پیشرو در ارائه متمایز خدمات طراحی سایت در مشهد

این نوع کدنویسی بسیار سخت بود و سرعت تولید برنامه ها را حد بسیار زیادی پایین می آورد، چرا که مثلا برای نوشتن یک دستور چاپ بر روی مانیتور یک رشته بسیار طولانی از 0 و 1 باید نوشته می شد. در آن زمان ها برنامه نویسان مجبور بودند بوسیله رشته کد هایی که از دو عدد 0 و 1 تشکیل شده بوند، با سخت افزار ارتباط برقرار کنند و به آن دستور انجام کار بدهند.

كليه اين تغييرات بلافاصله پس از آنكه دستور تغيير وارد ميشود اعمال ميشوند همه چيز بسيار ساده تر از آنچه شما تصور ميكنيد انجام خواهد شد. همه این ها بدون نیاز به مهارت های پیچیده برنامه نویسی در دسترس شما قرار دارد. یکی از رایج ترین روش های یادگیری برنامه نویسی استفاده از کلاس های آموزشی حضوری است. که البته با روش های دیگری نیز می توانیم کاری کنیم تا ظاهر نوشته تغییری نکند.

اما باز هم جای نگرانی نیست چون افزونههای دیگری هم برای فروشگاه های بزرگ اینترنتی طراحی شدهاند که مهمترین آنها عبارتند از: میجوشاپ و J2Store. اما هنوز هم کارهای دیگری وجود دارد که می توانید سایت خود را در موتورهای جستجو و شبکه های رسانه های اجتماعی قابل دیده شدن کنید. با افزایش استفاده از اینترنت و ورود مفاهیمی مانند بازاریابی اینترنتی، تبلیغات آنلاین و موتورهای جستجو طراحان وب به این نتیجه رسیدند که تنها نباید به ظاهر و زیبایی وبسایت های خود توجه کنند، بلکه با کدنویسی صحیح و رعایت اصول میتوانند توجه موتورهای جستجو را به خود جلب کرده و بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کنند.

نکته : Inspect یا Inspect Element قابلیت مهمی در مرورگر های اینترنتی است که به برنامه نویسان و طراحان کمک می کند تا از رویداد های موجود در صفحات مطلع شوند و در واقع یک ابزار مهم برای طراحان و یا به اصطلاح (Developer tools) می باشد. حال که فناوری و ابزارهای دیجیتال به قدری برای آنها جذاب شده است که آنان را از بازیها و فعالیتهای پرتحرک و حتی گاهی از درس خواندن و ورزش کردن دور میکند، بهتر است از این مسئله در جهت آموزش آنان استفاده کرده و با آموزش ساده و روان، کاری کرد که کودکان و نوجوانان ما به جای مصرف کننده محتوا، تولید کننده آن باشند و با مشارکت مراکز نوآوری وشرکتهای دانش بنیان بتوانیم کار در تمامی ساحتهای تعلیم و تربیت را برای دانش آموزان برنامه ریزی کنیم.

برای مثال؛ این صفحه ای که شما در حال حاضر آن را مطالعه می کنید، حاصل دستورات HTML است که به مرورگر شما ارسال شده و مرورگر شما پس از درک و تبدیل آن به یک سلسله دستورات دیگر و همچنین استفاده از سخت افزار کامپیوتر شما، آن را تبدیل به صفحه پیش رو می کند.

اگر بخواهیم تعریف جامعی از کد نویسی داشته باشیم می توانیم بگوییم: کد نویسی به انجام عملیات نوشتن بر اساس دستورات تعیین شده در زبان برنامه نویسی و با هدف استخراج یک نتیجه مشخص در یک برنامه یا یک سخت افزار می گویند. این قابلیت با استفاده از متدهای مختلف این امکان را به برنامه نویسان میدهد که هنگام برنامه نویسی ،هم اشتباهات خود را پیدا کرده و هم پیشنهادات مرتبط دریافت کنند. نوری با اشاره به این که کدنویسی اساساً پروسه واردکردن ساختارها با این هدف است که وظایف خاصی را انجام دهد گفت: کدنویسی برای بچهها لازم است، زیرا به آنها اجازه میدهد مهارتهای متفاوتی، مانند مهارت حل مسأله و جزئی کردن دستورات به کوتاهترین شکل ممکن به فعال کردن تصورات ذهنی، به آنها اجازه میدهد برروی اپهای دیگر که در قسمت خاصی از آن کمبودی پیدا کرده اند، خلاقانه عمل کنند، و حتی به آنها امکان ساخت و اجازه میدهد هوشمندانه تفریح کنند.

بوسیله مجموعه قواعد این زبان نشانه گذاری، می توانیم مرورگر های موجود بر روی کامپیوتر ها را، وادار به ساخت اشکال ، متن ها، رنگ ها و عمل به دستورات کنیم. به این ترتیب سیاست های کلی و زبان کدنویسی در همه جه یکسان بوده و مرورگرهای اینترنت براساس همین پروتکل ها عمل خواهند کرد، در نتیجه تفاوت آنها تنها در ظاهر، سرعت و امکاناتشان خواهد بود. با مشاهده دقیقتر این سایت متوجه خواهید شد، همه موزاییکها به جز چهار عدد در زمان پیمایش ( Scroll ) ثابت بوده و تصویر صورت Jay Z را نمایش میدهند. اما نگران نباشید چون همه این ابزارها به راحتی قابل تهیه هستند و یا حتی به طور پیشفرض آنها را دارید.

عده ای دو نسخه اخیر را همچنان افزونه هایی بر نسخه سوم میدانند زیرا توجه به کاربران و راحتی استفاده از اینترنت از HTML3 آغاز شد. به همین دلیل با ایجاد هماهنگی و با ایده فعال و زیبا کردن صفحات وب به ناگهان صفحات زیادی با ظاهر های بهم ریخته و شلوغ که تنها به استفاده از تصاویر و رنگ های مختلف توجه کرده بودند ایجاد شد. نادیده انگاشتن هر قانون منجر به ایجاد آسیب پذیری هایی می شود که هر کدام از آنها از لحاظ جدیت خطر (severity)، احتمال سوءاستفاده (likelihood) و هزینه ترمیم (Remediation Cost) متفاوت هستند.