ایلان ماسک کیست و چگونه به ثروتمندترین و باهوش ترین فرد جهان تبدیل شد؟

ایلان ماسک دوباره در توئیتر خود از ارز دیجیتال دوجکوین حمایت کرد اما قیمت این ارز رشد چندانی نداشت. روند رشد و پیشرفت ایلان ماسک با توقف هیچ آشنایی و سر سازگاری نداشت. حالا مدیرعامل تسلا برای شفافسازی بیشتر، در توییتی گفته این کمپانی سازنده خودروهای الکتریکی هیچ بیت کوینی نفروخته است. ایلان ماسک، مالک تسلا اعلام کرد: این خودروساز برقی امسال هیچ مدل خودروی جدیدی به دلیل محدودیتهای زنجیره تامین عرضه نخواهد کرد در عوض بر روی توسعه یک ربات انساننما به نام «اپتیموس» تمرکز خواهد کرد که به گفته ماسک در آینده خواهد توانست کمبود نیروی کار در جهان را برطرف کند. سال 1999 بود که یک شرکت دیگر تصمیم گرفت Zip2 را خریداری کند. این شرکت وظیفه داشت محمولههای مورد نیاز یک ایستگاه فضایی را برای آنها ارسال کند.

او پس از پایان دوره متوسطه تصمیم گرفت آفریقای جنوبی را به تنهایی و بدون حمایت خانواده به مقصد ایالات متحده ترک کند. شاید با خود بگویید که چه شخص بزرگواری است که بدون دریافت حقوق و تنها برای پیشرفت تکنولوژی و بهتر شدن زندگی مردم این کار را انجام میدهد در حالی که موضوع اصلا شبیه به چیزی که فکر میکنید نیست! انیشتین در اواخر عمرش، هنگام فکر کردن به فیزیک، ویولن مینواخت.

در طی دو سال به حدی رشد کرد که توانست یک بازی کامپیوتری طراحی و برنامهنویسی کند. گفتم که ایلان ماسک سعی داشت از جایی که در آن زندگی میکرد رهایی پیدا کند، چون او فهمیده بود که در آنجا به خوبی نمیتواند پیشرفت کند. او در سخنان خود به این موضوع اشاره کرده است که « سعی شده این ماشین قیمت نجومی نداشته باشد». همیار آکادمی با بررسی زندگی افراد توانمند و کارآفرین تلاش میکند که به کاربران خود در مسیر رسیدن به موفقیت، سعادت و خوشبختی کمک کند و به آنها نشان دهد که شخصیتهای برجسته هم در ابتدا با مشکلات زیادی روبرو بودهاند ولی با سعی و تلاش فراوان موفق شدهاند موانع را پشت سر بگذارند و به اهداف خودشان دست پیدا کنند. وقتی ماسک بزرگ میشد، مادرش در چند شغل کار میکرد تا خانوادهاش را ازنظر مالی تأمین کند.

در همان سال موفق شد که به کمک بستگان مادرش به کانادا مهاجرت کند. پدر و مادرش در 10 سالگی او طلاق گرفتند. آن هم به خاطر این که پدر مهندس او، ارول ماسک (Orral musk)بزرگ شده انگلیس بود و همان جا بود که عاشق زنی به نام می ماسک (may musk) که یک مشاور متخصص در زمینه رژیم غذایی بود آشنا شد. پدر او یک مهندس آفریقایی بود که در انگلیس بزرگ شده بود.

این دو شرکت ادغام شدند و کار خود را با شدت تمام پیش گرفتند و در نهایت توانستند سیستم انتقال پول پی پال را که پیش از آن در اختیار کانفینیتی بود توسعه دهند. پس از اینکه ماسک متوجه شد روسها قیمت گزاف «۸ میلیون دلار برای هر راکت» مطالبه میکنند، تصمیم گرفت خودش شرکتی برای تولید موشکهای ارزانقیمت تأسیس کند و اینگونه بود که سومین شرکت ماسک با نام «Space Exploration Technologies Corporation» یا به اختصار SpaceX، تأسیس شد.

