ایمیل ایلان ماسک به کارمندان تسلا، یک دوره آموزشی عالی در هوش هیجانی

سهام 4 درصدی آمازون، مک کانزی را به یکی از ثروتمندترین زنان جهان تبدیل کرده است. جای تعجب ندارد که مک لارن F1 را خریدم و یک خانه بسیار ارزان قیمتتر از آنچه که میشد را نیز خریداری کردم. این مرد با کوله باری از تجربه به عنوان مسن ترین فرد ثروتمند جهان شناخته میشود. این مرد با تجربه شرکت های گسترده ای را تا به حال افتتاح کرده که مهم ترین آنها ایندیتکس و زارا هستند. الیس والتون یکی از اولین افرادی بود که نقش اصلی در توسعه فرودگاه منطقه ای آرکانزاس بازی کرد که در سال ۱۹۹۸ افتتاح شد. جالبه بدونید که استیو بالمر یکی از میلیاردرهای دنیاست که هیچ کسب و کاری را افتتاح نکرده است.

این مرد یکی از اسطوره های سرمایه گذاری جهان به شمار میرود و از ۲۱ سالگی کار خود را آغاز کرده است. سرجی تحقیقات عالیه خود را در دانشگاه استنفورد آغاز کرد و تحقیقاتی درباره ریاضیات انجام داد. ابتدای تحصیل خود را در مدرسه بمبئی آغاز کرد و مدرک MBA خود را از دانشگاه استنفورد دریافت کرد. در زمان تحصیل خود با لری پیج ملاقات داشت و این دو نفر در اکثر موضوعات با هم اختلاف داشتند. نه تنها در ساعت حضور در جلسه، بلکه در تشخیص نیازهای بازار هم این گونه بود. او در فیلم The Internship که در سال ۲۰۱۳ ساخته شد، حضور داشت. جالب است بدانید که راب والتون علاوه بر اینکه به عنوان بزرگ ترین فرد خانواده شناخته شده، کلکسیون ماشین های او زبانزد خاص و عام است.

باید بدانید که این سرمایه گذار از سال ۱۹۹۸ میلیون ها دلار برای تحقیقات در زیست شناسی کهن صرف کرده است. گفته میشود که در ماه نوامبر ۲۰۲۰ سرمایه این فرد بیش از ۷۵ میلیارد دلار تخمین زده شده است. با وجود اینکه SpaceX در حال حاضر یکی از موفقترین شرکتهای جهان است، اما هیچ فردی در آن مقطع حاضر به سرمایهگذاری در این پروژه نبود و سرمایهگذاران پروژه فضایی ماسک را غیرمنطقی میدانستند. او از یک دانشآموز در آفریقای جنوبی به یکی از سرمایهداران ایالات متحده آمریکا تبدیل شد. او و دیگر وارثان سم والتون در مجموع حدود نیمی از سهام والمارت را در اختیار دارند. در آپریل ۱۹۹۲ و دو روز بعد از درگذشت سم والتون بزرگ، راب به عنوان رئیس هیئت مدیره والتون ها شناخته شد.

بعد از پی پال و در سال ۲۰۰۲، ایلان با ۱۰۰ میلیون دلار شرکتی با نام تکنولوژی اکتشاف فضا “Space Exploration Technologies” یا همان “Space X” معروف، تاسیس کرد. شرکتهای مختلف این دو برادر بیش از ۱۰۰ هزار نیرو دارند و ۱۱۵ میلیارد دلار درآمد حاصل از فروش آنهاست. امبانی یکی از میلیاردرهای دنیاست که اصلیت هندی دارد و به عنوان بزرگترین سهام دار شرکت Reliance Retail شناخته میشود. در سال ۲۰۱۸ لری به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره به شرکت تسلا پیوست. البته به غیر از آن سوابق دیگری داشته از جمله اینکه بعد از خوردن الکل پشت فرمان نشسته و به کنتور گاز خورده است.

