ایلان ماسک: ارزهای دیجیتال، آینده ارزها خواهند بود!

این شرکت در زمینه اقتصادی و پرداخت مالی به صورت آنلاین فعالیت داشته است و در اکتبر 2002 این شرکت توسط e-bay به مبلغ خریداری شد و اسم آن به PayPal تغیر کرد. مارک زاکربرگ یکی از جوانترین افرادی است که در لیست ثروتمندترین افراد جهان 2021 قرار دارد و تاکنون چندین بار نام آن در مجله فوربز که یک مجلهی اقتصادی معروف در آمریکا است، ذکر شده است. وی به تازگی از سمت ریاست آلفابت در سال 2019 کناره گیری کرده است. بیش از سه میلیون و صد هزار نفر در این رای گیری که تقریبا یک شبانه روز طول کشید، شرکت کردند.

  • شغل: بنیانگذار و عضو هیئت مدیره شرکت آلفابت (Alphabet)
  • متولد: ۱۰ سپتامبر ۱۹۶۴
  • شغل: رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل ال و ام هاش (LVMH)
  • محل زندگی: لاکرونیا، اسپانیا
  • سن: 66 سال

در این رای گیری نه تنها ۶۲.۵ میلیون دنبال کننده ماسک بلکه سایر کاربران شبکه های اجتماعی هم میتوانند شرکت کنند. گفتنی است که این پول به ایلان این اجازه و قدرت را میداد که کسب و کار بعدی خودش را راه اندازی کند و به درآمد بیشتر برسد و علایق خودش را هم دنبال کند. سرمایهگذاری تسلا روی بیت کوین به دنبال نشانههای دلگرمکننده از سوی ایلان ماسک (Elon Musk)، مدیر عامل این شرکت و ثروتمندترین فرد جهان صورت میگیرد که به صورت صریح حمایت خود از بیت کوین را اعلام کرد. در سال 2013، ماسک اعلام کرد که تسلا در ساخت ایستگاههای شارژ بیشتر، سرمایهگذاری میکند. این کتاب، داستان چگونگی تبدیل شدن کودکی با استعداد به یک مدیر عامل فوق العاده با پشتکار و همه فن حریف را روایت میکند و در 11 فصل، بهترین و مهم ترین بخشهای زندگی بزوس و شرکتش آمازون را به شما توضیح می دهد.

بعد از اینکه ایلان ماسک توییتی مبنی بر خرید هر سهم تسلا به قیمت ۴۲۰ دلار منتشر کرد، او و شرکتش هر دو محکوم به پرداخت جریمه ای ۲۰ میلیون دلاری به SEC به دلیل اتهامات کلاهبرداری شدند. خب، هر کس عقیده ای دارد دیگر… فروشگاه اینترنتی آمازون که اکنون چندین شرکت تابعه در سراسر جهان دارد و در آن از شیر مرغ تا جان آدمیزاد یافت میشود، در ابتدا یک کتابفروشی آنلاین در گاراژی بوده است. این در حالی است که هنوز به 50 سالگی هم نرسیده است! آنها سپس مجددا با یکدیگر ازدواج کرده و در کمال تعجب بار دیگر از هم طلاق گرفتند.

مطمئنا این روزها بیماری کرونا دردسرهای زیادی برای ما ایجاد کرده و خیلی از کسب و کارها بخاطر این ویروس همه گیر، کساد شده است. راه او برای رشد ثروت خود بسیار خارق العاده است و به همین دلیل، حتی پس از کاهش تقاضا برای کالاهای لوکس، خیلی از افراد او را دوست دارند. درست است که جف بزوس در ابتدای زندگی خود به ساعت خواب اهمیت نمیداد، ولی از تأسیس شرکت آمازون به بعد، او هر روز صبح زود از خواب بیدار میشود و همچنین هشت ساعت خواب کامل دارد. پس تصمیم گرفت تصمیمی شجاعانه و جسورانه بگیرد و در زمان مناسب، کار درست را انجام دهد. چون جف طی تحقیقاتی که داشته، متوجه شده که زمان استفاده از اینترنت در آن سال به 2300 درصد رسیده و بهترین بستر برای به وجود آوری یک کسب و کار وجود داشت.

