پاداش رایگان امارات به تل آویو؛ صلح در برابر «هیچ

در حالیکه ایالات متحده موضوع حل و فصل وضعیت اوکراین را از روند توافقات مینسک دور کرده است. کاری که بازتاب گستردهای در رسانههای بینالمللی داشت. و در اواخر کاری داکتر عبدالله تنش ها در روابط افغانستان و پاکستان در حال افزايش بوده.

حضرت آیتالله خامنهای سپس خطاب به اعضای دولت دوازدهم گفتند: هر کاری که در جهت خدمت به مردم و با نیت الهی و اخلاص انجام شده باشد، قطعاً در دیوان الهی فراموش شدنی نیست و ذخیره واقعی دوران مسئولیت چنین کارها و تلاشهایی است. 1378 می رسد تا بیشترین كاهش واردات در دوران اصلاحات رقم بخورد، واردات كشورمان با نزدیك به 12 و نیم درصد كاهش به 11972 میلیون دلار می رسد.

این مساله باعث شده تا آمریکا به بهانه تداوم جنگ با تروریسم و نیز زیر نظر داشتن اوضاع افغانستان، از چند ماه قبل مساله استقرار احتمالی نظامیان آمریکایی در کشورهای همسایه افغانستان به ویژه در آسیای مرکزی را مطرح نماید. جوانان ما، دانشمندان ما، قبل از آنکه کار به نقطهی فشار و حساس برسد، توانستند سوخت غنی شدهی بیست درصد را تهیه کنند و آن سوخت را تبدیل کنند به صفحهی مورد نیازی که در آن نیروگاه لازم بود تهیه شود.

ضمن اینکه به گفته منتقدان این خلاء قدرت موجب افزایش فعالیت های گروه های تروریستی مانند القاعده و داعش خواهد شد. با این حال نظامیان آمریکایی به همراه نظامیان ناتو به سرعت مشغول تخلیه افغانستان هستند و در این راستا روز جمعه اعلام شد که نیروهای آمریکایی پایگاه هوایی بگرام که نقش مرکز فرماندهی آمریکا بود را به طور کامل تخلیه کرده اند.

آقای احمدینژاد اینجا تصور کرد که الان بهترین فرصت است تا مادامالعمر خودش را در قدرت حفظ کند. مجلس نمایندگان و پارلمان پاکستان خواستار مسدود کردن مسیر هوایی و زمینی تدارکات نظامیان خارجی در افغانستان شدند و «خواجه آصف» وزیر خارجه پاکستان نیز سفر خود به واشنگتن را به تاخیر انداخت.

از سویی نیز «سرگی لاورف» وزیر خارجه روسیه این استراتژی را «تاسف بار» خواند و آن را سیاستی بیهوده و بیتاثیر خواند. برای مثال در توافق هستهای ایران او من و “بیل برنز” (از مقامهای ارشد وقت وزارت خارجه آمریکا) را با یک دستور العمل ساده به گفتوگوها (با ایران) فرستاد و آن دستور العمل این بود که خرابش نکنید.

واقعیت این است که هرگز هیچ تهدیدی از سوی مسکو علیه کییف صورت نگرفته و حتی اگر مداخله غرب در سال 2014 نبود، می توانست روابط حسن همجواری بین روسیه و اوکراین وجود داشته باشد.

واسیلی نبنزیا تاکید کرد: « کشورهای غربی هیچ مدرکی برای حمایت از ادعای خود مبنی بر اینکه روسیه ظاهراً برای حمله به اوکراین آماده شده ارائه نمی دهد. انتقادی که در کار نبود هیچ، در برابر نقدها هم به دفاع از احمدینژاد برمیخاستند. ترامپ در سخنرانی در اعلام استراتژیاش از پاکستان به عنوان کشور حامی تروریسم یاد کرد که واکنش سخت مقامات این کشور را در پی داشت.

این نشست به ابتکار آمریکا برگزار شد که روسیه به همره چین، با تشکیل چنین نشستی مخالفت کرده بود. رویدادی که پس از حملات 11 سپتامبر 2001 و آغاز به اصطلاح جنگ جهانی آمریکا علیه تروریسم رخ داد و واشنگتن به این بهانه درکشورهای ازبکستان و قرقیزستان دارای پایگاه های نظامی شد.

