واردات دولت احمدی نژاد 2.5 برابر متوسط واردات جمهوری اسلامی

دادگاه مذکور در ادامه دستور تعلیق موقت فعالیت هیئت رئیسه پارلمان جدید عراق را لغو کرد. اعلام رأی نهایی دادگاه فدرال عراق درباره جلسه اول پارلمان بار دیگر به تعویق افتاد. به گزارش ایرنا، دادگاه فدرال، بالاترین مرجع قضایی عراق، امروز از به تعویق افتادن بررسی شکایت و صدور حکم در باره اتفاق های نشست نخست مجلس جدید عراق در روز یکشنبه ۱۹ دی ماه جاری خبر داد.

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، دادگاه فدرال عراق امروز (سه شنبه) با صدور حکمی به بحث و جدلها درباره جلسه اول پارلمان عراق پایان داد و آن را قانونی خواند.

دادگاه فدرال عراق بعد از شنیدن شکواییهها و دریافت دفاعیهها درباره قانونی یا غیرقانونی بودن جلسه انتخاب رئیس پارلمان این کشور، اعلام رأی در این باره را به ۲۵ ژانویه (سه شنبه آینده) موکول کرد.

بر اساس این گزارش ، زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس فعلی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز با تشکیل دولت دوازدهم جای خود را به یکی از مدیران ارشد دولت یازدهم خواهد داد .

به کارگیری نخبگانی متخصص و متعهد که دغدغه منافع ملی و امنیت ایران را برتر از مصالح شخصی و فردی و جناحی بدانند در این مراکز اندیشه ای ضروری است.نخبگان فکری علاوه بر تبیین وضعیت موجود و در نظر گرفتن سناریوهای مختلف جهت دستیابی به اهداف، باید ارزیابی دقیق،سنجیده و فارغ از ملاحظه کاری های اداری و شخصی داشته باشند.

سفیر فلسطین در تهران با تاکید بر اینکه ایران و فلسطین به گفتوگوی جدی برای بررسی روابط فیمابین خود نیاز دارند، خاطرنشان کرد: این گفتوگوهای جدی موجب میشود تا قطار روابط ایران و فلسطین در ریل درست و اصلی خود بازگردد و به ما اجازه میدهد پروژه انقلابی و جهادی خود را انجام دهیم که هر کس به مسئولیت خود نسبت به آزادی فلسطین عمل کند.

الزیادی گفت: هیئت هماهنگی و جریان صدر بر سر نامزدهای پست نخستوزیری توافق نکردهاند و نخستوزیر آتی کاملاً به دور از اسامی مطرح شده پیشین خواهد بود. اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، همه نگاهها به جلسه روز چهارشنبه دادگاه فدرال درباره رسیدگی به دادخواست های مطرح شده درباره جلسه اول پارلمان پنجم است.الصباح در گزارشی در این باره آورده است: در حالی که همگان منتظر هستند تا دادگاه فدرال درباره اینکه جلسه اول طبق قانون اساسی بوده یا مغایرت داشته است، رای خود را صادر کند، درباره این رای دیدگاههایی مطرح شده است و هریک از گروههای سیاسی عراقی پایبندی خود را به هر تصمیم صادره از سوی دادگاه فدرال اعلام کردهاند.محافل سیاسی عراق چشم انتظار این جلسه هستند.

در همین زمینه، ائتلاف «النهج الوطنی» خواستار وحدت ائتلافهای سیاسی در پی اشارههای آمریکا برای انجام اقدام نظامی جدید علیه عراق و تحریم اقتصادی این کشور شد. در این صورت، هرگونه تهدید موضوعات یادشده مغایر با منافع حیاتی کشور است. حجتالاسلام حكمتعلي مظفری افزود: در اين پرونده چهار عضو شوراي شهر، ۲۰ نفر از پيمانكاران و ۱۱ نفر از مديران شهرداري بازداشت شدهاند كه البته تعدادي از آنها با قرار وثيقه آزاد هستند.

این کارشناس دیپلماسی اقتصادی با بیان اینکه بازگشت بایدن به برجام با موانع بزرگی مواجه است، اظهار داشت: آنچه ما از بازگشت بایدن به برجام تصور میکنیم با آنچه آنها معتقدند متفاوت است.

به نوشته روزنامه «گاردین»، جلسه دیروز مجلس عوام انگلیس تا حدی جنجالی و پرتنش بود که «لیندسی هویل» رئیس این مجلس به نمایندگان هشدار داد در صورت بر هم زدن نظم جلسه آنها را اخراج خواهد کرد. این استان از شرق به استانهای یزد و خراسان جنوبی، از شمال به استانهای سمنان، قم و مرکزی، از غرب به استانهای لرستان و چهارمحال و بختیاری، از جنوب به استانهای کهگیلویه و بویراحمد و فارس محدود است.

این وب سایت عبری اعلام کرده که این رفتار نماینده کنیست در نتیجه مخالفت وی با موضوع واکسن کرونا بود و وی میخواست به روش خود اعتراض کند. پس از جنگی که علیه ایران در زمان 8 سال دفاع مقدس وضع شد چه رخ داد نتیجه این شد چند صد هزار شهید برجای ماند اما در ادامه چه رخ داد؟

رئیس کمیته قانون اساسی پارلمان رژیم صهیونیستی امروز و پس از نمایش تصاویر غیراخلاقی از سوی یکی از شرکت کنندگان، دستور تعلیق نشست این کمیته را صادر کرد. به گزارش مشرق، رئیس کمیته قانون اساسی رژیم صهیونیستی پس از نمایش تصاویر مستهجن از سوی یکی از شرکت کنندگان از طریق اپلیکیشن زوم دستور تعلیق جلسه این کمیته را صادر کرد.

«اینا» خبرگزاری رسمی عراق در این باره اعلام کرد که در نشست دادگاه فدرال، «باسم خشان»، نماینده مجلس شکایتی درباره غیر قانونی بودن تصمیم های جلسه نخست مجلس جدید ارائه کرد و اعضای دادگاه پس از شنیدن اظهارات شاکی و دفاع وکلا صدور حکم نهایی در این زمینه را به ۲۵ ژانویه موکول کردند.

در نهایت تیم ایرانی، به دنبال توافقی پایدار است که قابل راستیآزمایی باشد، اما رسیدن به این هدف نیازمند تعامل طرفهای مقابل در این دور که عمدتا مربوط به رفع تحریمهاست، میشود. درجلسۀ کمیسیون امور تقنین به ریاست قاضی نذیراحمد حنفی پیرامون پلان استراتژیک پارلمان وتعدیلات اصول وظایف داخلی پارلمان بحث و تبادل نظرصورت گرفت. بر اساس گزارش «موازین نیوز»، الموسوی اعلام کرد، باید فورا جلسهای در پارلمان برگزار شود تا در آن درباره «نیت شوم» آمریکا برای «حمله کثیف دیگری» در عراق بحث و تبادلنظر شود.

این دو نماینده معتقدند که در اولین جلسه پارلمان با وجود نقض برخی مفاد قانون اساسی، «محمد الحلبوسی» به عنوان رئیس مجلس انتخاب شده است و بر این اساس دادگاه فدرال از ۲۳ دی ماه فعالیت هیأت رئیسیه پارلمان را تعلیق کرد. وب سایت عبری والا اعلام کرد: این جلسه پس از آنکه یکی از اعضا در نشست مربوط به قانون کرونا، تصاویر مستهجنی را در خلال جلسه به نمایش گذاشت متوقف شد.