امیکرون؛ جدیدترین و خطرناک ترین ویروس کشف شده کرونا تا آذر 1400 – خبرآنلاین

تاثیرگذاری واکسنها یکی دیگر از نگرانیهای جهانی گونه Omicron میباشد. اکنون مطالعات زیادی برای سنجش میزان تاثیرگذاری واکسنهای رایج در جریان است. ویروس کرونا از ابتدای شیوع تا به امروز جهشهای زیادی داشته است. سازمان جهانی بهداشت جهشهای این ویروس را به گروههای « سویههای نگران کننده» و « سویههای مورد توجه» طبقهبندی کرد. امیکرون، بعد از جهشهای آلفا، بتا، گاما و کرونای دلتا در جایگاه پنجم سویههای نگران کننده قرار گرفت.

آزمایش برای واکسن MERS در حال انجام است. انستیتوی ملی بهداشت آمریکا در حال کار بر روی واکسن علیه ویروس جدید است، اما ماهها طول میکشد تا کارآزماییهای بالینی انجام شود و بیش از یک سال زمان میبرد تا وارد بازار شود. ممکن است با دوری از افراد بیمار، بتوان تا اندازهای خطر ابتلا به این ویروس را کاهش داد.

پیش از ترخیص از قرنطینه آزمایشاتی دارند تا معلوم شود که هنوز COVID-19 دارند یا نه و تیم مراقبت تخصصی ارزیابی میکند که دیگر عفونی نیستند. پس از مرخص شدن تیم پزشکی یک ارزیابی پیگیری انجام میدهد تا اطمینان حاصل شود که آنها همچنان خوب باقی میمانند. من سفری برای تعطیلات / کار در پیش دارم. آیا باید سفرم را کنسل کنم؟ دولت استرالیا اطلاعات به روز و راهنمایی در باره مسافرت امن به خارج ارائه میدهد.

با این حال باید بدانید که واکسنها میتوانند از شما در برابر ایجاد بیماریهای شدید و مرگ حیاتی باشند. واکسن های فعلی در برابر بیماری های شدید و مرگ موثر باقی میمانند. کارشناسان بینالمللی آژانس سازمان ملل در دستورالعملهایی که توسط بریتانیا منتشر شده است، گفتهاند که داروی baricitinib، که برای درمان آرتریت روماتوئید نیز استفاده میشود، برای بیماران مبتلا به کووید-19 شدید یا بحرانی در ترکیب با کورتیکواستروئیدها اکیداً توصیه میشود.

به همین دلایل، کشورهای جهان اقدامات احتیاطی مختلفی را برای کاهش شیوع Omicron در بین جمعیت خود انجام داده اند. با این وجود، در دنیایی که دائماً در حرکت است، ممکن است جلوگیری از گسترش کامل آن غیرممکن باشد. برخی از دلایل خوش بینی ممکن است این باشد که گزارش های مختلف نشان می دهند که عفونت های این نوع نسبت به انواع قبلی SARS-CoV-2، مانند دلتا، علائم خفیف تری ایجاد می کنند.

در 80 درصد موارد علائم خفیف هستند (سرفه یا تب) که تب میتواند بسیار خفیف یا شدید باشد. در 20 درصد موارد علائم شدید بهصورت تنگی نفس شدید و یا بیماری تنفسی حاد شدید (ARDS) خود را نشان میدهد که میتواند در برخی موارد به مرگ منجر شود. بیماری کووید 19 بهندرت (5%) خود را بهصورت علائم آبریزش بینی، عطسه و یا گلودرد نشان میدهد.

  • سندرم حاد تنفسی سارس
  • چانه تان را بپوشانید
  • سفتی گردن
  • پرهیز از حضور در تجمعها
  • هنوز مشخص نیست علائم این سویه شدیدتر است یا خیر

کارشناسان همچنان از مردم می خواهند که واکسن بزنند و دوز تقویت کننده برای کاهش خطر ابتلا به بیماری شدید دریافت کنند. این به ما ضربه سختی خواهد زد. اما سرعت گسترده گسترش omicron می تواند به این معنی باشد که این نوع به سرعت مسیر خود را طی خواهد کرد.

خواب خوب، مناسب و کافی نیز به بدن اجازه میدهد تا از نظر جسمی و ذهنی خود را بازسازی کند. لیمو، پرتقال و نظایر آنها از خانواده مرکبات سرشار از آنتیاکسیدانها و ویتامین سی هستند که تاثیر خوبی را بر دستگاه ایمنی بدن به منظور مقابله در برابر ویروسها خواهند داشت. به دلیل آنتی اکسیدان بالا انار از جمله میوههایی است که سیستم ایمنی بدن را به خوبی تقویت میکند.