یک شرکت خصوصی در زمینهی هوا و فضا است و هدف آن این است که از طریق وسایل نقلیه پرتاب قابل استفاده مجدد، دسترسی به فضا را ارزانتر و قابل اطمینانتر کند. جالب است بدانید در این یک سال گذشته که بسیاری از کسب و کارها از بین رفت، طرفداران خرید اینترنتی افزایش یافتند و ثروت بزوس در طول سال گذشته 72.4 میلیارد دلار رشد کرده و بدون توقف به این کار ادامه میدهد.این مرد از ثروتمندترین افراد جهان 2021 محسوب میشود. جالب است بدانید بیل گیتس اولین برنامه نویسی خود را در سن 13 سالگی انجام داد و سپس در دبیرستان، به تشکیل گروهی از برنامه نویسان کمک کرد که سیستم حقوق و دستمزد مدرسه خود را رایانه ای کردند و Traf-O-Data را ساختند و از فروش آن 20 میلیون سود کردند.

در واقع افراد موفق همیشه یک پشتوانه و تکیه گاهی دارند تا به آنها کمک کند. وی باکلاسترین شخصی است که میتوان با او روبرو شد و همینطور میتوان او را جزو موفق ترین افراد دنیا در سال 2021 دانست. نکتهی جالب دیگر این است که تا دو سال پیش، تنها یک فرد وجود داشت که ثروت آن بیش از 100 میلیارد دلار بود ولی حالا 5 نفر از پردرآمدترین افراد جهان 2021 ثروتی بیش از 100 میلیارد دلار دارند و همینطور زاکر برگ نیز در بین این موفق ترین افراد دنیا در سال 2021 حضور دارد.

اما جالب است بدانید در همین حال که ما درحال از دست دادن داراییهای خود هستیم، برخی افراد نه تنها توانستند جلوی ضرر خود را بگیرند، بلکه در طی 6 ماه گذشته، این پردرآمدترین افراد جهان 2021 ارزش خالص خود را هم افزایش داده اند. با توجه به سابقه برخورد تسلاس در حالت خودکار، با اجازه دادن به FSD در مورد ایمن بودن یا نبودن آن قضاوت می کنم. اولین قدم این است که امکان پذیر بودن آن را اثبات کرد. در حال حاضر، وی بزرگترین سهامدار شرکت کوکاکولا است و سرمایه گذاری عمدهای در خطوط هوایی امریکا، کشورهای متحده، جنوب غربی و دلتا دارد.

او سرمایه گذاری زیادی در تجارت خود انجام داده و صاحب برندهایی مانند لوئیس ویتون و سفورا (Sephora) است. SHIB که تابستان سال گذشته به عنوان یک توکن ERC-20 برروی شبکه اتریوم راه اندازی شد،مبادلات خود را در صرافیهای غیرمتمرکزی مانند یونی سواپ اغاز کرد. جف بزوس بارها در مسیر موفقیت تلاش کرد، شکست خورد، تلاش کرد و موفق شد! چون فقط آدمهای موفق هستند که میتوانند هم دیگر را تحمل کنند و به علم یکدیگر اضافه کنند. لری به همراه شریک خود قصد داشتند گوگل را به عنوان بزرگترین شرکت در جهان معرفی کنند و توانست موفق هم بشود؛ ولی به دلایلی، موقعیت خود را ترک کرد. تمرکز، انرژی کافی، آگاهی از دلیل حضور روی کره خاکی، از جمله عواملی است که فرد را به مدیری موفق بدل میسازد.

در ادامه، به معرفی 10 نفر از ثروتمندترین افراد جهان 2021 که جزو موفق ترین افراد دنیا در سال 2021 نیز هستند، میپردازیم و توضیحاتی دربارهی زندگی آنها و اینکه چطور توانستند ثروت خود را حفظ کنند، میدهیم. پس از استقبال مردم از این کتاب فروشی، جف بزوس با مرور زمان شروع به اضافه کردن اجناس دیگر به فروشگاه خود میکند و تبدیل به یکی از تاثیرگذارترین افراد دنیا 2021 میشود. او از دوران کودکی، علاقه شدیدی به کامپیوتر داشت و در دوره نوجوانی، برنامهنویسی را شروع کرد. او در سال 1989 اقامت کانادایی خود را دریافت کرد چرا که فکر می کرد دریافت اقامت آمریکا از این راه ساده تر است. مکنزی تاثیر بسیار مثبت و موفقی در موفقیت آمازون داشت اما آن ها پس از 25 سال زندگی مشترک موفق، بنا به دلایلی (که می توانید با یک سرچ ساده در اینترنت آن را بدانید) از یکدیگر جدا شدند.