در روزهای اخیر ایلان ماسک توئیتی رمزآمیزی را منتشر کرده که بسیاری از افراد در جهان داراییهای دیجیتال آن را به عنوان جدایی میلیاردر از بیت کوین تعبیر کردند و این توئیت شامل آرم بیت کوین و یک شکلک قلب شکسته بود. او از سال ۱۹۵۱ تا ۱۹۷۰ در شرکت های بافت فالک، گراهام نیومن، بافت پارتنرشیپ فعالیت کرده است. ایده اولیه ساخت این شرکت از خود او بود و امروزه 88% این شرکتها را در اختیار دارد؛ گمان میرود درآمد این شرکتها بالغ بر 10 میلیارد دلار باشد. موکش امبانی صاحب با ارزش ترین تیم کریکت هند است که در سال ۲۰۰۸ با مبلغ ۱۱۱ میلیون دلار آن را خریداری کرد. امبانی با ثروت ۸۸ میلیارد دلار به عنوان پولدارترین فرد آسیا شناخته میشود.

در سال 2021 سهام این کمپانی تا 800 دلار رشد کرد. اما او خود را در آگست ۲۰۱۴ بازنشسته کرد و از هیئت مدیره خارج شد. همانند دوست خوبش لری او نیز جایزه های بسیاری از سال ۲۰۰۹ تا کنون دریافت کرده است. در این محموله علاوه بر ۵ هزار خرس آبی، ۱۲۸ ماهی مرکب کوچک که در تاریکی میدرخشند نیز وجود دارد.قرار است آزمایشهای علمی روی هر دو موجود، از جمله بررسی قدرت تحمل خرسهای آبی در فضا، انجام شود. به طور خلاصه، بازار سهام کشور ایالات متحده آمریکا در نقطه اوجی قرار دارد و در خارج از بازار سهام نیز سرمایه کافی وجود ندارد؛ سرمایه بازار سهام ایالات متحده آمریکا در شرکتهای پیشرویی انباشت شده است که با چند شرکت دیگر ائتلاف دارند، بنابراین ارزش گذاری سایر شرکتها در سطح پایینی قرار دارد.

وی هنگام صحبت کردن در مورد ربات تسلا، مشکل کمبود نیروی کار در آینده را نیز مطرح کرد که ممکن است با وجود رباتهایی مانند ربات تسلا حل شود. ماسک در نامهای به کارمندان خود، تصمیم خود در مورد حذف برخی از “تکراری بودن نقشها” را برای کاهش هزینهها تشریح کرد و اذعان کرد که زمان آن رسیده است که گامهای جدی برای دستیابی به سود برای این شرکت برداشته شود. او مدرک دکتری کامپیوتر خود را از دانشگاه استنفورد دریافت کرد و سپس تحقیقات پایان نامه خود را به بررسی خصوصیات شبکه جهانی وب اختصاص داد. بزوس در جولای سال 2019 و پس از 25 سال زندگی مشترک همسرش مکنزی را طلاق داد و یک چهارم سهم خود از آمازون را به او بخشید. اما بعد از گذشت زمان این دو دانشمند با یکدیگر به خوبی کنار آمدند.

  1. سن: 47 سال
  2. مراقبت های بهداشتی
  3. ارزش خالص دارایی: 106.6 میلیارد دلار
  4. سرگی برین (Sergey Brin)

تسلا که همین حالا عنوان بزرگترین مصرفکنندهی باتریهای لیتیوم یونی جهان را در اختیار دارد، به لطف گیگافکتوریبهزودی به بزرگترین تولیدکنندهی این باتریها نیز تبدیل خواهد شد؛ بهطوریکه گفته میشود گیگافکتوری بهتنهایی ظرفیت تولید باتریهای لیتویم یونی جهان را دوبرابر افزایش خواهد داد. هدف از تاسیس چنین کارخانههایی تولید انبوه باتریهای لیتیوم یونی مورد نیاز برای خودروهای تسلا بوده است. این مرد نیز به عنوان یکی از مسن ترین ثروتمندان جهان شناخته میشود.