متن کامل گزارش 100 روزه رئیس جمهور در گفتگوی تلویزیونی

3-45) New York: Norton. Morgenthau, HJ. 2006. Politics Among Nations: The Struggle for Power and Peace, New York: MaGraw Hill. China in the Asia-Pacific. Walt, SM. 1987. The Origins of Alliances. Walt, SM. 2005. Taming American Power: The Global Response to U.S. Paulus, A. 2002.Realism and International Law: Two Optics in Need of Each Other,Proceedings of the Annual Meeting (American Society of International Law).

بیشتر درآمد سال گذشته جن ساکی از طریق مشاوره در شرکت Evergreen Consulting LLC که خودش تأسیس کرده، و اندیشکده کارنگی برای صلح بینالملل (Carnegie Endowment for International Peace) تأمین شده است. رایس که بعنوان نویسنده و سخنران فعالیت میکرده، در سال گذشته حدود ۶۲۰ هزار دلار از طریق سخنرانی در شرکتها و دانشگاهها و ۲۵۰ هزار دلار از حق تألیف کتاب به دست آورده است، و درآمد کل وی از سال گذشته بین 2 میلیون تا 6.7 میلیون دلار بوده است.

ABC News از تعهدنامه اخلاقی رایس اطلاعاتی به دست نیاورده است، بنابراین هنوز مشخص نیست که او دارایی خود را در شرکتهای خصوصی واگذار کرده یا میکند یا خود را از امور مربوط به این شرکتها منفصل میکند (به جز آپشنهای سهام وی در Netflix که رایس در گزارش افشای اطلاعات خود گفته آن را واگذار خواهد کرد.) کاخ سفید بلافاصله به درخواست ABC News برای اظهار نظر پاسخ نداد.

گزارش های جدید افشای مالی نشان می دهد ، چندین مقام دوران اوباما که با رئیس جمهور شدن جو بایدن به کاخ سفید بازگشتند ، تجدید دیدار آنها با جیب های پرتر و پیوندهای عمیقتری با منافع شرکتها همراه است. سوزان رایس که از ثروتمندترین اعضای تیم کاخ سفید بایدن است ، از زمان کار قبلی خود در کاخ سفید در دوران دولت اوباما ، به طور چشمگیری ثروت خود را افزایش داده و در پرونده جدید افشای اطلاعات خود که صبح شنبه منتشر شد گزارش کرده است که دارایی های مختلف وی مجموعاً بین 36 تا 149 میلیون دلار ارزش دارد.

آنها در طول دوران ریاستجمهوری ترامپ، با دوری از مسئولیت دولتی و فعالیت در بخش خصوصی توانستهاند ثروت کلانی کسب کنند. جمعیتی متشکل از ۶۰ هزار نفر به ده به ساختمان پلیس حمله می کنند و ساختمانهای استاسی، پلیس امنیتی، را به آتش میکشند. جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی فعلی بایدن ، یک میلیونر دیگر است که داراییهای خود و همسرش، مارگارت گودلندر، کارمند سابق قاضی مریک گارلند (دادستان کل دولت بایدن) را بین ۷.۵ تا ۲۷.۵ میلیون دلار گزارش داده است.

در آن زمان او کل دارایی خود را بین 13.6 تا 40.4 میلیون دلار اعلام کرده بود و زمانی که او به عنوان مشاور امنیت ملی در دوره دوم ریاست جمهوری باراک اوباما به خدمت گرفته شد، این رقم رشد چشمگیری نداشت. وی با تاکید بر اینکه اروپا ظرفیت بسیاری مهمی برای ایران است، خاطرنشان کرد: اروپا را فقط انگلیس، فرانسه و آلمان نمیبینم.

بر همین اساس تأکید بر اینکه بایستی «برند جمهوری اسلامی ایران بهعنوان یک کشور انقلابی از بین برود» و «ایران بهمثابه کشوری نرمال رفتار کند» جایگاه ویژهای در موضعگیریهای مقامات آمریکایی پیداکرده است. در سال 2015 تنها چند ماه از زمان فعالیت وی به عنوان معاون مدیر دفتر مدیریت و بودجه، وی دارایی خود را بین ۸۱ هزار تا ۲۱۵ هزار دلار گزارش داد، اما اکنون، به عنوان عضوی از دولت بایدن، وی بین 2 تا 7.2 میلیون دلار دارایی را گزارش داده است.

گفت: تا به حال دستگاه دیپلماسی ایران موفق شده همه کشورهای اروپایی و متحدین سنتی آمریکا – از جمله بریتانیا – را با خود علیه ترامپ همراه کند. در دسامبر سال ۲۰۱۸ بریتانیا پیشنویس قطعنامهای را برای محکوم کردن جنایات جنگی عربستان در یمن آماده کرد، قطعنامهای که عربستان و نیروهای ائتلاف را ملزم میکرد اجازه رسیدن آذوقه و دارو را به بنادر یمن بدهند.

