معرفی بهترین سیستم های مدیریت محتوا (CMS) برای سایت فروشگاهی

امروزه هزاران CMS در حوزۀ وب وجود دارد که انتخاب سیستم مدیریت محتوای مناسب را دشوار کرده است. حل چالشهای مطرحشده در این وبسایت نیاز به دانش پیشرفتهٔ ریاضی و الگوریتم دارد و از همین روی، شرکت در این چالشها برای برنامهنویسان تازهکار غالباً دشوار است. افزونهها و الگوهای آن هم رایگان است ولی از آن جا که شهرت کمتری دارد، ممکن است استخدام توسعه دهنگان وبی که با آن آشنا باشند، دشوار باشد.

بسیار پرکاربرد است و در بازی های رایانه ای و حتی برنامه های شبیه ساز ریاضی کاربرد دارد. طیف وسیعی از امکانات مدیریت محتوا در CMS های مختلف وجود دارد. اگر مایلید اطلاعات زیادی راجعبه انواع سیستمهای مدیریت محتوا به دست بیاورید، این مقاله را از دست ندهید. لینک همان چیزی است وقتی روی آن کلیک میکنید، به یک صفحه دیگر از وب، حالا یا صفحه همین سایت یا یک سایت دیگر، منتقل میشوید؛ در واقع وجود لینکها در سایت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به عبارت دیگر مرورگر ها هیچکدام از کدها و کنترل های سمت سرور همچون کدهای asp و php را نمیشناسند و کد قابل فهم برای آنها اچ تی ام ال می باشد.

هر سایت در یک شبکه، سایت های مجازی هستند، به این معنی که دایرکتوری های خود را بر روی سرور خود ندارند، هرچند آنها دایرکتوری های جداگانه ای برای آپلود رسانه ها و جداول جداگانه در پایگاه داده دارند. فایلی که در آن کدهای PHP را نوشته اید در پوشه وب سرور قرار دهید. کدنویسی به تبدیل دستورالعمل های مورد نیاز به کدهای قابل درک برای ماشین اشاره دارد. از این رو اغلب اینگونه از سایتها در کمتر از 3 روز کاری قابل نصب و استفاده هستند. این سیستم مدیریت محتوا کاملا عملگرا میباشد. از آنجایی که در فرآیند انتشار بخش دیگر کار وابسته به سیستم سایت ساز است، این کار توسط خود مدیریت محتوا انجام می شود تا فرآیند لینکسازی داخلی، برچسبگذاری، دستهبندی کردن محتوا و سایر موارد با هدف ایجاد ارتباط در صفحات سایت در آن صورت گیرد.

با توجه به این مطلب می توان بیان کرد که تفاوت کدنویسی و برنامه نویسی در تعریف هر دو فرآیند نهفته است. از لحاظ زمان آماده سازی، این نوع سایتها طی یک هفته آماده میشوند. مدت زمان زیادی طول کشید تا متوجه تفاوت برنامه نویسی و کدنویسی شویم و این که هر کدام به چه معناست و چه زمینه ای را شامل می شود.

فریلنسری یا آزادکاری مزایای بسیار زیادی دارد از مهمترین مزایای آن میتوان به این مورد اشاره کرد که در هر وقت و زمانی که بخواهید میتوانید شروع به کار و کسب درآمد کنید. برای نمونه فرزندان ما زمان زیادی را به بازی های کامپیوتری می پردازند و یا در شبکه های مجازی وقت خود را می گذرانند.

برای آشنایی با این تفاوت ها، از شما دعوت می کنیم تا در ادامه با ما همراه باشید. ما قبلاً به بعضی از مزایای استفاده از CMS اشاره کردیم، الان میخوایم بعضی از راه های خاص که میتونه روی روند تنظیم و بهره وری تیم تاثیر بگذاره بررسی کنیم. در این سایت شما تنها به حل چالش و دستیابی به راهحل درست آن نمیپردازید بلکه از دانش و مهارت کدنویسی خود برای شرکت در یک گیم آنلاین بهره میبرید و پس از موفقیت و به پایان رساندن بازی، میتوانید روند بازی خود از ابتدا تا انتها را به صورت یک قطعهٔ فیلم تماشا کنید.

