضای کابینه او در دولت موقت را شکل دادند. در اطلاعیه دفتر رئیسی آمده است: انتخاب اعضای کابینه دولت سیزدهم توسط رییس جمهور منتخب وارد مرحله ارزیابی شایستگی توسط کارگروههای تخصصی شده است.

مدیرعاملی بنیاد فرهنگی رضوی (مدارس عام المنفعه امام رضا(ع)، عضو متخصص کارگروه پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، مشاور تخصصی در طراحی برنامههای آموزشی و تربیتی، عضو هیأت موسس شرکت صنایع خلاق، عضو هیأت مدیره موسسه جوانان آستان قدس رضوی و عضویت در هیأت اندیشهورز کودک و نوجوان حرم مطهر رضوی و همچنین تدریس در دانشگاه فرهنگیان از اهم مسئولیتها و سوابق اجرایی وی در حوزههای آموزشی و فرهنگی است.

قبل از تأسیس دانشگاه تهران، مراکز علمی به صورت پراکنده و جدا از یکدیگر قرار داشتند، اما بعدها به منظور تمرکز مدارس عالی در یک محدوده معین و برای آن که تعلیمات عالیه در ایران بر پایه اساسی استوار شد و امور آموزشی و علمی مدارس عالیه تحت نظم و ترتیب معینی درآید، قانون تأسیس دانشگاه تهران در خردادماه ۱۳۱۳ به تصویب مجلس رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای امیرعبداللهیان قرار است در این سفر با همتای عمانی خود و دیگر مقامات عالی رتبه آن کشور دیدار و گفتگو کند. در این دیدار، نشستی با حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران برنامهریزی شده است که پس از آن وزرای خارجه یک بیانیه مشترک ارائه میکنند».

پرسش: (غیرقابل شنیدن) خوب، چرا تحریمها را حذف نمیکنیم و آن چه را که ایران میخواهد انجام نمیدهیم؟ ببینید آیا از ایدههای شما یا بخشیهایی از آنها قابل انجام هستند؟ برای مثال آیا لازم است شریکی پیدا کنید تا هزینهها، ریسکها و سود کار را با او قسمت کنید یا اینکه او استعداد، تخصص یا ارتباط لازم را برایتان فراهم کند؟

آیا انتشار گزارشهای روانشناختی در مورد افرادی که شخصا مورد بررسی قرار نگرفتهاند اخلاقی است؟ برای گرفتن وقت می توانید درخواست خود را از طریق ایمیل به سفارتخانه مورد نظر ارسال و یا برای آنها فاکس کنید، جواب برای تعیین وقت به سرعت به شما اعلام می شود ولی روزی که تعیین شده ممکن است از تاریخ درخواست شما بین ۲ هفته تا ۳ ماه فاصله داشته باشد.

دولت فعلی آمریکا به ریاست «جو بایدن» بارها به شکست سیاست فشار حداکثری علیه ایران اعتراف و اعلام کرده قصد دارد از طریق مذاکرات جاری در شهر وین زمینههای بازگشت آمریکا به برجام را فراهم آورد. او همانند گروه دیگری از حلقه نزدیکان «دونالد ترامپ» معتقد بودند خروج از برجام و اجرای فشار بیشتر به ایران میتواند این کشور را برای آنچه «توافقی بهتر و طولانیتر» خوانده میشد پای میز مذاکره بیاورد.

خیلی اوقات، زمان، زحمت، و هزینهی گسترش دادن کار خیلی زیاد نیست، ولی در ازای آن، پاداشی که به دست میآورید، میتواند فوقالعاده بیشتر باشد. چون همیشه همهچیز تغییر میکند و آنچه امروز قابل انجام نیست، میتواند فردا ممکن باشد. آنچه در اینجا میگویم، مربوط به زندگی شخصی من است و نمیخواهم به مسائل سیاسی و کارهایی که در این زمینه انجام گرفته است بپردازم. ولی با این حال، در کمال تعجب، من بار هم میبینم که منفی فکر کردن انسانها را ضعیف میکند و عقب نگه میدارد.

ریگان در دورهای به قدرت رسید که آمریکا در دههی هفتاد میلادی با ضعف گسترده و حرکت رو به جلوی قوای شوروی مواجه بود و در واقع کارتر بهعنوان رئیسجمهور آخرِ دورهی دههی هفتاد، یک رئیسجمهور کاملاً ضعیف بود که یکی از شکستهایش در مسئلهی ایران بود و در حوزههای مختلف هم شکستهای دیگری داشت.

