در حقیقت بودجه را دو سقفی دیدند

در این راستا، هنوز روشن نیست که آیا دولت بایدن از سرمایه سیاسی کافی، جدای از تمایل لازم و ابتکارات مختلف، جهت ارائه تضمین های لازم به ایران که برای ازسرگیری مذاکرات مرتبط با احیای برجام لازم هستند برخوردار است یا خیر؟ به این طریق که اصطلاح پرفکانی تلفظ اشتباهی از واژه «پروپاگاندا» به معنای تبلیغات سیاسی تلقی گردید. سرویس سیاست مشرق – رویکرد انفعالی «امضای توافق به هر قیمت» و سپس «حفظ برجام به هر قیمت» موجب شد تا-به اذعان مقامات ارشد دولت- تقریباً هیچ دستاوردی از برجام عاید کشورمان نشود. همچنین مسعود ده نمکی، کارگردان و فعال سیاسی در این نشست مجازی گفت: یکی از دوستان گفت که اصلاح طلب و اصولگرا از بین رفته است، اما به نظر من به هیچ گروه دیگری اجازه داده نمیشود در انتخابات شرکت کنند. در این خصوص گفتنیهایی هست. رئیسجمهور گفت: شعار دولت تعامل با دنیاست و ما با تمام کشورهای جهان درصدد ارتباط هستیم و این موضوع از بدو ورود به دولت در دستور کار دولت سیزدهم بوده و هست. علت تاخیر امام خمینی برای ورود به کشور در ۵ بهمن چه بود؟

براساس یکی از تعاریف ارائه شده، حکومتداری خوب عبارت است از انجام وظایف حکومت به شیوهای عاری از فساد، تبعیض و در چارچوب قوانین موجود. و تا تعیین دولت جدید نخست وزیر به وظایف خود ادامه می دهد. به گزارش خبرگزا ری مهربه نقل از پایگاه اطلاعرسانی دولت، هفتمین نشست معاونان پارلمانی وزارت خانهها و دستگاههای اجرایی کشور با حضور سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیسجمهور و حجتالاسلام والمسلمین خطیب وزیر اطلاعات در محل وزارت اطلاعات برگزار شد. بودجه عمومی دولت که از محل مالیات و عوارض تامین میشود، عدد معینی است و تا الان نیز حدود 200 هزار میلیارد تومان محقق شده و به نظر میرسد که در ادامه سال نیز مشکلی برای تحقق آن وجود نداشته باشد. 45 هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی گرفتند و آوردند در بانک مسکن و این رقم چیزی حدود 45 درصد به قول متخصصین، اما من می گویم 30 درصد، تورم برای مردم درست کرد. فرید مدرسی، فعال رسانه ای در این نشست گفت: پیروزی در انتخابات ۱۴۰۰ اهمیت ندارد، هرکسی حاکم بشود راهی جز مذاکره ندارد. با اعتراض هایی که به این دیدگاه او شد در زمان کاندیداتوری ریاست جمهوری رئیسی یک مستند تبلیغاتی با نام «کنسرت» از طرف ستاد او ساخته شد که در آن به مشکلات اساسی مردم با هدف نشان دادن اهمیت کم کنسرت ها پرداخته شده بود.

حسن بهشتی پور تحلیلگر مسائل هستهای بر این باور است که مذاکرات به نتیجه خواهد رسید، چون هر دو طرف نیاز مبرمی دارند که به نتیجه برسد، اما زمان و چگونگی توافق نهایی را نمیتوان تعیین کرد. سرنوشت برجام بر همگان مشخص است، هرچند هنوز طرفین پای میز مذاکره اند اما استخوان آن در گلوی هردوطرف مانده است؛ نه نای فروبردن دارند و نه توان دورانداختن. «اساساً برخی از منازعات سیاسی در کشور به تقابل دو نوع نگاه برمیگردد؛ یک نگاه که میگوید انقلاب اسلامی الگویی برای ادارهٔ کشور دارد که متفاوت از نظام سرمایهداری است و یک نگاه که نه از خلاقیتی برخوردار است و نه حاضر است دربارهٔ نوع مدیریتی که تفکر انقلابی ارائه میدهد بیندیشد و تنها راه بقاء را توجه به اراده بیگانگان میداند. برای نخستین بار در تاریخ کشورمان، یک رئیس جمهور نه تنها در انتخابات بازنده شده بود بلکه همزمان که گروهی جنایتکار حریم کنگره را نقض کردند او هم تلاش کرد از انتقال مسالمت آمیز قدرت جلوگیری کند. آقای رئیسی اگر رئیس جمهور بشود مجبور است جبهه پایداری را اطراف خودش نگه ندارد. محکم میگویم که آقای رئیسی به هیچ عنوان رای نمیآورند.

به گزارش همشهریآنلاین به نقل از جماران، امام خمینی (س) در پنجم بهمن ماه سال ۵۷ در پیامی خطاب به ملت ایران از علت به تعویق افتادن بازگشت خود به کشور گفتند. برخی رسانهها در واکنش به این اتفاق نوشتند: «دولت آقای روحانی در اولین روز انتخاب خود به ریاست جمهوری ایران سایه جنگ را برای ملت سوغات آورد». سناریو اول این که با افزایش سن و شدت گرفتن ضعفش از ریاست جمهوری کنار برود تا کاملا هریس که امروز معاون اول رییس جمهور است جانشین او شود. رییس جمهور با بیان اینکه در برخورد با موضوعات می توان دو نوع عمل کرد ، اظهارداشت: دو نفر شریک و یا دو نفر که در پیاده رو راه میروند و به هم برخورد می کنند یک وقتی باید کتاب قانون بگیرند و طرف بگوید طبق ماده فلان، چرا شانهات به شانه من خورد، یک وقتی سلام علیک کرده و رد میشوند و با رفاقت و انصاف با هم رفتار میکنند.ولی ممکن است 20 سال شریک باشیم و یک روز هم دعوا کنیم آن روز سراغ قانون میرویم. از مجلس شورای اسلامی، از رییس مجلس شورای اسلامی، از قوه قضائیه، از ریاست قوه قضائیه، از همه نیروهای مسلح که همواره پتشیبان نظام و دولت بودند، از مجمع تشخیص مصلحت نظام، از مجلس خبرگان رهبری، از حوزههای علمیه، مراجع تقلید، دانشگاهها، فرهیختگان، از جوانان، بانوان و از همه مردم در گوشه و کنار این کشور که لبخند آنها همواره به ما امید داده و تصمیم و اراده آنها به ما قدرت بخشیده است.