نگاهی به جذابترین ایده های ایلان ماسک برای آیندهای متفاوت – گجت نیوز

برنار آرنوی فرانسوی در جایگاه سوم از رده بندی ثروتمندترین افراد جهان 2021 قرار میگیرد. جف بزوس، موسس و مدیر شرکت آمازون، اولین فردی است که با ثروت بیش از 100 میلیارد دلار در رده اول ثروتمندترین افراد جهان در فهرست فوربز قرار میگیرد. الون ماسک طی یک سال اخیر بیش از ۱۵۰ میلیارد دلار به ثروت خود افزوده است. طبق اعلام بلومبرگ در حال حاضر جف بزوس- مدیرعامل فروشگاه اینترنتی آمازون با بیش از ۱۸۴ میلیارد دلار ثروت، دومین فرد ثروتمند آمریکا و جهان است و پس از وی بیل گیتس، برنارد آرنو، مارک زاکربرگ و استیو بالمر در رده های دوم تا پنجم ثروتمندترین افراد جهان جای گرفته اند. بعد از پی پال و در سال ۲۰۰۲، ایلان با ۱۰۰ میلیون دلار شرکتی با نام تکنولوژی اکتشاف فضا “Space Exploration Technologies” یا همان “Space X” معروف، تاسیس کرد.

  • تاریخ تولد: ۷ ژوئن ۱۹۴۸ (۷۰ سال)
  • Google Maps: بهترین سرویس نقشههای وب
  • منبع ثروت: مدیر عامل مایکروسافت
  • سن: 72 سال

و اما صندلی پنجم در رده بندی ثروتمندترین افراد جهان 2021 به لری الیسون تعلق دارد. 259 نفر در فهرست امسال به جمع میلیاردها اضافه شدهاند که این افراد، ثروت خود را از راههای مختلفی مانند اسباب بازی، خودروهای برقی یا حتی لباس عروس به دست آوردهاند. به گزارش مهر به نقل از فوربز نوشت: ایلان ماسک به سومین نفری تبدیل شد که تا کنون ثروت او از ۲۰۰ میلیارد دلار فراتر رفته است و با تیکه به رشد قیمت سهام شرکت تسلا دوباره ثروتمندترین فرد جهان شد. میانگین ثروت ثروتمندترین افراد جهان معادل 4.1 میلیارد دلار برآورد شده و ایالات متحده آمریکا داشتن 585 نماینده، بیشترین سهم را در این فهرست دارد. بر اساس گزارشی که فوربز پس از جمعآوری اطلاعات 2028 میلیاردر از 72 کشور جهان منتشر کرده، ثروت مجموع میلیاردهای دنیا به 9.1 تریلیون دلار رسیده که نسبت به زمان مشابه در سال قبل 18 درصد افزایش پیدا کرده است.

در رتبه بندی پردرآمدترین نویسندگان جهان در سال 2019 قرار گرفت جی کی رولینگ، با درآمد 92 میلیون دلار آمریکا. مایکروسافت با پشت سر گذاشتن اپل به عنوان با ارزش ترین شرکت جهان، غول فناوری کوپرتینویی را به دومین شرکت ارزشمند جهان تبدیل کرد و غول نفتی عربستان سعودی آرامکو پس از آن قرار گرفت. رولینگ بیشتر به خاطر سریال «هری پاتر»ش شناخته میشود، اما در ماه می ۲۰۲۰ به دلیل نظراتی که کاربران احساس میکردند ترنسهراسی بودند در توییتر مورد انتقاد قرار گرفت.

همچنین اگر خواستید می توانید مقالات دیگر زندگی نامه افراد موفق علاوه بر بیوگرافی ایلان ماسک را مانند بیل گیتس را هم مطالعه کنید تا با آن ها بیشتر آشنا شوید. 5. از روابط سمی اجتناب کنید. حالا تنها 1 درصد از سهام مایکروسافت متعلق به گیتس است. Elon Musk یکی از تاثیرگذارترین مردان دنیاست و کسی است که میتواند به راحتی با چند توییت، بازار رمز ارزها را دستکاری کند. ماسک یکی از از طرفداران اصلی ارزهای مجازی بوده ولی به خاطر نگرانیهای محیط زیستی و مصرف بالای انرژی برای استخراج ارزهای مجازی، تبدیل به یکی از منتقدان آن شده و طرحهای شرکت تسلا را برای خرید و فروش خودروهایش با بیت کوین متوقف کرده است.