خبرگزاری فارس به گفت وگو با احمد علیرضابیگی عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس پرداخت و نوشت:به اعتقاد بسیاری از صاحبنظران دیگر فرصتی برای آزمون و خطا در اقتصاد ایران وجود ندارد و اهمیت ساماندهی اقتصاد بر این اساس بیشتر جلوه نمایی می کند. اگر زمان برای وسعت دادن رویایتان مناسب نیست، هزینهی آن سنگین است، یا مشکلات دیگر بسیار بزرگ هستند، بخشهایی از ایدهتان را که در این زمان ممکن است، به اجرا بگذارید.

این از سال ۲۰۱۱ حداقل هست و مبدع آن اوباماست. البته یکی از خبرهای خوب در سال ۲۰۲۱ تولید قرص های ضد ویروس کرونا است که ادعا می شود به طور قابل توجهی خطر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ را کاهش می دهند. او گفت: «راهبرد ایران این است که با استفاده از خشونت ایالات متحده را از خاورمیانه بیرون براند. در روزهای اخیر دونالد ترامپ در بیانیهای ضمن انتقاد شدید از رویکرد مایک پنس گفت: او میتوانست نتیجه انتخابات را به نفع من تغییر دهد، ولی این کار را نکرد.

«میچ مککانل» یکی از جمهوریخواهانی است که از سیاستهای دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا از جمله سیاستهای او در قبال ایران دفاع میکند. به گزارش خبرگزاری موج، پس از شکست در انتخابات ۲۰۲۰، دونالد ترامپ، مایک پنس را تحت فشار قرار داد تا نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری در کنگره آمریکا را رد کند. پس از اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در دی ماه ۱۳۹۸ جنبشهایی که خواستار خروج آمریکا از منطقه هستند قوت گرفته است.

از آن سو اما «لاله افتخاری»، عضو شورای وحدت هرگونه نقش این نهاد اجماعساز اصولگرا را در فشار برای چینش کابینه رد کرده. دربارهی قدرت مثبت فکر کردن آنقدر نوشته شده است که به نظر میرسد نیازی به اشاره آن نباشد. این مساله یک سفر اجباری و در واقع هزینه های بیشتر را به متقاضیان تحمیل می کرد. وقتی کاخ سفید را ترک کرد، همه فکر میکردند کارش تمام شده است، اما پایگاه حامیاش به او وفادار ماند.

به گفته خبرگزاری رویترز، مایک پنس که به مدت چهار سال معاون اول رییس جمهور سابق آمریکا بود پیشتر به چهرهای وفادار به ترامپ شهرت داشت. تا سال 1981 تلویزیون ملی نروژ تنها شبکه تلویزیونی این کشور بود اما از این سال انحصار شکسته شد. پوتین ممکن است وسوسه شود که درس عبرتی به اوکراین و سایر کشورها دهد تا از نزدیک شدن بیش از حد به غرب خودداری ورزند، اما مجازات اوکراین نیز خطر واکنش شدیدتر غرب علیه مسکو را برای پوتین به همراه خواهد داشت.

انتشارات سیته این کتاب را در دو سری بین سالهای 1389 و 1393 چاپ کرد. پس از گذشت تقریباً دو سال، سه ساعت وقت داده بودند به محل سابق زندگیمان سر بزنیم.

وزیر امور خارجه ژاپن روابط دو کشور را تاریخی و بسیار مهم خواند. او معاون وزیر دفاع در دوران ریاستجمهوری خاتمی و وزیر دفاع در کابینه روحانی و مشاور نظامی رهبری بوده است.

وزیر توسط رئیس جمهور با مشاوره و رضایت سنا ایالات متحده منصوب می شود. ایالات متحده رقابت خواهد کرد، و با نهایت توان رقابت خواهد کرد، و بر اساس ارزش ها و قدرت مان رهبری خواهد کرد. پارلمان عراق مصوبه چند روز بعد از این اقدام تروریستی مصوبهای برای اخراج نظامیان آمریکا از این کشور تصویب کرد، ولی به دلیل فشارهای واشنگتن این مصوبه تا کنون اجرایی نشده است.

  • سند ملکی
  • کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت
  • گواهی شغلی
  • تو بهرحال قرار است فکر کنی، پس چرا بزرگ فکر نکنی؟

دولت ترامپ به دلیل نداشتن راهبرد در قبال ایران، تشدید بیمورد تنشها با این کشور و جدا کردن مسیر آمریکا از متحدانش از سوی منتقدانش آماج انتقادات تند قرار گرفت. جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده تنها راه بازگشت آمریکا به برجام عقبگرد از سیاست شکستخورده فشارحداکثری است. ایران اعلام کرده در مذاکرات وین به دنبال رفع هر چه سریعتر تحریمها است اما سیاست اصلی خودش را خنثیسازی تحریمها قرار داده است.