نگاهی به وضعیت بانکداری الکترونیک در بانک کشاورزی

برای انتقال وام مسکن یکم به کسی که قصد خرید خانه را دارد باید از روش انتقال بدهی استفاده کنید. تسهیلات بدون سپرده ساخت مسکن با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار 18درصد پرداخت میشود اما سازندههای دارای پروانه صلاحیت حرفهای و انبوهسازان چنانچه از تکنولوژی نوین در ساختوساز استفاده کنند، این تسهیلات را با نرخ سود 17 درصد با یک درصد سود کمتر دریافت خواهند کرد. سوالاتی در مورد این وام وجود دارد که روزنامه هفت صبح در گزارشی به آن پرداخته و نوشته است؛با وجود اینکه سامانه های اینچنینی عموما مشکلات زیادی دارند،شکر خدا سامانه وام ودیعه مسکن مثل ساعت کار می کند اما همچنان ابهاماتی درباره اقساط، شیوه پرداخت، شرایط متقاضیان و ضمانت وام وجود دارد. درادامه این مراسم، دکتر سعیدی مدیرعامل جدید «وبانک» به بیان موضوعاتی پرداخته و گفت: گروه توسعه ملی تا کنون به واسطه اعتمادی که به آن جلب شده، توانسته است جایگاه ارزنده ای پیدا کند.

رشد ابرحباب بورس و صعود شاخص بازار سهام تا دو میلیون و 100هزار واحدی و سپس ترکیدن آن در مردادماه 99 در حالی اتفاق افتاد که مسئولان دولت قبل مدام مردم را برای ورود به بازار سرمایه تشویق میکردند و حتی حسن روحانی در مردادماه صراحتا اعلام کرد مردم سرمایه خود را به بورس بسپارند و مردم به اعتماد حرف او پس از ریزش هم از بازار خارج نشدند. این در حالی است که پیش از برگزاری جلسات رای اعتماد کابینه، اخباری متعدد در خصوص کاندیداهای احراز این پست مطرح میشد. با توجه به محدود بودن منابع قرض الحسنه در شبکه بانکی کشور و تقاضای بیش از ظرفیت جهت دریافت این نوع تسهیلات بانک مرکزی اولویت پرداخت این نوع تسهیلات را به بخش های اقتصادی تولیدی و همچنین ازدواج و اشتغال جوانان تخصیص می دهد بنابراین دریافت این تسهیلات برای همه مشتریان مقدور نمی باشد. به همین دلیل، تولیدکنندگان به دنبال دریافت وام برای کارخانه و تسهیلات برای راه اندازی و یا گسترش فعالیت تولیدی خود هستند تا بتوانند اندکی از این مشکلات را تخفیف داده و حداقل، واحد تولیدی خود را سرپا نگه دارند. 2-2- دارنده کارت بانک کشاورزي، که در يکي از دستگاه هاي خودپرداز و يا پايانه هاي فروش بانک هاي عضو شتاب با مغايرت مالي مواجه شده است و يا دارنده کارت بانک هاي ديگر، که در يکي از دستگاه هاي خودپرداز و يا پايانه هاي فروش بانک کشاورزي با مشکل مواجه شده است، رفع مشکل اين دو گروه از مشتريان که ملقب به مشتريان تاب مي باشند بر عهده دايره شتاب بوده که در کوتاه ترين زمان ممکن مشکل مورد بررسي قرار گرفته و رفع مي گردد.

ناگفته نماند که برخی تصمیمهایی که اثر منفی بر بازار میگذارد به مجلس هم مربوط میشود. و ۱۰ هزار دستگاه ماشینآلات سنگین به کشور است! ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 215 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 125 هزار میلیارد تومان رسید. وی حضور آلمان در بازار تجاری ایران را مهم ارزیابی می­کرد، و از لحاظ سیاسی آن را به عنوان نیروی سوم در حفظ و بقای ایران مؤثر میدانست (همان، ش30، صص1-3). موضوع مقایسه کارگزاری های بورس که در بازار سرمایه فعال هستند به این دلیل مهم است که شرایط پذیرش، اعتبار دهی برای خرید، قدرت سیستم های معاملاتی و … از مهم ترین ان ها می توان به چک های صیادی در سال 96 اشاره کرد که تا بهار امسال یعنی سال 1400 به طور سفت و سخت پیگیری نمی شد. به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز را با روند رو به رشد شروع کرد به طوری که شاخص کل در پایان معاملات به رقم یک میلیون و 340 هزار و 422 واحد رسید، اما شاخص کل با معیار هموزن 307 واحد عقب نشست و به رقم 332 هزار و 711 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با کاهش 6210 واحد به رقم 326 هزار و 499 واحد رسید. به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران که این هفته روند رو به رشد به خود گرفته بود، امروز در یک روند کاملا ریزشی قرار گرفت، به گونهای که با کاهش 22 هزار و 448 واحدی به رقم یک میلیون و 281 هزار و 963 واحد رسید. در ادامه، اظهارات غلطانداز افراد غیرمتخصص همچون محمود واعظی، رئیس دفتر روحانی، درباره تعیین کف تکنیکالی برای بازگشت بازار هم به بیاعتمادی دامن زد و روند خروج پول از بازار تشدید شد. بسط و گسترش مبادلات تجاری و پشتیبانی از بازرگانان ایرانی جهت بهبود وضعیت صادرات و واردات کالاها از اهداف تعیین شده بانک ملت به منظور افزایش مشارکت درتجارت بین الملل می باشد. سقف تعیین شده برای این وام 65% – 70% ارزش ملک است. مقامهای بانک مرکزی آمریکا در سپتامبر گذشته به این جمعبندی رسیده بودند که افزایش نرخ بهره حداقل تا سال ۲۰۲۳ محتمل نیست ولی در حال حاضر پیشبینی میکنند که نرخ بهره در پایان سال ۲۰۲۲ به ۰.۹ درصد، در پایان سال ۲۰۲۳ به ۱.۶ درصد و در پایان سال ۲۰۲۴ به ۲.۱ درصد برسد. به گزارش مشرق، در جریان معاملات بازار سرمایه در هفته گذشته طی ۵روز معاملاتی تعداد ۳۲میلیارد و ۵۰۶میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۲۲۶هزار و ۳۰۸میلیارد ریال در بیش از ۲میلیون و ۳۴هزار و ۳۱۲دفعه مورد معامله قرار گرفت که حجم، ارزش و نوبتهای معاملات به ترتیب ۱۶.۹، ۲۰ و ۲۳ درصد رشد را نسبت به هفته قبلتر تجربه کردند.