شفافیت را چه کسی درست کرد؟

سجاد شیخ علیا لواسانی در گفتوگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز با اشاره به روند مذاکرات هستهای اظهار کرد: آمریکا به خوبی متوجه شده که خروج از برجام و فشار برای برهم زدن این معاهده به نتیجه نرسیده و باعث انزوای این کشور در افکار عمومی شده است. 32- مسائل اقتصادی را نباید به برجام و امثال آن گره بزنیم، دیدید با برجام هم مشکل اقتصاد درست نشد، بنابراین اقتصاد به عوامل دیگری نیاز دارد. شما نظرت را بگو که این کتاب، خوب نیست! اما اینکه بریزند و ببندند و جمع کنند و بگویند غلط کردید که مجوز دادید، این درست نیست. وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره مباحث اقتصادی که رؤسایجمهور ۲ کشور ایران و روسیه درباره آنها صحبت کردند، اظهار داشت: قبل از اینکه آقای رئیسجمهور جلسهشان را با رئیسجمهور روسیه شروع کنند، مقامات اقتصادی، حوزه انرژی و نفت ۲ کشور جلساتی را با یکدیگر داشتند تا موضوعات با جمعبندی و توافق کامل خدمت رؤسایجمهور ۲ کشور ارائه شود. وی درخصوص توییت اولیانوف درباره مقامات سابق کشورمان، گفت: جایگاه مقامات سابق کشور نیز محترم است و به روشهای دیپلماتیک حمایت میشوند. بایدن در این نامه خاطرنشان کرده این تصمیم را با توجه به کمکهای قطر به تلاشهای آمریکا در حوزه فعالیت سنتکام و همچنین اهمیت تعمیق همکاریهای دوجانبه دفاعی و امنیتی میان دو کشور گرفته است.

و تلویزیون را روشن کردیم. هنر از علم مهمتر است، چون هنر، راه استفاده درست از علم را نشان میدهد و یک گام جلوتر است. دیدیم یک فضای امنیتی سنگین ایجاد کردند تا اصلا صدا و سخنی به گوش کسی نرسد. یک نفر به او گفت تو اصلاً مطلب را خوانده ای و گوش داده ای که چه گفته است، اینطور داری فریاد میزنی؟ می گفتند ما باید جلویش را بگیریم، ما از مردم دعوت میکنیم که بریزند و اجازه سخنرانی ندهند، این اصلاً نباید راه برود! من هم پذیرفتم. روز چهارشنبه بود و من را برای روز جمعه دعوت کرد. من به او گفتم ما اینجا مهمان هستیم. رئیس دانشکده عوض شده و یک آقایی آمده است، ما هم گفتیم بسیار خوب. حالا ما نسل انقلاب هستیم و یک چیزی فهمیدیم. وی ادامه داد: نظام بانکداری ما یک اصلاحاتی کرده است اما اصولا نظام بانکداری که به اصطلاح اسلامی است یک نظام بانکداری اروپایی است چون بانک بحث اروپایی بوده و جدید است و ما آمده ایم عقود اسلامی را در آن به عنوان یک پوشش سوار کرده ایم و کسی که مراجعه می کند و نه کارمندان و نه مدیران نمی دانند که چه چیزی را امضا می کنند.

تریبون که ماشاالله در اختیارتان هست، پول هم هست! شرایط برای او دشوار بود زیرا همیشه در سایه خواهرانش که از کودکی در فیلم ها حضور داشتند، قرار می گرفت. وقتی هم که رفتیم یک صحنه ای درست کرده بودند که سن کاملا سیاه بود. وی همچنین برای نجات یک میلیون شغل اتومبیل با دولت اوباما-بایدن همکاری کرد. وی افزود: متأسفانه در دوره گذشته به علت آنکه با بانک ها مانند خزانه دولت برخورد می شد، منابع بانکی به شدت در جاهای مختلف حبس می شد و یکی از آن جاها معوقات بانکی است. تکذیب این خبر مجعول ساعاتی پیش به صورت رسمی در کانال خبرگزاری تسنیم در تلگرام و همچنین توییتر تسنیم انجام شد، اما بعد از آنکه اقای محمدعلی ابطحی (رئیس دفتر آقای خاتمی در دوران ریاست جمهوری) توئیتی را منتشر کرد، این خبر مجعول در فضای مجازی انتشار گسترده ای یافت! نقد آن را بنویس. با این همه، باید توجه داشت که این اقدامات نمی توانند برنامه اتمی ایران را نابود سازند و صرفا قادر خواهند بود آن را به تعویق بیندازند. آقای روحانی با اشاره به بازآفرینی محله های فرسوده افزود: جایی که مدرسه، درمانگاه و ورزشگاه نزدیک محل زندگی مردم باشد زندگی مردم هم آسان تر می شود.

همین جا می خواهم چند توصیه به جامعه هنری و ورزشی کشور کنم؛ باید خیلی مراقب باشند که از مردم جدا نشوند، در زندگی اشرافی نیفتند. تعداد شرکتهای دانشبنیان که همگی ریشه در دانشگاههای ایران دارند، به چندین هزار رسیده که در عین ارتقاء استانداردها، در تجاریسازی علوم، رشدی چشمگیر داشته است. این خواسته دولت از مردم است و ما امیدواریم این همراهی و اطمینان مردم به دولت در ادامه نیز استمرار داشته باشد. به ملت ایران، به دولت ایران، به رئیس جمهور ایران بارها اهانت کردند. کمااینکه برای اولین بار در دولت ما به ۵ نفر از پیشکسوتان سینما نشان داده شد. خود دانشجویان کمیته تشکیل داده بودند، پلاکارد زده بودند و برنامه ریزی کرده بودند. طرف اصلاً مطلب را نخوانده است اما چشمش را بسته و دهانش را باز کرده و فریاد می زد. واشنگتن با برداشتن تحریمهای اقتصادی از بخشهای انرژی و بانکی موافقت کرده است». ما از این طرف که وارد شدیم در تاریکی نشستیم. اگر بالاتر فکر نکند که یک ملت عقبگرد وکرده و درجا میزند.