10 کاری که پیش از سفارش طراحی سایت باید انجام دهید – آوینا پرداز

تفاوت این دو در CMS های آماده متفاوت است و ما نگاهی کلی به تفاوت ها انداخته ایم. از سیستم مدیریت محتوای آماده مثل: وردپرس استفاده کنیم یا سیستمهای مدیریت محتوای اختصاصی و زبان های برنامه نویسی تحت وب؟ پنل هایی که توسط برنامه نویسان به صورت اختصاصی برای یک وبسایت طراحی میشوند. سادگی در کار با آن باعث محبوبیت آن شد و در حال حاضر دولوپر های زیادی برای وردپرس قالب ها و افزونه های زیبا و مفیدی طراحی میکنند که کار با وردپرس را کاری لذتبخش و ساده تر میکند.

اما بسیاری با استفاده از وردپرس تصمیم به طراحی قالب سایت خود میگیرند که هزینه ای معقول تر برای صاحبان کسب و کار دارد. حتی شما میتوانید یکسری قالب های آماده نیز به صورت جداگانه خریداری کنید. یکی از محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا cms وردپرس است که شما تنها با نصب افزونه ووکامرس میتوانید آن را تبدیل به فروشگاه اینترنتی کنید و کسب درآمد کنید. زمانی که قصد طراحی وب سایت برای شرکت و مجموعه خود دارید لازم است پیش از سفارش یا پیش از به اتمام رسیدن پروژه برخی موارد را تهیه کنید. به قطع استفاده از سیستم های مدیریت محتوای اختصاصی هزینه طراحی و نگهداری بیشتری را دارند.

اگر هم حس کریدی که به یک کارشناس وردپرس نیا دارید تا نگاهی به سایت شما بیاندازد، پیدا کردن یک فرد خبره کار سختی نیست و هزینه زیادی را نیز بر گردن شما نخواهد گذاشت. با توجه به مطالب گفته شده اکنون نوبت به این موضوع است که ببینیم آیا وردپرس واقعا ایده آل باشد یا بهتر است بر اساس نیازی که دارید از یک طراح درخواست کنید تا یک CMS برای شما طراحی کند و سایت را کاملا شخصی سازی کنید.

در صورتی که شما یک سایت وردپرس دارید باید این موضوع را بدانید که یک بستر ایده آل برای وردپرس چیست. از زبان HTML برای ایجاد بدنه اصلی و ساختار کلی صفحات وب استفاده میشود. از نمونههای ایرانی این سرویس هم میتوانیم به سایتساز ایرانسرور اشاره کنیم. مناسب ترین بستر برای وردپرس چیست و از هاستی باید استفاده کنیم و این مورد که آیا اصلا استفاده از وردپرس بهتر است یا یک CMS شخصی صحبت کردیم. در ادامه به بررسی این مورد خواهیم پرداخت و با هم می بینیم که چگونه باید از وردپرس استفاده کنیم.

در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که چرا انتخاب بستر CMS مناسب برای وب سایت خود بسیار مهم است. در این پست ، ما تعریف خواهیم کرد که CMS چیست و چگونه کار می کند. این بروزرسانی ها به قدری مثبت بود که بعد از چند سال وردپرس عنوان محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا را از آن خود کرد. پس از ثبت دامنه و خرید هاست، با کمک وردپرس وب سایت خود را ایجاد کرده و در پایان مقاله شما صاحب یک سایت واقعی هستید که در دسترس همه کاربران اینترنت خواهد بود. یکی از رایج ترین سوالاتی که به طور مکرر از جانب مشتریان ما پرسیده می شود این است که خرید CMS اختصاصی برای آنها بهتر است یا وردپرس؟

سیستمی که به وسیله آن بتوانید محتوای سایت را حذف و اضافه یا ویرایش کنید. پس به جز یادگیری ساختار یک زبان باید بدانید که در شرایط مختلف چطور از آن زبان استفاده کنید که این مورد فقط با تمرین و کسب تجربه در طول زمان بدست می آید. وردپرس 65 درصد از بازار CMSها را در اختیار دارد و شاپی فای با 6درصد در جایگاه دوم، جوملا با 3 درصد در جایگاه سوم است.

