بیانات در ارتباط تصویری با نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

7 – تهیه گزارش موردی و سالانه در خصوص امور اجرائی دستگاه ها و نحوه اجراء قوانین به خصوص قانون برنامه توسعه و بودجه سالانه و ارائه نکات مثبت، منفی و پیشنهاد نحوه اصلاح آن و تقدیم گزارش به مجلس جهت قرائت. ماده 25 – هرگاه نمایندگان به کیفیت اداره جلسات یا سایر امور مجلس و نحوه ایفای وظایف رئیس یا سایر اعضای هیأت رئیسه معترض باشند، می توانند طی تقاضای کتبی با امضای حداقل بیست و پنج نفر و یا به درخواست کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس، تشکیل هیأت رسیدگی به اعتراضات، مرکب از رؤسای کمیسیون های تخصصی و اعضاء کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس را درخواست نمایند. جلسات هیأت باحضور سه چهارم اعضاء رسمیت می یابد و مناط اعتبار تصمیمات آن، رأی اکثریت مطلق حاضرین می باشد. مناط اعتبار برای رسمیت جلسات شعب، حضور حداقل دو سوم اعضاء می باشد و تصمیمات شعب، به جز در مورد انتخاب افراد، با اکثریت مطلق آراء عده حاضر خواهد بود.

  • عضویت در خبرنامه
  • گل چیپ زیبای علی کریمی به منتخب 98
  • هافبک میلان، اولین صید بزرگ بارسا در تابستان؟
  • فرهنگ و هنر
  • تشریح جزئیات عملیات دستگیری قاتل مامور پلیس در شیراز
  • تکلیف امتحانات و ارزشیابی دانشآموزان اعلام شد

ماده 18 – نواب رئیس به ترتیب تعداد آراء به عنوان نایب رئیس اول و نایب رئیس دوم و درصورت تساوی آراء با قید قرعه انتخاب می شوند و در غیاب رئیس مجلس به ترتیب، وظایف و اختیارات او را برعهده خواهند داشت. گزارش هیأت در این باره در جلسه غیر علنی مورد بررسی قرار می گیرد و در اولین جلسه علنی مجلس بدون بحث به رأی گیری گذاشته می شود. در صورت رد عدم صلاحیت، عضو مزبور به کار خود ادامه خواهد داد و در غیر این صورت از سمت خود مستعفی شناخته می شود و حق شرکت در انتخابات مجدد آن دوره را ندارد. ایسنا: سخنگوی شورای نگهبان به انتشار اخبار جعلی درباره بررسی صلاحیتها واکنش نشان داد. خبرگزاری پارس اطلاع داد که دویست نفر از وزرای سابق، معاونان وزارتخانهها، بعضی از مدیران بخش خصوصی، استانداران و حتی مدیران کل از طرف دولت ممنوعالخروج شدند و کارکنان نخست وزیری به منظور پشتیبانی از مبارزات ملت ایران، اعتصاب کردهاند.

تبصره – رئیس مجلس میتواند حتی هنگام حضور خود، اداره جلسه رسمی را به ترتیب به عهده نواب رئیس بگذارد. با این کار سریال پهلوانان از جمع ۲۵۰ سریال برتر تاریخ دنیا خارج شد.تا ساعاتی پیش، این سریال انیمیشن با ۱۰۸ هزار رای به امتیاز ۱۰ از ۱۰ در سایت IMDb دست یافته بود؛ یعنی امتیازی بالاتر از تمام محصولات تاریخ سینما و تاریخ سریالسازی، حتی بالاتر از سریالهایی مانند بریکینگ بد و بازی تاج و تخت! تمام عمرش را در کارای تداوی گذرانده از سیاست خارجی چه می دانه و چطور می توانه با سیاست مرده های جهانی سروکله بزنه؟

هیأت رئیسه می تواند گزارش مذکور را در دستور کار مجلس قراردهد. هرگاه کمیسیون همراه با گزارش پیشنهادهایی برای تصویب به مجلس ارائه نماید با رعایت مفاد آئین نامه داخلی در دستور حداکثر دوهفته بعد مجلس قرارخواهد گرفت و مطابق آئین نامه داخلی رسیدگی می شود نمایندگان می توانند پیشنهادهای خود را تا (48)ساعت پس از پایان قرائت گزارش به کمیسیون تحویل نمایند. تبصره 2 – پاسخ دولت راجع به گزارشهای کمیسیونهای تخصصی در دستور کار مجلس قرار گرفته و قرائت خواهد شد. 7- سایر موارد مذکور در قانون اساسی و دیگر مقررات.