گروه خودروسازی تسلا که مقر اصلی آن در کالیفرنیا قرار دارد، بیشتر در حوزه تولید خودروهای خودران و الکتریکی فعال است که در ژوئیه ۲۰۰۳ تاسیس شد. تسلا پیشتر در یکم ژوئیه با پشت سر گذاشتن تویوتا به با ارزش ترین برند خودروسازی جهان تبدیل شده بود و اکنون شمار زیادی از کسانی که سهام این شرکت را در عرضه اولیه آن خریده بودند، میلیونر شده اند. از زمان عرضه اولیه سهام شرکت تسلا در سال ۲۰۱۰، ارزش هر سهم این خودروساز بیش از ۱۴۰ برابر ( ۱۴۰۰۰ درصد) افزایش یافته است. این سرمایه اولیه ماسک بود (نتیجه نوعی سرمایهگذاری روزپرداخت اولیه در سامانه پرداختی پِیپال) که ایده ابرهارد و تارپنینگ را به واقعیت تبدیل کرد و سرانجام، ماسک را نیز در مسیری قرار داد تا کنترل کامل تسلا را در دست بگیرد.

علاوه بر خودروسازی تسلا، به لطف ارزش سهام شرکت اسپیس ایکس نیز رشد محسوسی در ماههای اخیر داشته است. فوربز (Forbes) با جمعآوری اطلاعات بیش از 2 هزار میلیاردر در سراسر جهان، ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018 را معرفی کرده است که بر اساس آن، جف بزوس (Jeff Bezos)، موسس آمازون، در صدر این فهرست قرار دارد. مدیرعامل خودروسازی تسلا و شرکت فضایی اسپیس ایکس که اکنون ثروتمندترین فرد ثروتمند جهان است، به لطف افزایش سهام تسلا اکنون بیش از۱۸۵۹۷ میلیارد دلار ثروت دارد. اکنون ایوب با ثروت دو برابری خود داشت چهارده هزار گوسفند، شش هزار شتر، یک هزار گاو و یک هزار الاغ. هر کدام یک انگشتر طلا و یک تکه نقره به ایوب دادند، شاید ایوب این گونه ثروت خود را بازگرداند.

وی اکنون 112 میلیارد دلار ثروت دارد و 16 درصد از سهام شرکت آمازون را در اختیار گرفته است. او در ابتدای امسال تنها ۲۷ میلیارد دلار ثروت داشت و نفر پنجاهم این رده بندی بود. ارزش بازار مایکروسافت در حال حاضر 2.46 تریلیون دلار است، در حالی که اپل 2.43 تریلیون دلار است. او نه تنها در فضا مشغول است، بلکه روی زمین هم کارهای بزرگی انجام داده است. این خودرو هم موفقیتهای زیادی را برای تسلا موتورز به ارمغان آورد. جنرال موتورز حتی یک گروه کاری ایجاد کرده است که حرکات بعدی تسلا را دنبال کنند. ماسک میگوید این رمان بود که برایش الهامبخش شد تا در اکتشافات فضایی به دنبال کسبوکاری برود. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ارزش بیت کوین به دنبال یک توییت دیگر از طرف ماسک ۳.۴ درصد کاهش یافت.

بیت کوین باز هم ریخت/ ایلان ماسک دوباره دست به کار میشود؟ همچنین می توانید بیوگرافی ایلان ماسک را در سایت تسلا هم مطالعه کنید. همه چیز را در مورد موارد دلخواه خود کشف کنید. ماسک در سال ۲۰۰۰ به دلیل اختلاف نظر با اعضای هیئت مدیره در مورد انتقال زیرساختهای مبتنی بر یونیکس شرکت به ویندوز، از مسند ریاست شرکت برکنار شد؛ اما همچنان به عنوان عضوی از هیئت مدیره در شرکت باقی ماند. گیتس 65 ساله بارها از سوی مجامع خیریه مورد تقدیر قرار گرفته و در سال 2014 از سمت خود به عنوان رئیس هیات مدیره کنارهگیری کرد. تسلا که همین حالا عنوان بزرگترین مصرفکنندهی باتریهای لیتیوم یونی جهان را در اختیار دارد، به لطف گیگافکتوریبهزودی به بزرگترین تولیدکنندهی این باتریها نیز تبدیل خواهد شد؛ بهطوریکه گفته میشود گیگافکتوری بهتنهایی ظرفیت تولید باتریهای لیتویم یونی جهان را دوبرابر افزایش خواهد داد.

او در اکانت توییتر خود به موضوعات و جزئیات عجیبی اشاره میکند و در بسیاری از مواقع نیز اخبار ویژهای از محصولات شرکتش را در این پتلفرم با مردم به اشتراک میگذارد. بسیاری از مردم جامعهی آمریکا نگاه بدی به ثروتمندان این کشور دارند چرا که معتقدند این افراد به اندازهی کافی مالیات پرداخت نمیکنند و یا از بخشودگی مالیاتی بهرهمند میگردند. جانی ویدل، مدیر عامل و مؤسس شرکت بازاریابی Viral Contest ، در این زمینه چیزهای زیادی از ماسک آموخته است. در حقیقت، او از ملکه انگلیس ثروتمندتر است. ایمیل جدید ایلان ماسک که برای کارمندانش ارسال شده، نشان میدهد که او چقدر این موضوع را جدی گرفته است.