کنگره آمریکا 20 بهمن درباره ایران جلسه برگزار میکند

هر دو طرف احساس متقابلی داشتند. بهقدرت رسیدن مرسی، بهعنوان یکی از اعضای اخوانالمسلمین در مصر، جایی که بهار عرب بهشدت در آن احساس شد؛ عربستان و امارات که نگران بودند خواستههای دموکراتیک به آنها ضربه بزند را وادار به حمایت از کودتای عبدالفتاح سیسی در مصر کرد.

مهمترین عامل قطع روابط بین ترکیه و امارات نیز برکناری محمد مرسی، رئیس جمهور منتخب مصر در نتیجه کودتای نظامی در ماه ژوئیه 2013 بود. تحولات اخیر در جنوب شرق آسیا و بخصوص تنگه تایوان حاکی از آن است که مقامات این جزیره در تلاش هستند از تنش در روابط چین و آمریکا استفاده حداکثری کنند اما درپی پیشرفتهای نظامی پکن بعید است که واشنگتن حاضر به درگیری نظامی با ارتش فعلی چین باشد.

انزوا در سیاست خارجی دلیل اصلی ترکیه برای عادیسازی روابط با امارات است. بسیاری از کشورها از جمله ترکیه، امارات، قطر، عربستان، رژیم صهیونیستی و مصر پس از به قدرت رسیدن بایدن ترجیح دادند تغییرات قابل توجهی در سیاست خارجی خود ایجاد کنند. موحد تصريح كرد: در ادامه رسيدگي به اين پروندهها، متهمان تحت تعقيب قرار گرفتنند و حكم قطعي براي آنها صادر شد و اين حكم در دست اجرا است و برخي از اعضاي اين باند در خارج از كشور بودند و از جمله نازنين زاغري بود كه به دنبال همين پرونده اين شخص در فرودگاه تهران با ارسال نيابت قضائي دستگير و به كرمان اعزام شد.

برای همین استراتژی میانه را دنبال کردند و آن تشدید فشار و پرهیز از جنگ است. ایران نیازمند سیاست خارجی انقلابی است. اوباما در موضوع افغانستان، سیاست پیشنهادی جو بایدن مبنی بر اینکه عدم تمرکز بر جنگ با طالبان روی زمین تا زمانی که آنها خطر مستقیمی برای ایالات متحده نیستند و بمباران القاعده از آسمان را پذیرفت.

شفیعی، 1388: 144) یکی از متغیرهای اصلی در سیاست آف-پاک برخورد با القاعده است که علت اصلی و انگیزه اصلی حمله آمریکا به افغانستان بود. اگر مردم به صندوق رأی بیتوجه باشند، اقلیت خود را به مردم تحمیل میکند و مردم در مجلس دهم با هر سختیای که بود، این اجازه را ندادند. مدیران ما دوست دارند که بودجهای که به آنها داده میشود، جذب کنند؛ چون میدانند که اگر امسال جذب نکردند، سال دیگر خبری نیست؛ لذا ناچارند جذب کنند.

تحولات سودان با تحصن و اعتراضات بخش غیرنظامی حاکمیت و طرفداران آنها وارد مرحله متشنجی شده است که دخالتهای آمریکا و دیگر کشورهای غربی برای پیشبرد اهداف و طرحهای توسعهطلبانه خود سبب تشدید تنش در این کشور عربی در قاره آفریقا شده است. به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، وزیر دفاع آمریکا که برای دیدار با مقامهای ارشد گرجستان روز دوشنبه وارد این کشور شد بر ضرورت تداوم آموزش نظامیان گرجستان همزمان با تقویت نظامی روسیه در دریای سیاه تأکید کرد.

شبکه خبری “المیادین” شامگاه شنبه گزارش داد که یک گروه دیگر از نظامیان اشغالگر آمریکایی وارد سوریه شدهاند. یک کاروان لجستیک متعلق به نظامیان ایالات متحده آمریکا بامداد امروز سه شنبه در شهر «ناصریه» عراق هدف قرار گرفت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری ایسکانیوز به نقل از المیادین، منابع آگاه در سوریه اعلام کردند نظامیان آمریکایی درحال عقبنشینی از عراق به سوریه هستند و امروز (شنبه) برای دومین بار از هفته پیش تاکنون ۵۰ خودروی بارگیری شده حامل تجهیزات را به این کشور انتقال دادهاند. منابع محلی در شمال شرق سوریه گزارش دادند که اهالی روستایی در منطقه القامشلی این کشور مانع از عبور نظامیان اشغالگر آمریکا شدهاند.