گردانهای عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس یکشنبه شب برای اولین بار فایل صوتی و تصویری از نظامیان اسرائیلی در اسارت این گردانها را منتشر کرد. رایس مدرک کارشناسی ارشد و دکترای خود در رشته روابط بین الملل را از دانشگاه آکسفورد، با بورسیه Rhodes دریافت کرد. امام جمعه محترم نمیداند که تیم جدید در حال ادامه مذاکراتی است که عراقچی هدایت آن را بر عهده داشت و حرف تازهای در میان نیست.

تحریریه پارسینه| درست در لحظاتی که در کوران مشغله روزانه گرفتار و یا در حال استراحت بودید، خبرهای مهمی بر روی خروجی خبرگزاریها و سایتهای خبری قرار گرفته است، پارسینه تلاش میکند هر بامداد مهمترین اخبار ایران و جهان در طی ساعات گذشته را به اطلاع مخاطبانش برساند. جن ساکی سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید، در گزارش افشای مالی خود هزینه مشاوره ارتباطاتی که از جف زاینتس دریافت کرده را بیش از ۵ هزار دلار اعلام کرده است (هرچند گزارش جزئیات بیشتری در مورد محتوای معامله ندارد).

دارایی های جن ساکی هم از زمان اولین کارش در کاخ سفید در زمان دولت اوباما رشد چشمگیری داشته است. ساکی در سال 2009 بین ۳۲ هزار تا ۱۳۰ هزار دلار دارایی و ۱۲۵ هزار دلار درآمد را گزارش کرده بود.

اگر مجموع ارزش صادرات نفت و کالاهای غیرنفتی را لحاظ کنیم، در هفت سال اخیر دولت آقای روحانی ۷۷.۸ درصد مجموع درآمد صادرات نفت و کالاهای غیرنفتی را صرف واردات کالا کرده است. در این حمله نیروهای اسرائیلی مردان شهر را اعدام نمودند و منازل مسکونی را منهدم کردند . 2- ضعف در روابط نهادهای حکومتی با رسانهها؛ در کل روابط حکومت با رسانهها ضعیف بوده است.

گروه سوم، گروهی است که معتقد است نمیشود جمهوری اسلامی را سرنگون کرد و نباید این حکومت را سرنگون کرد البته این نظر آنها از منظر اخلاق نیست. پیمان اسلو نخستین موافقتنامه رودروی حکومت اسرائیل و سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) بود که در سال ۱۹۹۳ به امضای دو طرف رسید. این جاسوسافزار شرکت ان.اس.او علاوه برهند به مقامات دولتهای لهستان، مجارستان، مکزیک، امارات متحده عربی و عربستان سعودی هم فروخته شده است.

علاوه بر این ، او سهام خود در چندین شرکت فعال در صنعت نفت و گاز، از جمله 1 تا 5 میلیون دلار سهام در شرکت توزیع گاز طبیعی چند ملیتی Enbridge Inc در کانادا را گزارش داده است. او همچنین گزارش داده است که سهام شرکتهای خصوصی از جمله Abbott Labs ، American Express ، Facebook را در اختیار دارد.

جف زاینتس گزارش کرده است که دارایی وی بین 89.3 تا 442.8 میلیون دلار از جمله در صندوق های سرمایه گذاری مختلف، املاک و مستغلات و سهام نقدی است. بیشتر ثروت او از یک لیست طولانی از املاک و مستغلات مسکونی و تجاری است که در سراسر فلوریدا و نیوهمشایر پراکنده شده اند.

آقای دکتر روحانی وعده دادند که پس از گذشت 100 روز، گزارشی از آن چه در این مدت انجام دادند، به اطلاع من و شما برسانند. طبق تحلیل ABC News از جدیدترین گزارش های افشای اطلاعات، بسیاری از مقامات ارشد کاخ سفید بایدن، از جمله سوزان رایس رئیس شورای سیاست داخلی، ران کلین رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید (رئیسدفتر)، برایان دیز رئیس شورای اقتصاد ملی، و جف زاینتس هماهنگکننده امور واکنش به ویروس کرونا، در طول چند سال گذشته به طور قابل توجهی ثروت خود را چند برابر کردهاند.

دولت روحانی میدان را خالی نکرد و تلاش کرد از همه توانمندی خود برای حل مشکلات مردم استفاده کند. از این دیدگاه، به کارگیری دیپلماسی فرهنگی را نه تنها برای دستیابی به اهداف فرهنگی بلکه برای نیل به اهدافی با ماهیت سیاسی، امنیتی و حتی نظامی نیز میتوان تجویز کرد. به نوشته ABC News مقامات عالیرتبه دولتی معمولاً منافع مالی خود در شرکتهای خصوصی خاص را طبق مقررات اخلاقی الزامآور، واگذار می کنند و یا خود را از مسائلی که می توانند منافع مالی شخصی آنها را تحت تأثیر قرار دهند کنار میکشند.

در آخرين روزهاي عمر دولت نهم و در فاصله هشت روز تا تشکيل دولت دهم، احمدينژاد حکم عزل صفارهرندي را بهدليل اعتراض وي نسبت به اعلام خبر معاون اولي مشايي و خودداري احمدينژاد از عزل مشايي با وجود نامه رهبري صادر کرد. پیش بینی میشود که پارلمان اقلیم کردستان دوره ریاست بارزانی را تمدید نکند و احتمالا پست ریاست اقلیم لغو شود.