این روبات قادر به حمل حدود ۲۰ کیلوگرم بار است و میتواند حدود ۶۸ کیلوگرم بار را بلند کند. وزن روبات ۵۷ کیلوگرم بوده و قادر به طی مسیر با سرعت ۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود. او گفت این ربات ۵ فوت و ۸ اینچ داشته و وزن آن به ۱۲۵ پوند (نزدیک به ۵۷ کیلوگرم) برسد؛ چون از مواد سبک ساخته شده است. در سال ۲۰۱۹ ایلان ماسک برای شوخی عکسی از یک سگ شیبا اینو در حال سیگار کشیدن منتشر کرد و از آن زمان به بعد گاهی اوقات با قصد رشد دادن دوجکوین و گاهی برای بیان دیدگاه در رابطه با دوجکوین توئیتهایی را منتشر کرد که باعث شد دوجکوین رشد خوبی داشته باشد.

به گزارش خبرخودرو، همانطور که مشخص است، در حال حاضر چنین پروژه ای وجود ندارد، اما به نظر می رسد که احتمالا در آینده وجود داشته باشد. ایران اکونومیست-طبق گزارشی جدید به نظر می رسد شرکت بورینگ ایلان ماسک قصد دارد به جای حمل و نقل انسان وارد حوزه باربری محموله ها شود و برای این منظور تونل های عریض تر حفر خواهد کرد. این شرکت در سال 2002 به عنوان یک شرکت اکتشاف فضایی شروع به کار کرد و از همان لحظه آغاز به کار در پی رشد و پیشرفت سریع بود. در همان موقع در یکی از دانشگاههای انتاریوی کانادا پذیرفته شد و تصمیم گرفت در آن دانشگاه تحصیل کند.

یک شرکت ساخت و ساز عمرانی مستقر در دوبی اعلام کرد در نظر دارد امکان خرید واحدهای مسکونی در این شهر با استفاده از دوج کوین را فراهم کند. ایلان ماسک با یک سهم ۷.۵ میلیون دلاری، وارد داستان شرکت تسلا شد و شریک جدید مارتین ابرهارد و مارک تارپنینگ شد. همچنین ماسک در طی یک کنفرانس تلفنی گفت که انتظار دارد برای «چند سال آینده» مدیرعامل شرکت تسلا باشد. اولین مدل الکتریکی این شرکت که گفته میشد قرار است با سری 5 BMW رقابت کند. ایلان ماسک به قدری به این شرکت علاقه داشت که میخواست خیلی زود با اکتشافهای این شرکت به رویاهای خودش دست پیدا کند. او علاوه بر مدیریت شرکت خودروسازی تسلا، موسس و مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس است و همزمان مدیریت استارتآپ و شرکت Neuralink، Boring را برعهده دارد.

  • منبع درآمد: شرکت ال و ام هاش (LVMH)
  • لری الیسون (Larry Ellison)
  • مدیرعامل شرکت اوراکل
  • سن: ۵۴ ساله
  • ثروت: ۷۱ میلیارد دلار
  • استیو بالمر (Steve Ballmer)
  • منبع ثروت: موسس Alibaba
  • ارزش خالص دارایی: 274.7 میلیارد دلار

در ماه فوریه (بهمن 99) این کمپانی معادل 1.5 میلیارد دلار بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرد. ایلان ماسک سال 2020 را با ارزش دارایی حدود 27 میلیارد دلار آغاز کرد و به سختی پنجاهمین فرد ثروتمند دنیا بود. به تازگی در یک توییت مدیرعامل شرکت تسلا، Elon Musk, گفت که شرکت سازنده خودروهای الکتریکی او، معادل حدوداً 1.47 میلیارد دلار BTC در ترازنامه خود دارد. با این حال، مدیرعامل اصلی شرکت که وقتی از تسلا میرفت کمتر از ۵درصد سهام داشت، میگوید این روزها با اینکه سود بیشتری از افزایش ناگهانی این سهام نمیبرد، ناراضی هم نیست. قبل از فروش، ماسک 11 درصد از سهام PayPal را در اختیار داشت.