این وبسایت دهها چالش کدنویسی را مطرح نموده که کاربران در یک ادیتور آنلاین و با استفاده از زبانهای برنامهنویسی مختلف میتوانند به حل آنها بپردازند. این وبسایت هم در زمینهٔ الگوریتم و دیتا استراکچر یکی از بهترین مجموعه چالشها را فراهم نموده است به طوری که مسائل بزرگ و گسترده به بخشهای کوچکتر و سادهتر شکسته شده و هر بخش توضیح داده میشود و راهحل آن تشریح میگردد و در نهایت به صورت کد ارائه میگردد. یا فقط چون اطرافیانتان برنامه نویس هستند میخواهید به این حوزه وارد شوید؟

ویرایشگرهای متن ساده مانند WordPad یا Notepad می توانند کمک کننده باشند. او اکنون به عنوان علاقمند به مباحث تحت وب و سئو به تیم تحریریه میزبان فا کمک رسانی می کند. جاوا را به عنوان یک زبان کدنویسی «یک بار بنویس، همه جا اجرا شو» توصیف می کنند. بعد از این که وردپرس را روی هاست نصب کردید و نام دامنه را داخل آدرس بار مرورگر مطابق شکل زیر وارد کردید صفحه تنظیمات وردپرس برای شما باز می شود.

به عبارتی، در این سایت چالشهایی مطرح شده که حل آنها نیازمند آگاهی به دانش دیتا استراکچر است و به همین دلیل است که حل آنها کمی دشوارتر از حل چالشهای سایر سایتها بوده و نیاز به مهارت بالاتری دارد و اگر قصد دارید به عنوان مهندس نرمافزار برای مصاحبهٔ شغلی آماده شوید، حل این چالشها برای شما بسیار مفید خواهد بود. به طور مثال، در مقالهای تحت عنوان Euler: وبسایتی جهت آشنایی با چالشهای ریاضیاتی/کدنویسی به معرفی سایتی پرداختیم که توانسته چالشهای ریاضیاتی/الگوریتمیک را با یکدیگر در هم آمیزد تا بتواند به سختترین شکل ممکن ذهن دولوپرها را به چالش بکشاند.

ECM به طور معمول با ادغام مدیریت اسناد ، مدیریت دارایی دیجیتال و حفظ سوابق ، از چندین کاربر در یک محیط مشترک پشتیبانی می کند. سایت های فروشگاهی نیازمند طراحی قسمت نظرات، امکان ارسال ایمیل از مدیریت به کاربران و آرشیو محصولات هستند. در وردپرس میتوانید دکمه های سفارشی شبکه های اجتماعی برای وبلاگ خود ایجاد کرده و به سادگی برای کاربران انتشار محتوای خود را امکان پذیر کنید. این وبسایت هندی صدها چالش برنامهنویسی را در دستهبندیهای مختلف از نظر سطح مهارت ارائه نموده و کاربران در یک ادیتور آنلاین میتوانند به حل آنها بپردازند. در مقابل، سیاماسهای Decoupled هم برخی فیچرهای سیاماسهای Headless را دارند و هم بخشی از قابلیتهای سیستمهای مدیریت محتوای Coupled را به طوری که در این سیستمها نیز محتوا از طریق یک API در اختیار سایر سرویسها قرار میگیرد اما در عین حال همچون سیاماسهای سنتی که علاوه بر بخش مدیریت محتوا بخشی نیز برای نمایش محتوا دارند، در سیستمهای مدیریت محتوای Decoupled یکسری تِمپلِیتهای از پیش تعریف شده نیز در اختیار دولوپر قرار داده میشود تا وی بتواند بسته به شرایط مختلف و نیازهای گوناگونی که در عرضهٔ محتوا در قالب پلتفرمهای مختلف پیش میآید، محتوا را به شکل مناسبی در اختیار دیگر سرویسها قرار دهد.

C سادهتر است، از دیگر ویژگیهای زبان جاوا این است که مدیریت حافظه را به صورت خودکار انجام داده و آن را بر عهده میگیرد، در صورتی که دوست دارید بیشتر با این زبان آشنا شوید، میتوانید مقالهی آشنایی با زبان برنامهنویسی جاوا را بخوانید. در این سایت، علاوه بر صدها هزار پاسخ نوشتهشده توسط سایر کاربران، برای بعضی از چالشها پاسخهایی رسمی و مورد تأیید نیز ارائه شده است.