سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟

CMS یا Content Manager System یا سیستم مدیریت محتوا راه حلیه که شما به دنبال اون باشین تا بتونید در زمان کم و با دانش و منابع فنی محدود یک وبسایت داشته باشید. وقتی که شما وردپرس را روی هاست خود نصب کرده و این سیستم را به کار بگیرید، در واقع کور و هسته وردپرس برای شما نصب شده است و میتوانید از آن استفاده کنید اما از امکانات بالا خبری نیست. اگر می خواهید وب سایتی بدون سیستم عامل CMS بسازید، باید این زبان ها را یاد بگیرید و کدهای زیادی بنویسید.

در اینجا لیستی از 5 برنامه وجود دارد که به شما یاد می دهد هر کجا که هستید کدنویسی کنید! در انتها شما انتخاب خواهید کرد که کدام یک از آنها برای شما بهتر است. بنابراین اضافه کردن آن به شما در کسب رتبه بهتر در صفحه نتایج جستجو کمکی نخواهد کرد. همچنین میتوانید از سرچ کنسول گوگل برای مشاهده صفحاتی که برای یک کلمه کلیدی رتبه گرفتهاند استفاده کنید. پس از انجام تغییرات، آن را ذخیره کنید. سپس Detect CMS را کلیک کنید.

اگر از ویرایشگر بلوکی وردپرس استفاده میکنید، میتوانید با کلیک روی تصویر تنظیمات مربوط به متن جایگزین تصاویر را در نوار ابزار کناری و در بخش بلوک، زیر تنظیمات تصویر مشاهده کنید. با این تابع میتوانید تمام حروف یک رشته را به حروف بزرگ تبدیل کنید. اگرچه ممکن است بعضا هردو صفحه موفق به کسب رتبه شوند، اما واقعیت این است که بهتر است تمام تلاش و تمرکزتان را روی یک صفحه بگذارید تا اینکه سعی کنید برای هردو صفحه اعتبار و رتبه به دست بیاورید. اشتباهی که برخی افراد مرتکب میشوند این است که در سایتشان دو یا چند صفحه دارند که کلیدواژهی هدف یکسان و مشترکی دارند و عملا این صفحات برای رتبه گرفتن در آن کلمه کلیدی با هم رقابت میکنند.

ممکن است برخی ترجیحشان خواندن متنهای طولانی بلاگ باشد و برخی دیگر ترجیح دهند یک محتوای ویدئویی را تماشا کنند. کدام پلت فرم CMS بهترین کارایی را دارد؟ چرا که موتورهای جستجو نمیتوانند تشخیص دهند کدام صفحه بیشترین ارتباط را با موضوع دارد. وردپرس» را به درستی تشخیص دهد. قرار دادن کلمه کلیدی هدف در ابتدای محتوا به صورت نامتعارف و به شکلی که معنی درستی پدید نیاید، کار نادرستی است. Joomla یکی دیگر از پلتفرم های رایگان و متن باز است که دارای الگوها و پسوندهای مختلف است. ما سعی میکنیم همیشه از کلمه کلیدی هدفمان در نامگذاری فایل تصویر شاخص(Featured Image) نوشتههایمان استفاده کنیم.

اما در مقاله امروز، درباره اینکه انواع CMS چیست صحبت میکنیم و مروری میکنیم بر اینکه هر سیستم مدیریت محتوا برای چه کاری مناسب است. اولین تفاوت بین این دو سیستم مدیریت محتوا این است که در CMSهای آماده سرعت طراحی سایت و ویرایش صفحات زمان کمتری از شما میگیرد اما در CMS های اختصاصی نیاز به کدنویسی از پایه و ویرایش آن ها باز هم با کدنویسی است، که در سایت سازها معمولا بسیاری از صفحات را با ویرایشگر ها طراحی میکنند. پیشتر گوگل کل صفحه را ایندکس میکرد.

از متن عنوان تصویر برای مقاصد سئو وردپرس استفادهای نمیشود و توسط خزنده گوگل نیز مورد بررسی قرار نمیگیرد. اگر به اندازه کافی خوششانس بودید که دو صفحه از سایتتان موفق به کسب رتبه شد، بهتر است آنها را به حال خود بگذارید و به سراغ کلمه کلیدی بعدی بروید. با انتخاب هر کلیدواژه و کلیک روی زبانه Pages میتوانید ببینید که آیا بیش از یک صفحه در آن کلیدواژه رتبه کسب کرده است یا نه.

یکی از مزیتهای این سایت یادگیری تعاملی است و شما میتوانید بهمحض یادگیری هر چیزی، آن را روی سایت خود اعمال کنید و از آن لذت ببرید. سیستم مدیریت محتوا مطالب را برایمان به آسانی حذف، اضافه و حتی آپدیت میکند و به شما این امکان را میدهد که همیشه مطالب خوب و بهروزی داشته باشید و بدون نیاز به اشخاص دیگر خودتان بتوانید با یک برنامه مدیریت سایتتان را به دست بگیرید. در این جا میتوانید با استفاده از نظرات یک کارشناس سئو، بهترین ساختار لینک را برای لینکدهی به مطالب و برگههای خود انتخاب کنید تا بتوانید به یک ساختار بهینه برای موتورهای جست و جوی گوگل دست پیدا کنید.

زبانهی «ویدئو» در صفحه جستجوی گوگل به کاربر اجازه میدهد که ویدئوی مورد نظرش را جستجو کند. شما به یک شرکت طراحی سایت احتیاج دارید که بتواند بزرگ و کوچک فکر کند و درک کند که چگونه همه را به گونه ای جمع کند که به رشد استراتژیک شما کمک کند.

اما اگر پول زیادی ندارید خودتان یک آرم یا نماد با کمک نرم افزارهای رایگان طراحی کنید. وردپرس، یک سیستم یا به عبارتی نرم افزاری آنلاین و اپن سورس است که برای ایجاد وب سایت به وجود آمده است، این سیستم با زبان php نوشته شده است. در واقع اپن سورس بودن ورد پرس باعث شده است که توسعه دهندگان ورد پرس به راحتی بتوانند باگ های امنیتی وردپرس و البته ایرادات وردپرس را رفع کنند.

همه ما میخواهیم سایتی را راهاندازی کنیم که سئو خوب و قابل قبولی داشته باشد. کدنویسی بخشی از برنامه نویسی است که مربوط به نوشتن کد است که دستگاه میتواند ترجمه کند. تصاویر را توصیف کند. هم گوگل و هم مخاطبان، محتوای با کیفیت را دوست دارند. باید نام فایل «jpg.سئو-وردپرس» باشد تا گوگل متوجه شود که این تصویر مربوط به «سئو» و «وردپرس» است.