ماده 82 – مجازات تخلف از مقررات ماده (61) از يكصد هزار (100000) تا دو ميليون (2000000) ريال جزاي نقدي مي باشد چنانچه مأمورين انتظامي و ساير مقامات و مسؤولين موظف از انجام وظيفه مقرر در ذيل ماده (61) استنكاف نمايند علاوه بر مجازات مقرر فوق به انفصال موقت از يك تا سه ماه محكوم مي گردند. رسانههای دولتی سعودی گزارش دادند که تغییرات پرچم و سرود ملی محتوایی نیست، بلکه فقط ناظر بر شکل است.جزئیات بیشتری از تغییراتی که قرار است بر دو نماد ملی عربستان اعمال شود افشا نشده است. اما وزیر دو شکل معقول تری نسبت به آن دارد. ایشان در بخش دیگری از سخنانشان به موضوع انتخابات ریاست جمهوری پرداختند و افزودند: دشمنان از همه امکانات خود استفاده می کنند تا انتخابات مایه سرشکستگی ملت شود و برخی هم در داخل دانسته یا ندانسته حرف بدخواهان را ادامه می دهند اما من بسیار امیدوارم که به لطف خداوند و با همت ملت، این انتخابات مایه آبرو و عزت کشور شود.

نمایندگانی که بعداً سوگند یاد می کنند به حکم قرعه به عضویت شعبی که کسری دارند پذیرفته می شوند. اگر به نامه امام در آن برهه توجه شود، مشخص میشود که امام هیچ حکم حکومتی صادر نکرده است. در قوه قضاییه اگر حکمی در دادگاه بدوی صادر شود، برای اعتراض به آن دادگاه تجدیدنظر را پیشبینی کردهاند و اگر محکوم همچنان معترض باشد، به دیوان عالی کشور شکایت میکند که اعضای آن قضات باتجربه و پرسابقهای هستند که جامعه حقوقی و قضایی کشور، تبحر آنها را تصدیق و معمولا کمتر مناقشه میکنند.

موزس جی. موزلی، بازیگر سریال The Walking Dead در سن ۳۱ سالگی از دنیا رفت. زمان طلایی اعلام وضعیت قرمز کرونا و اعمال محدودیت در کشور بهترین زمــان اعلام وضعیت قرمز و اعمال محدودیتها، قبل از قله ابتلا در هر موج کروناست.

9 – اعلام مراتب رد اعتبارنامه یا استعفای نمایندگان به وزارت کشور. جلسه مشترک فوق الذکر به ریاست رئیس یا یکی از نواب رئیس مجلس و با حضور حداقل دو سوم اعضاء رسمیت می یابد و مصوبات آن با رأی حداقل دو سوم اعضاء حاضر معتبر خواهد بود و مصوبات به اطلاع نمایندگان خواهد رسید. 2- هشت (8) نفر از نمایندگان که توسط رؤسای شعب و هیأت رئیسه به عنوان اعضاء ثابت انتخاب می شوند. ماده 77 – اگر در جلسه رسمی ضمن نطق یا مذاکره صریحاً یا تلویحاً نسبت سوئی به یکی از نمایندگان داده شود یا عقیده واظهار او را بر خلاف جلوه دهند و نماینده مذکور برای رد آن نسبت به رفع اشتباه در همان جلسه یا در جلسه بعد اجازه نطق بخواهد بدون رعایت نوبت تا پنج دقیقه اجازه نطق داده میشود. این اظهارات مصلحی با واکنش منفی بسیاری از نمایندگان مجلس، چهرههای سیاسی و کاربران شبکههای اجتماعی مواجه شد و البته طبق معمول رسانههای اصلاحطلب و ضدانقلاب با ذوقزدگی به انتشار آن پرداختند و این اظهارات را دلیلی بر ادعای خودشان مبنی بر مهندسی انتخابات توسط شورای نگهبان اعلام کردهاند.

در مورد استعفاء بعد از اعلام و قرائت متن استعفاء نامه در مجلس و استماع توضیحات رئیس مستعفی و مذاکراتی که نمایندگان لازم بدانند، چنانچهاستعفاء پس گرفته نشود، انتخاب رئیس جدید در جلسه بعد به عمل می آید، حداکثر توضیحات رئیس سی دقیقه و سه نفر نماینده هر کدام ده دقیقه است.

