همه چیز درباره دیجیتال مارکتینگ و رازهای پنهان آن

دیجیتال مارکتر ها با داده های آنالیز سایت و تحلیل رقبا سعی در بهبود بخشیدن به نقاط ضعف و کاستی های خود میکنند. شما با تحلیل این بخش ها میتوانید آن را بهبود دهید. با این ابزار میتوانید به راحتی در تمام شبکه های اجتماعی (اینستاگرام، فیسبوک، لینکدین و…) پیام ارسال کنید. یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین ابزار های شبکه اجتماعی ابزار بافر است. یک متخصص دیجیتال مارکتینگ حتما به آمار و ارقام ترافیک سایت برای چیدن استراتژی های مختلف نیاز دارد برای همین این پلتفرم به عنوان کلیدی ترین ابزار معرفی میشود و یادگیری آن برای دیجیتال مارکتر ها ضرورت دارد.

از این رو سازمان ها فارغ از نوع فعالیت و اندازه سازمان به مشاور دیجیتال مارکتینگ احتیاج دارند تا راه رسیدن به اهداف را به درستی تشخیص داده و کمتر دچار خطا و اشتباه شوند. در ادامه میخواهیم چند تا از مهم ترین و ترند ترین ابزار ها را بررسی کنیم.

افرادی همچون: مدیران بازاریابی و فروش، کارمندان فروش و بازاریابی، کارمندان بخش تولید محتوا، مدیران وب سایت ها و افرادی که علاقه مند به مباحث بازاریابی هستند، می توانند در این دوره ها شرکت نمایند. بازاریابی شبکهای یا فروش هرمی نوعی شیوه فروش است که در آن شرکتها محصولات خود را بدون واسطه به فروش میرسانند. شما با این آمار میتوانید مشکلات این بخش ها را برطرف نمایید و به افزایش فروش خود کمک کنید. چنانچه شما برای تحصیل این رشته پرطرفدار در کشور کانادا و نیز شرایط تحصیل در آن نیازمند اطلاعات بیشتری میباشید، میتوانید از خدمات مشاوره ای مهاجرتی این مجموعه برخوردار شوید.

اکثر دیجیتال مارکتر ها از این بازاریابی برای ایجاد نرخ تعامل با مشتری استفاده میکنند. شناختن این ابزار ها برای هر شخصی که در حوزه مارکتنیگ فعالیت میکند و دارای کسب و کار هست از اهمیت بالایی برخورددار است. این پلتفرم را میتوان یکی از ابزار های مفید برای دیجیتال مارکتینگ حساب کرد که شامل دو نسخه رایگان و غیر رایگان میشود. از نسخه رایگان این پلتفرم میتوانید از امکانات منحصر بفردی استفاده کنید.

اما در بازاریابی دیجیتال میتوانید گرایشها و طرحهای رفتاری مردم را قبل از اینکه به مرحلهی نهایی فرایند خرید برسند شناسایی کنید؛ بهعبارتدیگر، شما میتوانید درست در ابتدای قیف بازاریابی، تصمیمات آگاهانهتری را در مورد نحوهی جذب افراد به وبسایتتان اتخاذ کنید. اگر شما نسخه غیررایگان بافر را نصب کنید تا 50 تا شبکه اجتماعی را روی پنل خود میتوانید مدیریت نمایید. میتوانید از بانک شماره های خود پنل اسمس برای کمپین های خود استفاده کنید. از طرفی شاید برخی دولتها بیت کوین را تهدیدی برای خود ببینند و بخواهند برای نابودی آن تلاش کنند. امروزه شرکت ها واحد هایی به نام واحد بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ تأسیس کرده اند و امور بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال خود را از آن کانال انجام می دهند.

در ادامه تعدادی از مهم ترین و کاربردی ترین ابزار های آنالیز وبسایت ها را معرفی خواهیم کرد. اگر میخواهید از امکانات آنالیز سئو الکسا استفاده کنید باید نسخه غیر رایگان آن را تهیه کنید. با استفاده از این ابزار امکاناتی نظیر Bounce rate ،تعداد یوزرهای فعال ،میزان بازدید سایت، ترافیک ورودی سایت، کلمات کلیدی سایت را بدست آوردید. ابزار هات جار برای رصد و درک رفتار کاربران کاربرد دارد. این پلتفرم نیز یکی از بهترین ابزار های برای شبکه های اجتماعی است.