5 کتاب که ایلان ماسک توصیه میکند برای موفقیت بخوانید • دیجیکالا مگ

  1. سن: ۶۲ ساله
  2. ریسک های تهدیدکننده معاملات بورس تا پایان سال ۱۴۰۰
  3. ثروت: ۷۰ میلیارد دلار
  4. سن: 77 سال
  5. ایلان ماسک (@elonmusk) 1 فوریه 2022
  6. منبع درآمد: فروشگاه آمازون
  7. کشور مبدا: ایالات متحده آمریکا
  8. سن: 57 سال

مبلغ اهدایی او در سال 2019 برابر با 6 میلیارد دلار بود که بخش اعظم آن به بنیاد بیل و ملیندا گیتس اختصاص یافت. بیل گیتس و همسرش ملیندا، بنیاد بیل و ملیندا گیتس را تأسیس کردند که بزرگترین بنیاد خیریه خصوصی جهان به شمار میآید. در ژوئیه سال 2019، کمیسیون تجارت فدرال به دلیل نقض حریم خصوصی مصرفکنندگان، فیسبوک را 5 میلیارد دلار جریمه کرد؛ این یکی از بزرگترین مجازاتهای تاریخ به شمار میرود. وی پس از 25 سال، در ژوئیه 2019 از همسر خود مک کانزی (MacKenzie) طلاق گرفت و یکچهارم از سهام آمازون خود را به وی منتقل کرد. با این حال، به دلیل سقوط ثروت خود، جف بزوس جای او را گرفت و در سال 2021 نیز جف بزوس جایگاه خود را حفظ کرده و پولدارترین فرد دنیا 2021 است.

در گذشته این فرد در لیست پولدارترین افراد دنیا بوده و مطمئنا به زودی جایگاه خود را پس خواهد گرفت. او جزو ثروتمندترین افراد جهان 2021 و در جایگاه نهم لیست پولدارترین افراد جهان در سال 2021 قرار گرفته است. بافت قول داده است که 99% ثروت خود را به خیریهها اهدا کند. وقتی مشگل جدی رخ میدهد، درگیری خود را با مسئله بیشتر میکنند و بیوقفه کار میکنند تا همه چیز را بهتر کنند. در این رای گیری نه تنها ۶۲.۵ میلیون دنبال کننده ماسک بلکه سایر کاربران شبکه های اجتماعی هم میتوانند شرکت کنند. اکنون، او به خاطر ثروت و موقعیت خود به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت شناخته شده است.

اگر خودش شخصاً مصاحبه کند، یکی از مهمترین سوالاتی که از افراد میپرسد این است که آنها چطور میتوانند «آسانتر کار کنند و کارها را آسانتر کنند! در سال 2010، او و گیتس کمپین «تعهد بخشش اموال» (Giving Pledge) را راهاندازی کردند و در آن از میلیاردرها خواستند که نیمی از ثروت خود را صرف اهداف خیرخواهانه کنند. جدا از آن، وارن بافت و بیل گیتس برای مدت طولانی دوست خوبی بودند.

ارل ماسک، پدر ایلان نیز یک مهندس آفریقایی بود که وضعیت مالی خوبی داشت. در ادامه این مقاله از پلازامگ با فهرست پولدار ترین فرد دنیا و افراد ثروتمند جهان همراه شما خواهیم بود. حتی امروز نیز با ادامه دریافت پاداش سهماهه سهام، به جای دستمزد، ارزش سهام ماسک میلیاردها دلار افزایش مییابد. چند روز قبل تصادف دلخراش یک دستگاه خودروی تسلا مدل 3 در شهر پاریس فرانسه 1 کشته و 20 مجروح بر جای گذاشت.

او در چند سال اخیر در میان 10 نفر اول فهرست افراد ثروتمند جهان قرار نداشت. او در سالهای اخیر در میان 10 نفر برتر فهرست ثروتمند ترین مردان جهان قرار نداشت. او در سالهای 2014 تا 2017 پولدار ترین فرد دنیا بود. همچنین 250 نفر که در سالهای گذشته از فهرست پولدار ترین فرد دنیا خارج شده بودند، دوباره به جمع افراد ثروتمند جهان برگشتند. آرنو در سال 2020 در رتبه سوم و سالهای 2019 و 2018 در رتبه چهارم فهرست پولدارترین فرد جهان بوده است. ماسک در جدیدترین اقدام خود هشتگ بیت کوین را با ایموجی یک قلب شکسته توییت کرده است.