ماده 16 – قبل از اخذ رأی برای هیأت رئیسه، اسامی داوطلبان به ترتیب وصول به هیأت رئیسه بدون بحث در جلسه علنی اعلام خواهد شد. ماده 28 – هر یک از شعب موظفند صورتجلسات خود را با قید اسامی حاضرین و غایبین و تأخیرکنندگان به وسیله دبیر شعبه تنظیم و تقدیم هیأت رئیسه مجلس نمایند.

اگرچه رعایت اصل تفکیک قوا ممکن است فرایند تصمیمگیری و اجرا را در کشور کندتر کند ولی در عوض موجب تثبیت حاکمیت مردم و جلوگیری از استبداد میگردد. شاید به دلیل حجم تولیدات هالیوود میزان اخبار سینما و تلویزیون جهان بیشتر باشد ولی در سالهای اخیر سینمای ایران با حضور در جشنوارههای تراز اول جهانی نشان داده که پتانسیل این را دارد که در حد آثار خارجی موضوع گفتوگو باشد. تبصره4ـ نحوه رسیدگی به اعتراض در مورد ایفای وظایف رئیس کمیسیون اصل نودم (90) قانون اساسی و نیز رئیس و دادستان دیوان محاسبات و همچنین سایر نمایندگان مجلس که با رأی مجلس انتخاب می شوند ولی در این آیین نامه برای رسیدگی به اعتراض در مورد ایفای وظایف آنان روشی مشخص نشده است طبق این ماده است. در صورتی که اکثریت اعضاء هیأت رأی بر عدم صلاحیت فرد مورد اعتراض دادند عضویت وی در هیأت رئیسه تعلیق می گردد. تبصره 1 – در دوره دهم مجلس هر کمیسیون که به حد نصاب مقرر در این ماده نرسیده است و کمیسیونی که نماینده متقاضی حائز شرایط مازاد بر سقف دارد، هیأت مشترک رؤسای شعب و هیأت رئیسه مجلس تا پانزده روز پس از تصویب نهائی این قانون می تواند حداقل و حداکثر تعداد مقرر در این ماده را، حداکثر برای سه کمیسیون و فقط یکبار تعیین و تغییر دهد.

نتیجه انتخابات با ذکر آراء طی گزارشی بهوسیله سخنگو به اطلاع مجلس می رسد. در یکی از حوزههای انتخابیه استان تهران، آراء باطله از آراء نفر اول که به مجلس راه یافت بیشتر بود. به تدریج دامنه اختلافات افزایش یافت و در نتیجه آقای متکی در زمانی نامناسب و در اثنای مذاکره رسمی با مقامات عالی رتبه کشور سنگال و در حالی که خارج از کشور حضور داشت از سوی آقای احمدی نژاد کنار گذاشته شد و آقای صالحی هدایت دستگاه دیپلماسی را بر عهده گرفت. در ۸۷ سالگی بر اثر بیماری در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران درگذشت. عدل و استقلال و همبستگی ملی، اهداف عالی نظاماند که برای رسیدن به آنها، روشها و دستورهای کلی در قانون اساسی جمهوری اسلامی پیشبینی شده است، مشتمل بر: اجتهاد مستمر فقهای جامعالشرایط، استفاده از علوم و فنون و تجارب پیشرفته بشری و تلاش در پیشبرد آنها، نفی هرگونه ستمگری و ستمکشی (در عرصه داخلی) و سلطهگری و سلطهپذیری (در عرصه خارجی)؛ (اصول۲ و ۱۵۲).

تبصره – کمیسیون ها می توانند در موارد مهم و حساس و در مواجهه با تخلفات یا سوء مدیریت، با دعوت از مسؤولین ذی ربط موضوع را بررسی نموده و گزارش آن را به هیأت رئیسه ارائه نمایند. 6 – کسب اطلاع از کم و کیف اداره امور کشور، دریافت و بررسی گزارش های عملکردی و نظارتی از اجراء قوانین مربوط به دستگاه های ذی ربط. رئیس جمهور با بیان اینکه ارتباط با مجلس را از زمینههای موثر در پیشبرد و پیشرفت امور میدانم، اظهار داشت: مهمترین رویکرد تمام برنامهها و اقدامات دولت اجرای عدالت است و این مسئولیت مهم را با همراهی و همکاری نمایندگان محترم مجلس در تمام شئون کشور از جمله پرداخت حقوق با جدیت دنبال خواهیم کرد.