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری ایسکانیوز، رسانههای خبری، جمعه، گزارش دادند که نیروهای ارتش سوریه در یکی از ایستبازرسیهای این کشور در جاده الحسکه-رقه-حلب معروف به جاده ام-۴ از عبور کاروان آمریکا جلوگیری کردهاند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، مردم روستای «حامو» در حومه جنوبی القامشلی از ورود گشتی آمریکایی به روستایشان جلوگیری کردند که در نزدیکی جاده بین المللی M4 است که شهر القامشلی را به مرز عراق متصل میکند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «محمود المشهدانی» رئیس سنی پارلمان عراق گفت: نخستین جلسه پارلمان جدید عراق 9 ژانویه برای سوگند یاد کردن و انتخاب رئیس و معاونانش برگزار میشود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این دیدار با بیان اینکه سازمان بازرسی طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین را بر عهده دارد، از این سازمان بهعنوان مهمترین دستگاه نظارتی کشور یاد کرد. آفتابنیوز : اسپوتنیک به نقل از «سی ان ان» گزارش کرده است، با استناد به منابع آگاه، “امان خلیلی” مترجم افغان که در سال ۲۰۰۸ توانست باعث نجات جو بایدن، رئیس جمهور کنونی آمریکا از دست شبه نظامیان طالبان بشود، افغانستان را ترک کرد.

به گزارش فارس، منابع خبری از حمله راکتی به نظامیان ترکیه و مزدوران وابسته به این کشور در شمال سوریه خبر میدهند. منابع خبری از حمله به پایگاه آمریکایی التَنَف در استان حمص در جنوب سوریه خبر دادند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری ایسکانیوز، منابع خبری از حمله راکتی به نظامیان ترکیه و مزدوران وابسته به این کشور در شمال سوریه خبر میدهند.

در پی انتشار خبری درباره قصد پنتاگون برای بررسی امکان ایجاد پایگاه ضدتروریستی در خاک ازبکستان، مقامات تاشکند این مسئله را رد کرده و وزیر امور خارجه روسیه و یک سناتور روس نیز به تفسیر این موضوع پرداختند. منابع خبری از حمله راکتی به نظامیان ترکیه و مزدوران وابسته به این کشور در شمال سوریه خبر میدهند. به گزارش خبرگزاری مهر، منابع سوری به جزییات جدیدی از حمله شب گذشته به پایگاه التنف که نیروهای آمریکا و انگلیسی و تروریستهای وابسته به آنها در آن حضور دارند، اشاره کردند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، منابع سوریه اعلام کردند شبه نظامیان کرد موسوم به قسد با حمایت دائم نظامیان اشغالگر آمریکا هزاران نفر از مردم این کشور را که به اردوگاههای استان الحسکه رفتهاند، محاصره کردهاند. به گزارش اقتصادنیوز، فرهاد دژپسند، اقتصاددان و وزیر اقتصاد دولت روحانی، در گپ و گفتی که با اکوایران داشت، از تردیدش برای پذیرفتن پیشنهاد رئیس جمهور وقت برای سکانداری وزارت اقتصاد روایت کرد، از اختلافات در تیم اقتصادی دولت که می گوید طبیعی است، از ماجرای گران شدن قیمت بنزین و البته ضرورت روشن شدن تکلیف FATF در مجمع تشخیص.

پروین، فرهاد و جلالپور، شهره، 1395، ایران و عمان، از ظفار تا برجام، قم: انتشارات ابوالحسنی. ضمن اینکه ترامپ تا حدودی دیدگاههای ساختارشکنانه داشت که با ماهیت و مواضع محافظهکارانه بنیاد هریتیج چندان همخوانی نداشت. استان هرمزگان از جهت شمال و شمال شرقی با استان کرمان، غرب و شمال غربی با استانهای فارس و بوشهر از شرق با سیستان و بلوچستان همسایه بوده و جنوب آن را آبهای گرم خلیجفارس و دریای عمان در نواری به طول تقریبی ۹۰۰ کیلومتر دربرگرفتهاست.