حقایق جالب در مورد ملکه الیزابت انگلستان

ادوارد می میرد و ماری تئودور ، خواهر ناتنی الیزابت ملکه می شود. الیزابت دستور داده بود نقاشیهای بزرگی از او بکشند و در بیرون از لندن گشت و گذار می نمود و در خانه های اشراف با نفوذ توقف می کرد. وی با اشاره به اینکه حدود 20 در صد راه آهن کشور در پنج سال گذشته ساخته شده است، خاطرنشان کرد: این نشان دهنده آن است که در پنج سال گذشته کار بزرگی در این حوزه انجام شده است. رییس جمهوری گفت: مسکن جزو نیازهای اولیه مردم است و حضرت امام(ره) بر آن تاکید داشتند و امروز نیز مقام معظم رهبری به این مساله تاکید دارد منتها در سال های اخیر کلیت مسکن با فراز و فرودی مواجه شد و ۳۰ تا ۳۵ درصد سرمایه گذاری مسکن که می بایست همیشه در بخش مسکن صرف شود، در اواخر دهه ۸۰ به دو برابر رسید و بیش از ۷۰ درصد سرمایه گذاری در مسکن صورت گرفت که بخش بزرگی به خانه های مجلل و مراکز تجاری اختصاص یافت. ایران نیز در پاسخ به این اقدام آمریکا، اگرچه به مدت یک سال همچنان در چهارچوب تعهدات برجامی خود باقی ماند با این حال، به تدریج رویههای جبرانی در پیش گرفت و در نهایت سطح غنی سازی خود را از ۳.۶۷ درصد که در توافق برجام گنجانده شده بود به بیش از ۶۰ درصد افزایش داد و تا حد زیادی نیز بازرسیهای بین المللی در تاسیسات اتمی خود را محدود کرد.

علاوه بر این در دولت یازدهم سطح خصومت عربستان علیه ایران بالا رفت و از سوی دیگر دولت ایران با مسامحه با اعمال ضدایرانی سعودیها رفتار کرد که در چند مرحله با راهاندازی جنگ نفت علیه کشورمان و توهین و اتهامپراکنی به مقامات ایرانی همراه بود و بعد از آن به تهییج کشورهای میکروسکوپی از جمله کومور و جیبوتی برای قطع رابطه با ایران انجامید و سعودیها بعدها با استمرار انفعال سیاست خارجی دولت یازدهم موفق به این امر شدند. با این حال، این توافق با توجه به روند تحولات پیرامونیِ فعلی در رابطه با آن، در آستانه فروپاشی است. آنها از سپتامبر 2012 باهم رابطه داشتند و در مه 2014 نامزدی خود را اعلام کردند. نماینده آمریکا در امور ایران سپس حرف خود را اینگونه ادامه داد:« دولت بایدن به وضوح اعلام کرده است که تا زمانیکه ایران به تعهداتش پایبند باشد، آمریکا نیز به تعهداتش ذیل برجام پایبند خواهد بود. «اتّفاقی که باید بیفتد این است که تحریمها به طور کامل و یکجا بایستی لغو بشود. توافق هستهای ایران با هدف اعمال محدودیتهای جدی بر برنامه هستهای این کشور و در عین حال اعطای برخی امتیازات اقتصادی به ایران و لغو تحریمها علیه تهران منعقد شد.

باربارا سالوین در ادامه میگوید: “هیچ طرح جایگزینی برای توافق برجام وجود ندارد. آمریکا در معادله برجام فقط و فقط گزینه ادامه دادنِ توافق مذکور را پیش روی خود دارد. از این منظر، اعمال دیپلماسی در کنار اعطای مشوقِ کاهش تحریمها علیه تهران، تنها گزینههای در دسترس هستند. هیچگونه راهکار نظامی برای برنامه اتمی ایران نیز وجود ندارد. نباید فراموش کرد که اقدامات گذشته اسرائیلیها در خرابکاری در تاسیسات اتمی ایران و یا ترور دانشمندان هستهای این کشور نیز عملا موجب شده اند تا برنامه اتمی ایران با سرعتی به مراتب بیشتر، به جلو حرکت کند. ایران در شرایط کنونی از منظر هستهای در نقطهای پیشرفته قرار دارد که این مساله برای طرفهای غربی نگرانیهای جدی ایجاد کرده است. با این حال، ایران تاکنون به سمت تولید سلاحهای اتمی حرکت نکرده، زیرا اعتقاد داشته که بدون استفاده از سلاحهای مذکور نیز میتواند از تمامیت ارضی خود دفاع کند و اگر بخواهد به سمت دستیابی به سلاحهای اتمی حرکت کند نیز، این مساله خود یک مسابقه تسلیحاتی را در خاورمیانه به راه خواهد انداخت که این موضوع به هیچ عنوان در راستای منافع ایران و همچنین صلح و ثبات خاورمیانه نیست”.

به گزارش جهان، سیدمحمد خاتمی که گفته می شد امروز جمعه در خارج تهران به سر می برد ، امروز بعدازظهر با حضور در پای یک صندوق رای واقع در حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه، رای خود را به این صندوق انداخت. ۵ و مخصوصاً آمریکا به هیچ یک از این تعهدات خود عمل نکرده است و این واقعیت تلخ را مسئولان بلندپایه هستهای نظیر آقایان روحانی، صالحی، ظریف، عراقچی و سیف نیز انکار نمیکنند. هدف دوم این بود که تحریمهای غلط و ظالمانه و غیر انسانی را لغو کنیم. بنابر قطعنامه ۲۲۳۱ حداقل تا ۵ سال تحریمهای تسلیحاتی و ۸ سال نیز تحریمهای موشکی علیه ایران حفظ شده است. برای نمونه، «زیگمار گابریل» وزیر امور خارجه آلمان-بهمن ۹۵- در اظهار نظری گستاخانه از رویکرد آمریکا در قبال ایران حمایت کرده و تحریمهای جدید تصویب شده علیه تهران از طرف واشنگتن را قابل درک ارزیابی کرد. محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه نیز چندی پیش تصریح کرد: «آیا آمریکا آماده است به متن برجام پایبند باشد، روحش به کنار. آنکتاد (کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل) که مرجع رسمی آمار جذب سرمایه خارجی در دنیا است در اوایل امسال در گزارشی اعلام کرد که ایران از سال ۹۲ تاکنون در جذب منابع نزولی عمل کرده و در سال ۹۵ نسبت به ۹۴ به منفی ۵۱ درصد رسیده است.