ولی برای شورای نگهبان نه!

در این میان علی لاریجانی پس از ۱۲ سال قید نمایندگی مجلس را زده است. تسنیم پلاس نوشت:متاسفانه آقای بهادری نه تنها خبر را دقیق نخوانده، تکذیب کردند بلکه با طرح این موضوع موجب بروز اختلاف میان دولت و مجلس می شوند! نمونه ها در این زمینه کم نیست آن شورا جناب آقای مهندس غرضی را یک بار برای انتخابات ریاست جمهوری تایید کرد و برای انتخابات ریاست جمهوری بعدی رد صلاحیت کرد (غیر از انتخابات اخیر که شرط سنی مانع بود) جدای از پیامدهای زیان بار اینگونه آرای متفاوت از منظر افکار عمومی، که به بحث ما مربوط نیست، مسئله این است که آیا اگر در این فاصله تغییر نظر شورای نگهبان به چنین افرادی مسئولیتی داده شود، گناه کبیره رخ داده و باید مجازات شد؟ در عین حال ما چالشهای بسیار جدی در بحث مشاغل خانگی در آپارتمانها داشته ایم که خود مانعی جدی برای چنین فعالیتهایی است.

  • مناهج الوصول الی علم الاصول (۲ جلد)
  • صحیفه امام (صحیفه نور) ۲۲ جلد
  • لیگ برتر ایران؛ ارسلان استقلال را در صدر نگه داشت
  • فرصت طلب مثل ارسلان (عکس)
  • حسین مسافرآستانه: تئاتر هنری شریف است
  • فرهاد مجیدی و کنایه به میثاقی و فوتبال برتر
  • مخالفت و موافقت نسبت به هر یک از مواد طرحها و لوایح

اینها به هر حال در قالب کارگاههای کوچک شکل میگیرند، بعد از مدتی به تناسب فصل، تحولات اقتصادی وتقاضاهایی که در بازار شکل میگیرد، تغییر ماهیت میدهند. محمد کرمی، رییس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش محیط زیست استان تهران: تعداد سگ های بلاصاحب در حال حاضر واقعا زیاد شده و این مقداری برای ما نگران کننده است.

↑ در زبان عامه برخی از آثار تاریخی استان تهران، مانند شهرستان ری و شمیرانات (تجریش) به صورت مطلق برای شهر تهران گفته میشود اما در این جا منظور شهر تهران طبق تقسیمات کشوری است. روزی روزگاری دریاچه مهارلو یکی از زیباترین تالابهای استان فارس به حساب میآمد؛ چشم اندازی زیبا با زیست بومی منحصر به فرد که بر هیچ گردشگری پوشیده نبود. امکانپذیر است، تعیین هیأت نظارت استان ضرورت ندارد. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مجلس بهدنبال ساماندهی و تعیین تکلیف قریب به ۵۰۰ هزار نیروی مرتبط با آموزش و پرورش یک بار برای همیشه است. ما در بخش صنعت شاید برای ایجاد یک شغل بیش از یک میلیارد تومان سرمایه نیاز داشته باشیم. این کارشناس حوزه کار افزود: صنایع خانگی، صنایع دستی و تولیداتی که در قالب مسائل مشاغل خانگی مطرح است جز ضروریات و مصارف اصلی مردم نیست؛ بنابراین نمیشود بازار خوبی را برای آنها پیش بینی کرد تا آنها به سوی این قبیل کارها سوق پیدا کنند.

اگر یکشنبه بتوانیم در کمیسیون به جمعبندی برسیم تا سهشنبه هفته بعد میتواند در صحن مطرح شود. اگر رگه ای از این وجه، خدایی ناکرده در شورا به وجود آید، ممکن است پروژه ای که دیگران دنبال می کنند توسط شورا تکمیل یا محقق شود، اما لطمه ای به این جایگاه وارد می شود که با هزار قسم و حمایت جبران شدنی نیست. این اثر به فارسی دوبله و پخش شد.

«فیلم مستند امام روح الله / تمام قسمت ها / جامع ترین اثر مستند پیرامون زندگی پربار روح خدا از ولادت تا عروج / لینک مستقیم دانلود»، آرشیو مستند و سخنرانی مبین مدیا، تاریخ درج مطلب: ۵ فوریه ۱۶/۲۰۱۴ بهمن ۱۳۹۲، تاریخ بازدید: ۸ شهریور ۱۳۹۹. در ۸۷ سالگی بر اثر بیماری در بیمارستان قلب شهید رجایی تهران درگذشت. نکتهای که باید در اینجا به آن اشاره شود این است که تعصب و کوتهفکری باعث ریختن خون پیروان ادیان دیگر میشود وگرنه از نظر مولانا جوهر همهی ادیان الهی یکی است و اگر شخص دچار بیماری دوبینی نباشد، آنها را یکی خواهد دید. پس از درگذشت شیخ عبدالکریم حائری یزدی، با تلاش امام خمینی و جمعی دیگر از مجتهدان حوزه علمیه قم، آیت الله بروجردی که تا آن زمان در بروجرد مشغول تدریس و رسیدگی به امور دینی مردم بود، به عنوان زعیم حوزه علمیه، عازم قم شد و امام خمینی در این زمان بهعنوان یکی از مدرسان و مجتهدان صاحبرأی در فقه و اصول و فلسفه و عرفان و اخلاق شناخته میشد.

چند ماه بعد از پیروزی انقلاب در ایران، در مرداد ماه سال ۱۳۵۸ه.ش که مصادف با ماه رمضان ۱۳۹۹ه.ق بود، امام خمینی آخرین جمعه ماه رمضان هر سال را به عنوان روز قدس اعلام کرد و از مسلمانان جهان خواست طى مراسمى همبستگى بينالمللى خود را در حمايت از حقوق قانونى مردم مسلمان اعلام نمايند. علاوه بر آن، با توجه به اینکه بعد از گذران یک دوره دوازده ساله که کشور سه مجلس قانون­گذاری و دو شورای نگهبان را تجربه خواهد کرد و دوران انجام وظیفه هر دو همزمان به پایان خواهد رسید، باز هم تمهیداتی در قانون اساسی اندیشیده شده تا تجربه و سابقه بر نوگرایی ترجیح داده شده است. ماده ۲۸. شورای نگهبان هیأتی مرکب از دبیر و سخنگو و یک تن از اعضاء شورا به عنوان مشاوران اطلاعرسانی خواهد داشت.

به عبارت دیگر، هرگاه، صاحبنظران عملکردی را از این شورا ملاحظه میکنند که شبهه نادرستی در آن وجود دارد به آن انتقاد میکنند. زیرا طبق این اصل، وظیفه تفسیر قانون اساسی به این شورا واگذار شدهاست.

نظارت بر قانونگذاری، تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات از جمله وظایف شورای نگهبان است. این شورا، افزون بر بررسی انطباق قوانین موضوعی با شرع و قانون اساسی، وظیفه تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات و همهپرسی را نیز برعهده دارد.