همچنین او طرفدار پر و پا قرص بسکتبال نیز هست و در سال 2014 تیم بسکتبال لس آنجلس کلیپرز (Los Angeles Clippers) را به مبلغ 2 میلیارد دلار خرید و از آن روز، بسیار تیم خود را دوست دارد. تعداد میلیاردرهای برتر در این جهان بسیار زیاد است. این شرکت بیشتر در توسعه و بازاریابی نرمافزارها، تکنولوژی و سیستمهای رایانش ابری مرتبط با پایگاه داده فعالیت میکند و ایدهی آن مربوط به سال 1970 است. او در سال 1977 شرکت اوراکل (Oracle) را بنیان گذاشت. شرکت اوراکل یک شرکت فعال در زمینهی فناوری کامپیوتری است و دفتر اصلی آن در ساحل ردوود کالیفرنیا قرار گرفته است.

او یکی از بنیانگذاران شرکت هولدینگ برای Google، یا همان آلفابت (Alphabet) است. ماسک یکی از ثروتمند ترین مردان جهان است و در رتبه دوم فهرست پولدار ترین فرد دنیا در سال 2021 قرار گرفته است. در سالهای 2018، 2019 و 2020 رتبه دوم فهرست ثروتمندترین فرد جهان را به دست آورد تا اینکه در سال 2021 به رتبه چهارم رسید. همچنین ایلان ماسک با 151 میلیارد دلار در رتبه دوم فهرست افراد پولدار جهان قرار گرفته است. ممکن است تاکنون نام این شخص به گوش شما نخورده باشد ولی استیو بالمر مدیرعامل سابق شرکت مایکروسافت است که تمام دارایی 79.1 میلیارد دلاری خود را از راه کارمندی در این شرکت بدست آورد. بیزوس، پولدار ترین فرد جهان، صاحب واشنگتنپست و بلو اوریجین (Blue Origin) است؛ بلو اوریجین یک شرکت هوافضاییست که در حال ساخت موشک برای استفاده تجاری است.

جف بیزوس برای چهارمین سال پیاپی با 177 میلیارد دلار دارایی، پولدار ترین فرد دنیا است. جف بیزوس از افراد ثروتمند جهان را با آمازون (Amazon)، بزرگترین فروشگاه خردهفروشی دنیا میشناسند. او در سال 1975 مایکروسافت (Microsoft) را تأسیس کرد و هم اکنون 65 سال دارد. تا به امروز، گیتس 8 میلیارد دلار از درآمد خالص مایکروسافت را به بنیاد گیتس اهدا کرده است. گیتس از افراد پولدار جهان، بخش عمدهای از سهام خود را در مایکروسافت فروخته و یا واگذار کرده است.

ایلان ماسک بارها بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی را با اظهارات خود در رسانههای اجتماعی تخریب کرده است. مدیرعامل شرکت فیسبوک، مارک زاکربرگ بعد از مواجهه با انتقادات مبنی بر وجود اخبار جعلی در فیسبوک، گفت که اولویت وی در سال 2019، حلوفصل کردن موضوعات اجتماعی است. روند گسترش اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک مستقیما به تعداد ماهواره ای بستگی دارد که شرکت اسپیس ایکس در آینده به مدار زمین ارسال میکند. سولارسیتی در حال حاضر بزرگترین شرکتی است که در زمینه تأمین انرژی خورشیدی در آمریکا فعالیت میکند. او فقط کمی بیش از 1% از سهام شرکتش را داراست و در سهام و داراییهای دیگر سرمایهگذاری کرده است. در سال 1985 آرنو 15 میلیون دلار از آن ثروت را جهت خریدن شرکت کریستین دیور استفاده کرد. بلکه ابرهارد و مارک تارپنینگدر سال 2003 این شرکت را بنا نهادند.