با این حال این پایگاه ها با توجه به مخالفت های فزاینده داخلی و خارجی در سال های بعد برچیده شدند. پنتاگون مدعی است که در راستای مراقبت از نظامیان خود و ناتو تدابیری را به منظور مقابله با هر گونه حملات احتمالی طالبان اتخاذ کرده است.

به گزارش حوزه بینالملل خبرگزاری تقریب، اعضای چارچوب هماهنگی شیعیان عراق امروز سه شنبه با هدف بررسی مسائل مربوط به نخستین جلسه دور جدید پارلمان که عصر روز یکشنبه (نوزدهم دیماه) برگزار شد، گردهم میآیند. در دوره توازن بین سیاست داخلی و خارجی به نفع سیاست داخلی دگرگون می شود و تلاش میشود بین سیاست داخلی و خارجی با مسائل اقتصادی ارتباطی منطقی برقرار شود.ارتباط با چین در قالب برنامه جامع همکاری بین ایران و چین صورت خواهد گرفت و روابط بین روسیه و ایران نیز بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

احمدی نژاد گفت: دو ملت در واقع یک حقیقت واحد هستند و تحت هر شرایطی باید با هم باشند. ایران پرس: «ضمیر کابلوف» نماینده رئیسجمهور روسیه در امور افغانستان گفت: خروج نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان نباید به استقرار این نیروها در آسیای مرکزی بینجامد.

۲- در حوزه انسانشناسی: مباحث مربوط به حوزه انسانشناسی قابل تفکیک از مباحث حوزه سیاست و حکومت و روابط بینالملل نیست؛ از این رو با توجه به مبانی انسانشناسی اسلامی میتوان اندیشهها و جهتگیریهای سیاسی در اسلام را شناسایی نمود.

اگر این قرارداد تکمیل شود این نخستین هواپیماهای ایالات متحده خواهد بود که پس از سالهای 1970 و دوران شاه، به ایران صادر شده است. » نوشته است: اگرچه ایران و ایالات متحده هر دو علاقهمند به احیای توافق هستهای به نظر میرسند، اما با وجود تعمیق بیاعتمادی در سالهای اخیر در میانه خصومت چندین دههای، بعید است هر دو طرف روابط خود را در آینده نزدیک عادی کنند.

در واقع این دو گروه با این کار نمادین نشان دادند به این جریان اعتراضاتی موسوم به «تشرین» تعلق خاطر دارند. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی با انتشار یادداشتی در فضای مجازی نوشت: در ایام فرخنده دهه مبارک فجر که یادآور پیروزی تفکر آزادی بر وابستگی به بیگانگان است؛ جوانان غیور کشورم همگام با جدیدترین روشهای علمی و در مسیر توسعه و پیشرفت ایران اسلامی با کوششی مضاعف در تلاش برای اعتلای نام ایران میباشند.

هشدار صریح روسیه دراین زمینه نشان می هد که مسکو مخالف هرگونه استقرار دوباره نظامیان آمریکایی در کشورهای آسیای مرکزی است. موضع صریح مسکو درباره استقرار احتمالی نظامیان آمریکایی در آسیای مرکزی پس از خروج از افغانستان در واقع به منزله زنگ خطری برای هر گونه اقدام احتمالی از جانب دولت بایدن و به ویژه پنتاگون در این زمینه است.

به عقیده این دیپلمات، اوکراین در نتیجه تخلف و عدم اجرای توافقات مینسک خطر نابودی خود را بوجود آورده و حل و فصل مناقشه دونباس تنها از طریق گفتگوی مستقیم بین مقامات کییف و دونتسک و لوهانسک امکان پذیر خواهد بود.

وی اظهار کرد روسیه به این دلیل از این استراتژی اظهار تاسف کرده که این راهبرد واشنگتن بر اعمال زور و تحمیل متمرکز است. وی همچنین رد نکرد که در صورت تهاجم ارتش اوکراین به این دو جمهوری، برخی از کشورهای غربی ممکن است روسیه را به حمله به اوکراین متهم کنند.

در سدهٔ دهم م، اقوام ترک به این کشور آمدند و حکومتهایی را تشکیل دادند که بر بخش بزرگی از ایران، حکومت میکردند. مورا پیشتر از سفرش به پایتخت روسیه برای دیدار و رایزنی با مقامات این کشور خبر داد.