سیستم مدیریت محتوا چیست؟

یکی دیگر از دلایل محبوبیت جوملا این است که این نرم افزار تحت php کاملا اپن سورس می باشد و سازنده نرم افزار کد های آن را، به صورت کامل در اختیار کاربران قرار داده. توجه داشته باشید که قابلیت هایی نظیر ایجاد سایت ها، صفحات و سردبیران به تعداد نامحدود، در نسخه ی رایگان این نرم افزار وجود ندارد و برای استفاده از موارد فوق، می بایست آن را به نسخه ی غیر رایگان ارتقا داد. این سیستمها معمولا از چندین نوع کاربر در یک محیط مشترک پشتیبانی میکنند تا مدیریت اسناد را با سطحهای مختلف دسترسی و تقسیم بندی انجام شود.

این سیستم در واقع نرمافزاری است که به کاربران کمک میکند بدون نیاز به نوشتن تمام کدها از ابتدا و دانش فنی تخصصی، یک وبسایت ایجاد کرده و در آن اقدام به ایجاد محتوا، مدیریت و اصلاح آن کنند. یک سیستم مدیریت محتوا، ایجاد و اصلاح محتوای دیجیتال را مدیریت میکند که اغلب به اختصار CMS نامیده میشوند. یعنی شما کلمات کلیدی متناسب با تبلیغ کسب و کارها را با نوشتن یک محتوای جذاب را گسترش و لینک دهی خواهید کرد و بعد برای هر تعداد کلیک روی کلمه کلیدی درآمد بهدست خواهید آورد.

شما باید تمامی اعداد، تاریخ و… تمامی این کارها در چند لحظه انجام می شود. به این ترتیب وردپرس محبوبترین سرویس سایتساز و محبوبترین سرویس فروشگاهساز نیز هست. سابقا اگر وب سایتی برای لپ تاپها و رایانهها بهینه سازی شده بود کفایت میکرد، اما امروزه کاربران در هر لحظه ممکن است به اینترنت وصل شده و بخواهند در مواقع مختلفی وب سایت شما را بررسی کنند، اصلا به این فکر کرده اید که اگر دستگاه شما برای دستگاههای بخصوص و کوچکی مانند تبلت و موبایل سازگاری پیدا نکرده باشد باید فکری به حال داشته باشید.

در حال حاضر چیزی معادل 30٪ از کل سایتها در جهان از سیستم مدیریت وردپرس استفاده میکنند (آدرس وبسایت رسمی وردپرس) این نرمافزار یک CMS در مقیاس کامل است و اغلب برای طراحی وبسایتهای قدرتمند استفاده میشود. با وبزی به تنهایی میتوانید یک وب سایت حرفه ای طراحی نمایید. اما خوشبختانه وردپرس همیشه در این گونه زمینهها پیشتاز است، امروزه هر قالب حرفهای وردپرس کاملا بهینه است، صفت واکنش گرایی دارد و به لطف چارچوب تعریف توئیتر بنام بوتسترپ Bootstrap، یک قالب وردپرس شکلهای مختلفی در دستگاههای مختلف به خود میگیرد، یک قالب وردپرس رسپانسیو و واکنش گرا میتواند در موبایل و تبلت ظاهری کاملا متفاوت با لپ تاپ و مانیتور داشته باشد که البته وقتی عملکرد آن را مشاهده کنید خواهید دید که امروزه هر کسی باید وب سایت رسپانسیو داشته باشد در غیر این صورت نباید انتظار داشته باشد کاربران در وب سایت وی حضور پیدا کنند.

افزونه های صفحه ساز افزونه هایی که با استفاده از آن سایت دلخواه خود را بدون کدنویسی طراحی خواهید کرد. وردپرس از سیستم های مدیریت محتوای آماده بوده که کدهای آن قبلاً توسط تیم متخصص طراحی و توسعه وردپرس نوشته شده و به صورت بسته نصبی آماده در اختیار طراحان وب قرار گرفته است. پس برای استفاده از دانش نهفته طراحان با تجربه مراجعه به آنها و یا اخذ مشاوره الزامی است.

این امر به کاربران غیر حرفه ای این امکان را میدهد تا سایت خود را برای کار یا خودشان ایجاد کنند. اقدام به سفارشیسازی ظاهر سایت خود کرده؛ و همچنین بخشهای مختلف را باسلیقه مناسب و دلخواه خود در سایت اختصاصی سازی کنید. وردپرس به دلیل وجود گزینههای سفارشیسازی متعدد یکی از بهترین سیستمهای مدیریت محتوا در جهان است.

تمامی محصولات تجاری مجموعه بصورت اورجینال از مراجع مربوطه خریداری شده و با بهترین کیفیت در اختیار شما عزیزان قرار میگیرد. ما بهترین سیستمهای مدیریت CMS را در این مطلب معرفی کردیم. البته این علامت سوال بزرگی است که باید از کسانی که وردپرس را در ایران فیلتر کرده اند پرسیده شود. و همه اینها نشان میدهد بزرگترین شرکتهای دنیا نتوانسته اند امنیت صد بر صد را برای خود مهیا کنند، حتی در نسخه ی یکی مانده به آخر وردپرس یک باگ امنیتی راه هک شدن چندهزار وب سایت وردپرسی را باز گذاشته بود اما خوشخبتانه وصله امنیتی سریع منتشر شد و کاربران از این خطرات حفظ شدند.