وردپرس متشکل از یک تیم بزرگ از برنامه نویسان و دولوپر ها است که به صورت حرفه ای روی این سیستم کار می کنند و امنیت یکی از مهمترین موارد مورد توجه این تیم می باشد. در این سرویس وردپرس یک سایت وردپرسی نیمه آماده را به صورت میزبانی شده و بدون نیاز به هاست در اختیار شما می گذارد که شما این امکان را خواهید داشت تا با استفاده از آن یک مجموعه حرفه ای از امکانات را داشته باشید. سیستم های مدیریت محتوای آماده فاکتور های سئو را در نظر میگیرند و در بروزرسانی های خود اعمال میکنند.

این سایت یک بازار جهانی برای آموزش و یادگیری آنلاین است، جایی که دانشآموزان مهارتهای جدید را میتوانند یاد بگیرند. یک وب سایت خوب باعث میشود که از طریق فضای مجازی دیده شوید و مشتریهای جدید پیدا کنید. در عوض میتوانید مثل یک بازی لذتبخش، بخشهای مختلف را جابجا، یا کم و زیاد کنید. اختصاصی یا وردپرس؟ کدامیک بهتر است؟ بهتر است در صورتی که امکان دارد نیاز خود را کمی تغییر دارد و یک انعطاف پذیری و هماهنگی با سیستم های مدیریت محتوای آماده ای همچون وردپرس را برای خود ایجاد کنید تا هم بتوانید در وقت و هزینه صرفه جویی کنید و هم این امکان را داشته باشید که از مزایای گفته شده برای وردپرس بهره ببرید و به مشکلات CMS های اختصاصی هم برخورد نکنید.

در صورتی هم که مشکلی در حل این موارد وجود داشته باشد با یک جست و جوی کوتاه در شبکه های اجتماعی می توانید به تعداد زیادی از جوامع کاربری فعال وردپرسی دسترسی داشته باشید و سوال خود را مطرح کنید. بستگی به نوع کاربری سایت شما دارد. تصویر بالا مربوط به میزان استفاده از CMSهاست که با اختلاف وردپرس جایگاه اول را در اختیار دارد. ویژگی که اپلیکیشن آموزش برنامه نویسی اندروید Encode را از سایر اپلیکیشنهای برنامه نویسی متمایز میکند، استفاده در حالت آفلاین است.

چرا که فرایند برنامه نویسی و ساخت یک نرم افزار یک مسیر واحد و یکتا ندارد و برنامه نویسان همواره در مسیر توسعه ی یک نرم افزار با تصمیمگیریهای متعدد و گوناگونی همراه میباشند تا بتوانند راه حل بهینه را انتخاب کنند زیرا امکان دارد که برای پیاده سازی آن نرم افزار راههای بسیار مناسبتری وجود داشته باشد که به ذهن شما در آن زمان خطور نکرده باشد. ما به شما اطمینان میدهیم که در طراحی سایت، تمامی ارکان موثر در جذب مخاطبان در نظر گرفته شده و به خوبی میتوانید برنامههای بازاریابی خود در فضای مجازی را پیاده سازی نمایید.

از زبانی های دیگر مانند پایتون هم برای طراحی سایت استفاده میشود. بسیاری از افراد ترجیح میدهند که از سیستمهای مدیریت محتوای آماده برای راهاندازی سایت خود استفاده کنند؛ در حالی که بعضی دیگر ترجیح میدهند با استفاده از زبانهای تحت وب و از پایه سایت خود را ایجاد کنند. یکی از مزایای سایت های وردپرسی یا CMS های آماده این است که در صورت بروز مشکلات و ارور ها میتوان با جستجوی ساده در وب فارسی و انگلیسی به محتوای مفیدی رسید تا در زمان کمی آن را بتوان رفع کرد در صورتی که برای CMSهای اختصاصی باید دانش کدنویسی را داشت تا برای رفع مشکلات چاره ای اندیشید.

در سال ۲۰۱۶، گارتنر اعلام کرد که مدیریت محتوای سازمانی با خدمات محتوا جایگزین شده است؛ این مفهوم استراتژیک شامل برنامههای خدمات محتوایی، سیستمعاملها و اجزای سازنده میشود، اما کمتر به فکر متمرکز کردن تمام اطلاعات در یک بستر سازمانی است. سایت شما علاوه بر اینکه باید نسبت به رقبایتان ایده و ساختار متفاوتی داشته باشد، کارآیی و عملکرد مطلوب نیز شرط لازم است؛ تا کاربران را به ماندن در صفحه و تعامل با وب سایت شما تشویق کند و کسب و کارتان را سرپا نگه دارد. این روش برای همه مناسب نیست، اما کسانی که می خواهند نسبت به رقبا طراحی متمایزی داشته باشند، حتما باید این روش را هم در گوشه ذهن شان داشته باشند.