به بهانه تغییر و تحول در شورای نگهبان؛ اعضای شورای نگهبان چگونه انتخاب میشوند؟

حقیقت آن است که خبر و حدیث، به لحاظ لغوی و استعمال عمومی، تفاوت بنیادی باهم ندارند. دخالت شورای نگهبان در این امور آن هم در مقام تشخیص صلاحیت افراد، بی وجه و خارج از صلاحیت آنان است. باید بگوییم که این معنا، یکسر از موضوع بحث خارج است و ما بدان نمیپردازیم.

با این استدلال شهید مطهری، شهید بهشتی، شهید باهنر و شهید مفتح (رحمه الله علیهم) همگی رد صلاحیت می شدند، چون در خانه های شخصی در شمیرانات زندگی می کردند و احتمالا بعضی از آنها به خارج سفرهایی رفته اند. شهید ثانی، علی بن احمد، الرعایة فی علم الدرایة، ص ۵۰. ۶. ↑ شهید ثانی، علی بن احمد، الرعایة فی علم الدرایة، ص ۵۰. شهید ثانی (رضواناللهعلیه) نیز در آغاز بحث، خبر را بدان معنی بهتفصیل آورده است.

دومین وظیفه شورا نظارت بر کلیه انتخابات کشور است. این تدبیر موجب شده است که در هر دوره جدید قانون گذاری مجلس، شورایی با سابقه و با تجربهای کافی در کنار آن، به انجام وظیفه مشغول باشد. از کد منبع این مرورگر در مرورگری جدید استفاده خواهد شد. وزیر امور خارجه جدید جمهوری اسلامی ایران به زودی معرفی می شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به «گروه نشریات بینالمللی خبر» است. نشانگر این حقیقت است. عباس نجار گفت: ایرادهای وارده از سوی شورای نگهبان به طرح نظام رتبهبندی معلمان برطرف شده و این لایحه در روزهای آینده تقدیم مجلس یازدهم میشود. «جنابعالی الحمدلله از جمله شخصیت هایی هستید که خداوند متعال این توفیق را به شما عنایت کرده است و سه دوره نمایندگی از طرف مردم شریف استان قم و مدیریت مجلس شورای اسلامی را به عهده داشته اید و خدمات فراوانی را به انجام رسانده اید و از آنجا که تربیت شده بیت فقه و فقاهت هستید و این خود یک مزیت مهم است،امیدوارم در آینده نیز با توجه به فکر و فرهنگ و شایستگی و مدیریت مخصوصی که دارید، برای جامعه و نظام اسلامی منشأ خدمات باشید». اما با توجه به عدم همکاری کادرهای وزارت خارجه با دکتر سنجابی و همکارانی که با خود به وزارت خارجه برده بود، شورای انقلاب و مهندس بازرگان نگران بودند که شورای کارمندان با من نیز همکاری نکند.

علّامه شیخ عبدالنّبی کاظمی مینویسد: پیشینیان اهل حدیث ـ شیعی و سنی ـ بر اهل تاریخ و همهکسانی که چونان آنان اخبار را جمع میکردند، بدون توجه به چگونگی گزارشها، اخباری میگفتند. توصیف محدثان به «اخباری» نیز به معنای اوّل است یعنی کسانی که باخبر و حدیث درآمیختهاند و آن را چونان شغلی برخود در زندگی برگزیدهاند. گنبدی که میگویند محل زندگی دیو بوده است! و یا گفتند: حدیث، آن است که از معصوم نقل شود و خبر، اعم از آن است، بنابراین هر خبری را حدیث میگویند و نه بهعکس. زبیدی نوشته است: عالمان لغت و اصطلاح گفتهاند خبر در لغت و اصطلاح، چیزی است که از دیگران نقل میشود و ادیبان بر آن افزودهاند که خبر، آن است که ذاتاً احتمال صدق و کذب دارد. هدف اصلي اين مقاله – که استخراج شده از پژوهش نويسندگان در تابستان 1393 است- دست يابي به «الگوي مطلوب مديريت خبر در خبرگزاري فارس» است که با بهره گيري از نظرات مديران، دبيران و حوزه سردبيري خبرگزاري فارس، ديگر خبرگزاري ها و چند تن از کارشناسان ارشد ارتباطات و مديريت رسانه با روش تحقيق کيفي (گروه کانون و تحليل محتوا) انجام شده است.

اين پژوهش از نظر مديران و کارشناسان به سه پرسش پاسخ گفته است، ضعف ها و آسيب هاي چرخه مديريت خبر خبرگزاري فارس کدام است؟ امروز کدام فوتبالها از تلویزیون پخش زنده میشوند؟ قیمت طلا امروز چقدر عقبنشینی کرد؟ تهران (پانا) – روز چهارم جشنواره فجر با فیلم سینمایی «ملاقات خصوصی» آغاز شد که به نوعی حال همه مخاطبان منتقد و خبرنگار در خانه جشنواره را خوب کرد. تهران (پانا) – دبیرستان دخترانه متوسطه دوم طبرستان اهدایی بنیاد فرهنگی مصلینژاد در نوشهر، با حضور وزیر آموزش و پرورش، رییس جامعه خیرین مدرسهساز کشور، خیر نیک اندیش دکتر مصلینژاد، معاونان وزیر آموزش و پرورش، نماینده مردم نوشهر و چالوس، امام جمعه نوشهر، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، مدیر عامل مجمع خیرین استان مازندران و دیگر مسئولان افتتاح شد. رئیس جمهور برای هیأت وزیران پس از تشکیل و پیش از هر اقدام دیگر باید از مجلس رأی اعتماد بگیرد. اقدام عجیب خلبان این پرواز علیه مسافران ناراضی!

در مورد مغایرت با سیاستهای کلی نظام هم توضیحاتی برای دفاع ارائه میدهیم که این مصوبه در عمل با سیاستهای نظام مغایرت ندارد بلکه به نوعی مکمل تولید داخلی است. رسمیت و حاکمیت دین اسلام و مذهب شیعه اثناعشری در نظام جمهوری اسلامی اقتضا میکند که موازین این دین و مذهب در امور حقوقی، قضائی، سیاسی و اجتماعی حاکم و نافذ باشد.

  • تشکلهای دانشآموزی ظرفیت بزرگی در آموزش و پرورش هستند
  • تفسیر سوره حمد
  • سرویس دهی ویژه به مصدوم سرخابی ها(عکس)
  • حمیدشاه حاتمی: ساخت «ماهان از سوی خدا » به من سفارش شد
  • مرادی: باید به مجیدی احترام بگذارم

جلسات شورای نگهبان با حضور هفت عضو رسمیت مییابد؛ اما در موارد ضروری یا رأیگیری، نُه عضو باید حضور داشته باشند. در توضیح شورای نگهبان آمده است: «مجموع بودجه پیشنهادی برای شورای نگهبان در سال ۱۴۰۱، ۲۷۷ میلیارد تومان است این در حالی است که رقم مصوب مجلس شورای اسلامی برای شورای نگهبان در قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور ۴۹۱ میلیارد تومان متشکل از ۳۳۱ میلیارد تومان برای فعالیتهای دائمی شورای نگهبان و ۱۶۰ میلیارد تومان ناظر بر وظیفه نظارت بر انتخاباتهای سال ۱۴۰۰ (ریاستجمهوری، میاندورهای مجلس شورای اسلامی و میاندورهای مجلس خبرگان رهبری) بوده است».